Beretta Super Exclusive Arıza Kodları

Beretta Super Exclusive Hata Kodları

 1. 0.1 Arıza Kodu Alev kesintisi.
 • Çözüm Ateşleme arızası olarak bilinir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz giriş vanalarını kontrol etmek olsun. Yani konut içinde gaz olduğundan kesin anlamda emin olun. Ayrıca kombiye de gaz gelmesi gerekir. Bu yüzden tüm gaz vanalarını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Gaz geliyor ise kombinize servis öncesi birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer; anakart arızası, gaz armatörü arızası ya da elektrot sorunu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. 0.2 Arıza Kodu Limit termostat devrede.
 • Çözüm Yani aşırı ısınma durumu sebebi ile limit termostat açık demektir. Bu sorunda servis öncesi ilk başta cihaza reset atmalısınız. Birkaç resetleme işleminden sonra kombi altındaki tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık ise sorun cihazdadır. Pompanın sıkışması, kalorifer dönüş filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma ya da hava olması, ana eşanjörde kireçlenme olması, üç yollu vananın konum atlaması ya da arada kalması sorunları söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Beretta Super Exclusive Arıza Kodları

 1. 0.3 Arıza Kodu Duman tahliyesi sorunu.
 • Çözüm Atık gaz sistemi ile alakalı bir sorundur. Bu arıza durumunda cihazda hava akış sorunu vardır. Cihaza müdahale etmeden arızanın teşhis edilerek onarılması için uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 0.4 Arıza Kodu Su dolaşımı yetersiz.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunda panel üzerinde bulunan bar göstergesine bakarsanız 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. Super Exclusive model kombinin altında monteli olan doldurma musluğu ile basıncı 1,5 bara yükseltin. Uygulama sonrası arıza düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem bittiğinde sorun da düzelir. Ancak sorun olur da devam ederse eğer açma-kapama ve konum değiştirmesi düğmesini RESET yazan yere çevirin sonrasında cihaz hangi konumda ise (yaz veya kış) konuma geri getirin. Resetleme sonrası arıza yine düzelmiyorsa, işlemi yapamadıysanız ya da sorun çok sık yaşanıyor ise mutlaka servis desteği almalısınız.
 1. 0.5 Arıza Kodu Uzaktan kumanda sorunu.
 • Çözüm Uzaktan kumanda bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması için Beretta Servisi yardımı almalısınız.
 1. 0.6 Arıza Kodu Kullanım suyu sensörü devre dışı.
 • Çözüm Sıcak su devresinde çalışan ntc de sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net teşhis yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. 0.7 Arıza Kodu Isıtma suyu sensörü devre dışı.
 • Çözüm Kalorifer devresinde çalışan ntc de sorun olabilir. Ayrıca ntc kablolarındaki kısa devre, kopma durumu ya da ntc borularındaki nemlenme sebebi ile de sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza teşhisi ve onarımı için servisi arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Beytül Yılmaz dedi ki:

  Beretta kombiim var kırmızı Led yanıyor. Ekranında da A 111 kodu var arızası ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beytül Yılmaz… Beretta kombilerde A111 harici bir sorundur. Bu durumda cihazı resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Şehabettin kızıl dedi ki:

  Çalışırken bazen sanki titreşim gibi çok aşırı ses çıkartılıyor derece yüksek edince kesiliyor nedeni nedir ariza göstergesinde herhangi arza göstermiyor ama bu ses ara sıra oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şehabettin Bey… Sesin nereden veya hangi parçadan geldiğine yerinde bakmamız gerekiyor. Uzaktan net bilgi aktarmak çok zor. Cihazın; gaz valfi, pompa, üç yollu vana, fan gibi parçalarına ayrıca baca sistemine bakmak gerekir. Kombi yanlış montaj sebebiyle de titreşim-ses yapabilir. İncelemeyi yerinde yapmamız lazım.

Petek Yıkama