Beretta Super Exclusive Arıza Kodları

Beretta Super Exclusive Hata Kodları

 1. 0.1 Arıza Kodu Alev kesintisi.
 • Çözüm Ateşleme arızası olarak bilinir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz giriş vanalarını kontrol etmek olsun. Yani konut içinde gaz olduğundan kesin anlamda emin olun. Ayrıca kombiye de gaz gelmesi gerekir. Bu yüzden tüm gaz vanalarını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Gaz geliyor ise kombinize servis öncesi birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer; anakart arızası, gaz armatörü arızası ya da elektrot sorunu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. 0.2 Arıza Kodu Limit termostat devrede.
 • Çözüm Yani aşırı ısınma durumu sebebi ile limit termostat açık demektir. Bu sorunda servis öncesi ilk başta cihaza reset atmalısınız. Birkaç resetleme işleminden sonra kombi altındaki tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık ise sorun cihazdadır. Pompanın sıkışması, kalorifer dönüş filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma ya da hava olması, ana eşanjörde kireçlenme olması, üç yollu vananın konum atlaması ya da arada kalması sorunları söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Beretta Super Exclusive Arıza Kodları

 1. 0.3 Arıza Kodu Duman tahliyesi sorunu.
 • Çözüm Atık gaz sistemi ile alakalı bir sorundur. Bu arıza durumunda cihazda hava akış sorunu vardır. Cihaza müdahale etmeden arızanın teşhis edilerek onarılması için uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 0.4 Arıza Kodu Su dolaşımı yetersiz.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunda panel üzerinde bulunan bar göstergesine bakarsanız 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. Super Exclusive model kombinin altında monteli olan doldurma musluğu ile basıncı 1,5 bara yükseltin. Uygulama sonrası arıza düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem bittiğinde sorun da düzelir. Ancak sorun olur da devam ederse eğer açma-kapama ve konum değiştirmesi düğmesini RESET yazan yere çevirin sonrasında cihaz hangi konumda ise (yaz veya kış) konuma geri getirin. Resetleme sonrası arıza yine düzelmiyorsa, işlemi yapamadıysanız ya da sorun çok sık yaşanıyor ise mutlaka servis desteği almalısınız.
 1. 0.5 Arıza Kodu Uzaktan kumanda sorunu.
 • Çözüm Uzaktan kumanda bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması için Beretta Servisi yardımı almalısınız.
 1. 0.6 Arıza Kodu Kullanım suyu sensörü devre dışı.
 • Çözüm Sıcak su devresinde çalışan ntc de sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net teşhis yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. 0.7 Arıza Kodu Isıtma suyu sensörü devre dışı.
 • Çözüm Kalorifer devresinde çalışan ntc de sorun olabilir. Ayrıca ntc kablolarındaki kısa devre, kopma durumu ya da ntc borularındaki nemlenme sebebi ile de sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza teşhisi ve onarımı için servisi arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Ali yılmaz dedi ki:

  Kombim d kirmizi isik yaniyor. Hepsini yaptm hala ayni

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Dairenizde gaz kesintisi olmadığından eminseniz yani kombiye gaz geldiğinden eminseniz, kombi su basıncı ideal değerde ise (1 ile 2 bar arasında ise) cihazı arızadan çıkarmak için reset işlemi denemelisiniz. Tek bir resetleme işlemi ile sorun düzelmezse işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de bir sonuç alamıyorsanız mutlaka teknik servis yardımı almalısınız. Bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 2. Muammer Kaya dedi ki:

  Merhabalar, Beretta super exclusive kombim kullanım sıcak suyu konumunda iken, radyatör su sıcaklık ayarı sıfır konumunda olduğu halde oda petekleri ateş gibi oldu sorunum nedir? Selamlar…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muammer Bey… Kombiye yakın 1-2 kaloriferde ısı varsa problem yok. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Ancak kalorifer konumu kapalı olmasına rağmen tüm kaloriferler ısınıyorsa bu durumda; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 3. atalay sürerdamar dedi ki:

  beratta exclusive kombim mevcut. musluk hızlı açıldığı zaman veya rüzgarlı havalarda resetliyor. 10 hata kodu veriyor. neden kaynaklanır? tesekürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atalay Bey… Kombiniz baca yoluyla dışarıdan yeterli hava akışı sağlayamıyorsa bu yüzden arızaya geçiyor olabilir. Baca çok rüzgar alan bir yerde ise bu duruma çözüm de bulunamaz. Ancak 10 arıza kodu kullanım kılavuzunda belirtilmediği için ve bu arızayla daha önce karşılaşmadığımız için bu konuda net bilgi veremiyoruz. Harici bir sorun da olabilir. Musluk birden açıldığı zaman su eşanjörden hızlı geçer. Yani ısınmadan geçer. Bu yüzden de cihaz arızaya geçebilir. Yani su tazyiği çok yüksekse kombi suyu beklenen şekilde ısıtamaz. Bu yüzden harici sorunlar verebilir.

 4. Mahmut erdoğan dedi ki:

  İlginize teşekkür ederim. Baretta exclusive kombi bir süre çalıştıktan sonra reset ve tamir anahtar resmiyle beraber 70 alarm ıd kodu çıkıyor. Kitapçıkta 70 nonun karşılığı kısa devre/açık ana sonda (D) yazıyor. Reset yapınca bazen tekrar aynı hatayı veriyor bazende sorunsuz çalışıyor . Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Anladım Mahmut Bey… O halde muhtemel sebep ya bağlantılar ya da anakart. Yani ya bağlantılarda bir kısa devre durumu var ya da anakart arızalı. Cihaz resetlendiğinde düzeliyorsa kullanmaya devam edin. Çünkü düzelme olursa net bir arıza teşhisi yapılamaz. Ancak arka arkaya 3 resetleme işlemi sonrası düzelme olmazsa o zaman servis yardımı almanız gerekir. Cihazın bağlantılarının ve anakartının kontrol edilmesi gerekiyor.

   1. Aziz Üstündağ dedi ki:

    Beraette exclusıve green kombim var yanıyor alev işareti gözükmeden sönüyor devamlı tekrarlıyor ekranda ara sıra 11 yanıp sönüyor arıza konusunda yardımlarınızı rica ederim.Şimdiden teşekkür ederim.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Aziz Bey… Kombide ateşleme sorunu var. Yani cihaz gaz yokluğu uyarısı veriyor. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları açık mı kapalı mı kontrol edin. Kapalıysa açın. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetlemenize rağmen yine de sorun yaşanıyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

     1. Aziz Üstündağ dedi ki:

      Teşekkür ederim.

     2. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz Aziz Bey…

  2. Gülten şüh dedi ki:

   Merhaba kombimiz çok aşırı ses çıkarıyor. Patlayacak sanıyoruz.Komşu bile rahatsız oluyor.Ne ile alakalı olabilir? Teşekkürler..

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Gülten Hanım… Sesi yerinde duymadan veya sorunu yerinde görmeden bu uzaktan bilgi sunmak çok zor. Kombide; fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 5. Mahmut erdoğan dedi ki:

  Baretta exclusıve kombim var 70 hata kodu veriyor ve reset ve tamir anahtarı sembolü çıkıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Adana

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey… Beretta Exclusive model kombilerde 70 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Cihaz aşırı ısınmaya geçmiş olabilir, bu yüzden ekranda anahtar ve reset sembolü belirebilir. Cihazı birkaç kez resetleyin, dairede en az 3 petek açık kullanılır durumda olsun. Cihaz yine de düzelmezse eğer bölgenize en yakın yerden bi servis talep etmeniz gerekiyor.

Petek Yıkama