444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Beko BK 20 HP LCD Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Beko BK 20 HP LCD Hata Kodları

Makalemizde yazdığımız bilgiler Beko BK 20 HP LCD – Beko BK 20 HPT LCD – Beko BK 26 HP LCD model kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arızası Başarısız ateşleme sorunu.
 • Çözüm Kombi bu hata kodunu veriyor ise ateşlemeyi yapmıyor demektir. Bu durumda öncelikle gaz kontrolü sağlamalısınız. Gaz vana girişleri yani vanaları açık ise kombide sorun vardır. Bu durumda Beko Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Kombide iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir ya da elektronik kart sorunu yaşanıyor olabilir. Beko Servisi ekipleri arıza tespiti sonrasında çözüm sağlayacaktır.

 1. E02-F02 Arızası Hatalı alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Alevin doğru şekilde oluşmadığını belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda kullanıcı olarak önce cihazınızı resetlemelisiniz. Resetleme uygulamasını 3 kez tekrar etmelisiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, gaz armatöründe ya da anakartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için işin uzmanından yardım alın.
 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Kombide aşırı ısınma durumunun söz konusu olduğunu belirtir. Yani su sıcaklığının olması gereken seviyenin çok çok üstüne çıktığını ve bu sebeple cihazın bloke durumda olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi basıncının düşük olmadığından emin olmanız gerekir. Susuz çalışma sağladı ise bu sebeple de sorun yaşanıyor olabilir. Basıncı düşük ise su basın. Cihaz petek konumunda bu sorunu yaşattı ise petek vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun. En azından 3 peteği kullanır durumda olun. Sonrasında maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Sonuç değişmiyorsa eğer servis yardımı alın. Ana eanjörün kireçlenmesi ya da tıkanması, üç yollu vananın konum değiştirmesi ya da ortada kalması, kombi tesisatının tıkanması, pompanın çalışma esnasında sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Net tespit ve çözüm için Beko Servisi ekibinden yardım alın.
 1. E04-E05-E06-F23 Arızası Prosestat sorunu.
 • Çözüm Kombide hava akımının sağlanmasına yardımcı olan prosestat da sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu 4 arıza kodunun anlamı da aynıdır. Yalnız sorun sadece prosestat ile alakalı değildir. Bacanın yerinden çıkması, fanın arızalı olması, anakartta sorun olması gibi durumlarda da bu sorunla karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda sorunun net tespitini yapmak adına servis yardımı almalısınız.
 1. E08-E82 Arızası İyonizasyon sorunu.
 • Çözüm İyonizasyon sorunu alev hissetmeme sorunu olarak da bilinmektedir. Cihaz ateşleme yapar ama alev hissedilmez. Bu gibi durumlarda resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemine nazaran yine de sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunun yanı sıra gaz valfinde veya elektronik kartta da sorun olabilmektedir. Yerinde görülmesi gereken bir arıza durumu olduğu unutulmamalı mutlaka servis yardımı alınmalıdır.
 1. E09 Arızası Gaz valfi geri besleme sorunu.
 • Çözüm Kombide böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken öncelikle resetleme uygulaması olsun. En fazla 3 resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorun devam ediyorsa eğer gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.
 1. E12-E21-F25 Arızası Elektronik kart sorunu.
 • Çözüm Kombinin beyni olarak kabul edilen ve kombide bulunan parçaların çalışmasında katkıda bulunan emir aldıkları elektronik kartın arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazdan bir performans beklenilemez. Kart arızalı olduğu için hiçbir parça çalışmak için emri karttan alamaz. Bu sebeple de kombi her iki konumda da çalışmaz. Kombinin çalışması adına da kart tamir ya da değişim uygulaması gerekebilir. Bunun için Beko Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenmesi sorunu.
 • Çözüm Kombide bulunan reset butonuna olması gerekenden uzun süre bastığınızda parçanın kilitlendiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda reset düğmesine yeniden basmayı deneseniz de muhtemelen sonuç alamayacaksınız. Önerimiz şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra yeniden açmanızdır. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz.
 1. F22 Arızası Düşük voltaj sorunu.
 • Çözüm Beko kombide özellikle de kış aylarında karşımıza çıkan hata kodlarından biridir. Şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombiye gelen voltajın şu anlık düşük olduğunu belirtir. Bu durumda bir süre kadar voltajın düzene girmesini beklemelisiniz. Voltaj düzelmesine rağmen sorun devam ederse servisi aramanız gerekmektedir. Düşük gelen voltaj sebebi ile kombi elektronik kartı hasar görmüş olabilir. Bu duruma ancak servis ekipleri müdahale edebilir. Bu sorunu bir daha yaşamamak adına da ya da sorunun hiç yaşanmaması adına voltajı düzenleyen regülatörü kullanabilirsiniz.
 1. F31 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunu.
 • Çözüm Cihazın kalorifer ısısını ölçme görevindeki sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sadece kalorifer sensöründe değil, sensör kablolarında ve borularında da sorun olabilmektedir. Kablolardaki kopukluk, kısa devre durumlarında ya da borularda nemlenme durumlarında da bu sorun yaşanır. Bu durumda net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. F32 Arızası Dış hava sensör sorunu.
 • Çözüm Beko kombilerin her birinde dış hava sensörü olmaz. Nadir yer alan bir parçadır. Kombiye monteli değildir. Dışarıda yer alır ve dış ortamın sıcaklığına bağlı kombiyi çalıştırır. Dış hava sensörü var ise arızalı olduğunu belirten bir arıza kodudur. Yalnız dış hava sensörü olmasa da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da elektrik aksağında sorun var demektir. Net tespit ve çözüm için mutlaka Beko Servisi yardımı alın.
 1. F33 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Kombide sıcak su derecesini ölçen sıcak su sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sıcak su sensörünün yanı sıra; sensör kablolarında kopma-kısa devre, sensör borularında nem gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı almak gerekir.
 1. F37 Arızası Düşük su basınç sorunu.
 • Çözüm Kombi tesisatındaki suyun eksik olduğunu gösteren arıza kodudur. Kombi su ile de çalıştığı için su değeri basınç ya da bar olarak adlandırılmaktadır. Kombide olması gereken su basınç değeri 1 barın altına düştüğü zaman Beko kombi ekranında bu hata kodu belirir. Kullanıcı olarak bu durumda cihazın ihtiyacı kadar (1,5 bar kadar) su basmanız gerekmektedir. İşlem kombi altında bulunan doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirerek açabilirsiniz. Çevirdiğiniz zaman kombiden su sesi gelir ve su dolumu başlar. Su basım uygulamasından sonra cihaz normale dönecektir. Sorun düzelmezse de cihazı resetlemeli yine bir düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.
 1. F59 Arızası Gaz valfi sorunu.
 • Çözüm Kombide ateşlemeye yardımcı olan önemli parçalardan biri gaz valfidir. Bu hata kodu da gaz grubu, gaz armatörü olarak da bilinen gaz valfinde sorun olduğunu gösterir. Cihaz bu durumda sıcak su sağlamaz ve ateşleme yapamadığı için petekleri de ısıtmaz. Öncelikle cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka Beko Servisi’ni arayarak yardım alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

   1. Merhaba Hacer Hanım… Beko model bazı kombilerde E10 düşük su basınç arızasıdır. Kombiye su basmanız gerekir. Tabi öncelikle basıncı kontrol edin. Basınç değeri 1 bar altındaysa eğer kombi altındaki doldurma musluğuyla kombiye 1,5 bara kadar su basın. Sorun düzelecektir.

   1. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize… Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz. Sorunsuz günler dileriz…

  1. merhabalar. beko kombim var ve sıcak su kullanmaya başladığımız an sürekli durup başlıyor ve E82 arızası veriyor. sürekli resetiyoruz yine oluyor. servis glmisti anakart değişti ama yinede aynı. peteklrde sorun yok. sadece sıcak suyu açtığımızda mutfak ve banyoda.

   1. Merhaba Zihni Bey… Beko kombilerde E82 arızası iyonizasyon sorunudur. Yani cihazın alev algılamadığını belirtir. Anakarta müdahale edilmesine rağmen yine de sorun düzelmediyse iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir. Aynı servisten veya farklı bir servisten yardım almanızı öneririz.

  2. Merhaba. Benim kombi AP uyarısı veriyor yoğuşmalı kombi sürekli f37 hatası veriyor ve AP uyarısı çıkıyor AP uyarısı nedir Bilgi verir misiniz

   1. Merhaba Servet Bey… F37 düşük tesisat basıncı sorunudur. Yani kombi tesisatında yeterli su basıncı olmadığı zaman kombi bu arızaya geçer. Kombiye su bastığınız zaman da kombiniz yoğuşmalı olduğundan AP uyarısı verir. AP uyarısı yoğuşmalı kombilerde su basma işlemi sonrası yoğuşma sifonu ile alakalı bir durum olduğu için belirir. R düğmesine basıldığında ekrandan silinir. AP bir arıza kodu değil sadece uyarı kodudur. Her su basma işleminden sonra ekranda belirir. Ancak kombiniz çok sık F37 arızası veriyorsa yani çok sık su basmak zorunda kalıyorsanız bu durum için servis yardımı almalısınız.

  3. Beko marka kombi kombi 2 günde bir su arızası veriyor bakıyorum tesisatta su kaçağı yok bu neden olabililir.

   1. Merhaba Ömer Bey… Tesisatta ya da kombide gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer kombi genleşme tankının havası eksik olabilir, genleşme tankında ya da eşanjörde sorun olabilir. Sorunu yerinde incelersek ancak detaylı bilgi sunarak soruna müdahalede bulunabiliriz. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

  4. Özellikle duşa giden sıcak su kullanımı da Komde alev işareti yanıp sönüyor kombiden sık sık kesik kesik alevlenme sesi geliyor ardından geri sönme sesi geliyor.kullanma suyunu iyi ısıtmıyor

   1. Merhaba Zekeriye Bey… Kombide sorun olsa her muslukta aynı sorun yaşanırdı. Tek bir muslukta böyle bir durum varsa eğer muslukta, bataryada da da duşa giden tesisatta bir sorun olabilir. Önce tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin. İmkanınız varsa banyo musluk ya da bataryasını değiştirin. Sorun yine de düzelmiyorsa servis çağırarak cihazı kontrol ettirebilirsiniz. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.

   1. Merhaba Metin Bey… Dairenizde gaz var, kombiye gaz geliyor ancak cihaz anladığım kadarıyla alev denemeyi yapıyor. Bu yüzden kısa sürede yanıp sönüyor. Bu gibi durumlarda birçok parçada sorun olabilir. Kombi sıcak su vermiyor. Teknik bir durum söz konusudur. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.