Baymak İdee Arıza Kodları

Baymak İdee Hata Kodları

Makalemizde Baymak İdee model 24/28/35/39 kapasitedeki kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları detaylı olarak sunulmuştur. Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir.

Baymak İdee Arıza Kodları

Aralıklı Yanıp Sönen Yeşil Sinyal

Cihazın kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde çalıştığını belirtir. Arıza değildir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal

Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir.

Yanıp Sönen Yeşil Sinyal

Kilitlenmedir.

 • Çözüm Kod 1 sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal

Arızadır.

 • Çözüm Maksimum sıcaklık koruması, sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.

Aralıklı Yanıp Sönen Turuncu Sinyal

Baca süpürme pozisyonunda

 • Çözüm Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (81 Yorum)

 1. Ünsal büğdüz dedi ki:

  Arada yanıp sönen turuncu ışık. Çalışmada ısıtmada şorun yok bu ışık arada neden yanıp sönüyor. Cevaplarsanız sevinirim . Antalya

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ünsal Bey… Makalemizde belirtildiği üzere, bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir.

 2. Mustafa Çoban dedi ki:

  Baymak idea kombim var, günde bir kaç kez arızaya geçiyor ve resetleyince tekrar çalışıyor.
  Yetkili servis dahil 4 kombi servisi gelmesine rağmen arızayı çözemediler. Not. Soğuk havalarda arızaya daha az geçiyor. Kırmızı ışık 3 sefer yanıp sönüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Mustafa Bey
   Sorun bir çok parçada olabilir resetlemeye rağmen cihaz hata veriyorsa uzman teknik servislerimizi aramalısınız.

 3. Gökmen dedi ki:

  Baymak idee kullanıyorum arada turuncu lamba yanıp sönüyor nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökmen Bey… Makalemizi incelerseniz eğer orada detaylar yazmaktadır. Teknik yardım için; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Tural Piriyev dedi ki:

  Selam. Baymak idee kombi kullaniyorum 2 yildir. Simdi kirmizi işik yanip sönüyor 6 kez. Bi kac kere reset attim ama calismadi. Yardimci ola bilir misiniz. Ariza neden kaynakli ola bilir? Tesekkurler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tural Piriyev… Makalemizde de açıkladığımız gibi kırmızı ışık uyarısı bir çok arıza durumunun sebebidir. Cihazı yerinde görüp incelemeden arızanın muhtemel sebebini tahmin edemeyiz maalesef. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama