Baymak İdee Arıza Kodları

Baymak İdee Hata Kodları

Makalemizde Baymak İdee model 24/28/35/39 kapasitedeki kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları detaylı olarak sunulmuştur. Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir.

Baymak İdee Arıza Kodları

Aralıklı Yanıp Sönen Yeşil Sinyal

Cihazın kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde çalıştığını belirtir. Arıza değildir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal

Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir.

Yanıp Sönen Yeşil Sinyal

Kilitlenmedir.

 • Çözüm Kod 1 sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal

Arızadır.

 • Çözüm Maksimum sıcaklık koruması, sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.

Aralıklı Yanıp Sönen Turuncu Sinyal

Baca süpürme pozisyonunda

 • Çözüm Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (73 Yorum)

 1. Aslıhan özkebapçı dedi ki:

  Baymak idee 24 kombimiz sürekli kırmızı ışık uyarısı veriyor servis elemanı geldi açtı kapattı 300 lira da para aldı neyi var dedik sağlam dedi ama geçmiyor sorunu ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aslıhan Hanım… Makalemizi incelediyseniz eğer kırmızı ışık uyarısı bir arızadır ancak tek bir sebebe bağlı arıza durumu değildir. Kombiyi kapatıp açmak bir nevi resetlemektir. Harici olarak işlem yapmış, parça değiştirmiş olabilirler. Aksi halde bu kadar ücret alınamaz. Sorun tekrar ediyorsa aynı firmayı veya farklı firmayı arayarak yardım almalısınız. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 2. Faysal Oruç dedi ki:

  Merhaba,

  2020 Ağustostan bu yana baymak İdee 24 kullanıyorum.
  Ev yeni bina 110 metrekare kullanım alanı var ve yerden ısıtma tesisat firması iki defa tesisattatki suyun havasını aldı.

  Uzaktaki odaları kombiye göre uzak kısımlarında yer ısınmıyor.

  Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

  Bu hafta kombi turuncu ikazda vermeye başladı.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Faysal Bey… 110 m² lik bir alan için 24 kW lık bir kombi kullanım açısından yeterlidir. Yani cihaz yetersiz uzakta kalan odaları ısıtamıyor demek bu aşamada mümkün değil gibi. Sorun tesisatta gibi görünüyor. Sistem havası alındı sorun düzelmediyse bir tıkanıklık durumu, vana bozukluğu gibi sorunlar söz konusu olabilir. Turuncu ışık aralıklarla yanıp sönüyorsa bu bir sorundur ancak direk yanıp sönüyorsa bakım uyarısıdır. Cihazınız daha 5 aylık. 5 aylık bir kombinin bakıma ihtiyacı olmaz. Bakım uyarısı veriyorsa da cihazda teknik durumlar söz konusu olabilir.

 3. Hasan saraç dedi ki:

  Sinyal lambası normal şekilde yeşil yaniyor fakat bir süre sonra sinyal lambasi tamamen sönüyor kitapçığında tamamen sönmesi ile ilgili bir şey bulamadım acaba arıza midir ? Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Cihaz devreye girip ateşleme yaptığında yani bir beklentiye yanıt verdiğinde yeşil ışık yanar. Cihaz dinlenmeye geçtiğinde (ayarlanan sıcaklığa geldiğinde veya sıcak su musluğu kapalı olduğunda) yeşil ışık söner. Bu bir arıza değildir.

 4. Hasan çelik dedi ki:

  Baymak idee 28kw yogusmali kombimiz var. Cosa akilli termostat taktim turuncu ışık yanip sonmeye başladı. Termostat ile ilgili olabilir mi? Duzelirmi yoksa servis desteği almalimiyim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Turuncu ışık uyarısı genel olarak bakım uyarısıdır. Harici olarak kısmi-tam yük sorunu yani arıza da olabilir. Oda termostatını takan servis ekipleri ile görüşerek bu konuda yardım alabilirsiniz.

 5. Cankat Duman dedi ki:

  Turuncu renk devamlı yanık duruyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cankat Bey… Kullanım kılavuzunda bilgi olmadığı için ve daha öncesinde karşılaştığımız bir durum olmadığı için uzaktan bilgi aktarmamız zor. Ancak şunu belirtebiliriz: kombinin çalışmasını etkiliyorsa bu bir sorundur, kombi çalışmaya devam ediyorsa bir sorun yok diyebiliriz.

 6. Ali Taylan Yılmaz dedi ki:

  İyi çalışmalar, Baymak idee kombi taktırdık 2 ay önce , şimdi kırmızı hata ışığı yanmaya başladı , ışığın fasılası 3 yanıp sönüp tekrar 3 yanıyor , klavuzda ateşleme arızası olduğunu söylüyor, daha 2 aylık kombide neden böyle bir sorun çıkarki

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Taylan Bey… Kombi birçok sebeple ateşleme arızası verebilir. Bu aşamada önce dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalı olabilir, dairede gaz kesintisi olabilir. Bu durumda kombiye gaz gelmez ve ateşleme arızasına geçebilir. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombi su basıncını kontrol etmelisiniz (kırmızı ışık uyarısı bazen düşük basınç sebebiyle de ekranda belirebilmektedir). Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalı, basınç ideal değerdeyse kombiyi arızadan çıkarmak adına resetleme işlemi uygulamalısınız. Tüm bu işlemlere rağmen yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız. Kombide baca sistemi dahil kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçaların ayrıca yoğuşma giderinin kontrol edilmesi gerekir.

 7. Filiz Pehlivan öztürk dedi ki:

  Merhaba idee tam yoğuşmalı baymak kombi mi bugün petek konumunu 40 yaptım yeşil ışık sönük durumda arada yanıp sönüyor arızamıdır bu teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Kombinin çalışma sisteminde bir sorun yoksa (yani petekleri ısıtıyor, sıcak su veriyorsa) yeşil ışığın sabit yanması veya yanıp sönmesi; cihazın devreye girip ısıtma yaptığını veya dinlenmeye geçtiğini belirtir. Yani genel olarak bu aşamada bir arıza durumu değildir.

 8. Şevval Akkuş dedi ki:

  Kiracıyız eve yeni taşındık baymak idee kombinin reset tuşunun yanındaki baca kısmı uyarı vererek kırmızı ışık yanıp sönüyor, petekler ısınmıyor ne yapmak gerekir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şevval Hanım… Baca simgeli ledın kırmızı yanması arıza uyarısıdır. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Daireye gaz geldiğinden gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Son işlem olarak cihazı bu durumda birkaç kez resetlemeniz gerekir. İşlemler sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 9. Furkan tekin dedi ki:

  Turuncu ışık aralıklı yanıp sönüyor ne yapmayalım su barı da ani hareketleniyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Kombiniz bakım uyarısı veriyor. Servis yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekiyor.

 10. Semanur Gökçe dedi ki:

  Baymak idee kombide turuncu isik yanıp sönüyor servis cagirdik termometre bozuk dedi 3bar biseyinden su akıyor kombiyi alıp oyle yapacaklarıni söylediler ve bunlarin hepsini gözle bakarak söyledi genel bakım yapılması gerekiyormuş 500 lira normal bakımla farkı nedir ve servis bunların hepsine 1200lira ücret çıkardı bu normal mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Semanur Hanım… Turuncu ışık ledi makalemizde de incelediyseniz eğer bakımsızlıktan kaynaklıdır. Bakım cihazınız yoğuşmalı olduğu için firmamızda 200 tl kadardır. Termometre dediği bar göstergesi muhtemelen, ekstra emniyet ventili de değişecek anladığım kadarıyla. Tüm bu işlemler firmamızın liste fiyatına göre bu kadar yüksek değildir. 2 parça değişimi ve bakım fiyatı size sunulan fiyatın neredeyse yarı fiyatı kadardır.

 11. Tuğçe Alageyik dedi ki:

  Yanıp sönen turuncu ışık var çözümü nasıl olmalı acaba reset tuşuna basınca kırmızı ışık yanıp sönüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım… Kırmızı ışık uyarısı bakım uyarısıdır. Kombinin bakımı için servis yardımı almalısınız.

 12. Serhat sahin dedi ki:

  Merhaba kombiyi açıyoruz. Petekleri ısıtması için düğmeye bastığımız zaman peteğin altında kapatma düğmesinin şekli çıkıyor çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Kombi ya kalorifer konumuna geçiş yapmıyordur yani arızalıdır ya da siz işlemi yapamıyor olabilirsiniz. Düğmeye bastığınıza göre kombiniz İdee model değil. Tam model belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 13. Zafer Alagöz dedi ki:

  Hayırlı işler kolay gelsin kombim aralıklar ‘la turuncu siyah yanıp yanıp sönüyor sıcak su aldığımızda yeşil oluyor daha sonra turuncu ışık yine yanıp yanıp sönüyor kombimde ne gibi bir arıza vardır

 14. Asumankeles dedi ki:

  Mrb kombimiz tatlile giitik ve 35 aldik 1 ay sonunda 35te yanan kombimizin faturasi 487 lira geldi bunda bi sıkınti var bilgi verirmisiniz acaba neden kaynaklaniyor olabilor tsk ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Asuman Hanım… Kombinizdeki en düşük kalorifer sıcaklığı 20°C dir. Ancak ortam için 35°C düşük bir sıcaklık olduğu için kombi çok sık devreye girip çıkar. Özellikle de son birkaç aydır doğalgaz faturalarında neredeyse %50 artış var. Yani çoğu kullanıcıdan gelen yüksek faturalardan dolayı, acaba kombimde sorun mu var şikayeti alıyoruz. Gidip kontrol ettiğimiz kombilerde de bir sorun görmüyoruz. Yine de tabi yerinde incelemek gerekir.

 15. Anıl kaplan dedi ki:

  Bu reset tuşunun solundaki tuşun lambası önce yeşil sonra turuncu ışık yanıp sönüyor ve petekler ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Anıl Bey… Kombi basıncı düşük olabilir. Önce basıncına bakın 1 bardan az ise kombi altındaki mavi doldurma musluğuyla basıncı 1,5 bara çıkarın. Basınç normalde kombiyi resetleyin. Sorun düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

   1. NESİBE AVŞAR dedi ki:

    Tip a hatası yazıyor termostat da sorun nedir acaba

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Nesibe Hanım… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyoruz maalesef. Bu yüzden bilgi sahibi değiliz ve üzülerek belirtmek isteriz ki size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Oda termostatı hizmeti sunan firma ya da servislerden bu konuda yardım alabilirsiniz.

 16. Çağrı bvroz dedi ki:

  Merhaba baymak idee kombisinde reset lambasının sürekli yanıp sinyal lambasının ilk çalıştırma ön süpürme dışında hiç yanmaması nedendir

  1. Fuat altinkaya dedi ki:

   Merhaba Baymak İdee kombi bugün servis ilk defa çalıştırdı sisteme termosifonda bağlı olduğu için sıcak su deneme fırsatımız olmadı sonrasında kombiyi çalıştırdığımızda kombi çalışıyor gözüküyo ama sinyal lambası ilk 3-4 dakikadan sonra sönüyor ve yanmıyor peteklerde de herhangi bi ısınma olmadı

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Fuat Bey… Muhtemelen eksik yapılan bir işlem vardır. Mesela gaz vanalarını kontrol edin, açık olduğundan emin olun. Tesisat basıncının (su basıncının) 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Bu kontrolleri mutlaka gerçekleştirin. Yine de sıcak su alamazsanız petekler de ısınmazsa açılışı yapan servis ekipleriyle görüşerek yardım isteyin.

  2. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çağrı Bey… Baymak İdee model kombilerde ekran olmadığı için arıza durumları led uyarılarından anlaşılır. Ancak sadece yeşil veya kırmızı ışığın yanıp sönmesi tek bir arızayı belirtmez. Birçok sebepten yapabilir yani. Cihaz resetlenebilir arıza veriyorsa eğer resetleme işlemiyle düzelebilir. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Kombi tesisat basıncı 1 barın altındaysa su basın yani basıncı 1.5 bara çıkarın. Cihazı birkaç kez arka arkaya resetleyin. Yine de düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Sorunu tespit etmek için yerinde incelememiz gerekiyor.
   ,

  3. Damla Aydin dedi ki:

   Merhaba.baymak idee kombi sıcak su belli araliklarla soguk ve sicak akıyor.soguk akmaya başladığında ışık kırmızı olarak yanıp sönüyor.sebebi nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Damla Hanım… Kırmızı ışık uyarısı birçok sebebe bağlıdır. Kombide ateşleme, hava akış sorunu gibi birçok durum söz konusu olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 17. Ahmet kaplan dedi ki:

  Sıcak su turuncu reng olarak yanıp sönüyor yardımcı olursanız memnun olurum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Baymak İdee model kombilerde turuncu ışığın yanıp sönmesi bakım uyarısıdır. Kombi bakım zamanı geldiği zaman bu uyarıyı verir. Servis yardımı alarak kombinizin bakımını yaptırmanız gerekir. Bakım sonrası sorun kalmayacaktır. Bakım talebiniz için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 18. turgut yaman dedi ki:

  baymak idee yoguşmalı kombi aralıklı olarak turuncu ışık yanıyor
  bu arıza garanti kapsamına giremi teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Kombiniz bakımsızlık uyarısı veriyor. Yani kombi bakım zamanı geldiği zaman turuncu ışık uyarısı verir. Kombiniz garantiliyse bakım işlemi de garanti dahilinde yapılır. Kombi garanti süresi bittiyse eğer bakım işlemi ücrete tabii tutulur.

 19. cevdet akan dedi ki:

  BAYMAK IDEE PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ
  IDEE 24 / kombinin hava gaz gurubu sıvı teması nedeni ile arızalanır mı? (Yoğuşma suyunun bacadan fazla gelerek bozulduğu idia edilmekte) yardımcı olursanız memnun olurum.Hayırlı çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cevdet Bey… Baymak İdee model kombiler yoğuşmalıdır ve yoğuşmalı kombilerde atık gaz yani hava akış devresinde fan ve anakart gibi parçalar görev alır. Baca eğimi doğru şekilde yapılmazsa eğer rüzgarlı ve yağmurlu havalarda bacadan içeri su sızabilir ve bu duruma bağlı fan arızalanarak cihaz arızaya geçebilir. Yani hava sirkülasyonu devresine su geldiğinde veya herhangi bir sıvı teması olduğunda arızalanma olasılığı yüksektir.

 20. Ahmet Özoğul dedi ki:

  Turuncu ışık yanıyor kombi calışıyor bakım yapdırcam.petek temizliği de yapdırcam

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… İdee model kombilerde turuncu ışık genelde bakımsızlıktan kaynaklı yanıp söner. Böyle bir uyarı alıyorsanız cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Hem kombi bakımı hem de petek bakımı konusunda yardım almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  2. Mehmet eren dedi ki:

   Kablolu termostat üzerinde no sp yazıyor bu ne demek

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Mehmet Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyoruz maalesef. Bu yüzden sizi bilgilendiremiyoruz. Oda termostatının varsa eğer kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Yoksa satın aldığınız yerle veya oda termostatı hizmeti sunan servislerle görüşerek yardım alabilirsiniz.

 21. Rıdvan MEMİŞ dedi ki:

  Baymak İdee tam yoğuşmalı kombimde özellikle mutfak ve banyo esnasında sıcak su aniden keşiliyor ve soğuk su akmaya başlıyor. Kombiye baktığımda turuncu ışık ın yanıp söndüğünü fark ettim. bu arıza yaklaşık 2-3 aydan beri devam etmektedir. Resetlediğimde tekrar sıcık su geliyor ama daha sonra aralıklarla yeniden kesiliyor ve resetlemek zorunda kalıyorum. Ne yapmam gerekiyor.
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rıdvan Bey… Baymak İdee model kombilerde turuncu ışık uyarısı bakım uyarısıdır. Kombinin bakıma ihtiyacı olduğu için yani yavaş yavaş kireçlenme başladığı için bu uyarıyı veriyor. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Servis yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir. Bakım yeni yapıldıysa bakım yapıldığına dair kombiye kod girilmesi gerekir veya parametre ayarlarından düzeltilmesi gerekir. Her şekilde servis yardımı almanız gerekiyor.

 22. Kemal Kaplan dedi ki:

  merhaba,baymak idee 28 kombim var,1.5 yıl önce aldım. 1 haftadır birkaç saat çalıştıktan sonra ışık kırmızı yanıp sönmeye başlıyor ve kombi duruyor(3 defa kırmızı yanıp sönüyor sonra 3-4 sn bekliyor yeniden 3 defa kırmızı ışık yanıp sönüyor).reset yapınca çalışıyor birkaç saat gidiyor.servis geldi bilemedi,yarın yeniden gelecek ama merak ettim acaba ateşlemede sorun yaşıyor olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey… Kombinizde ekran olmadığı için ekranda bir uyarı kodu belirmiyor onun yerine cihaz ledlerle arıza olduğunu size ifade ediyor. Ancak kırmızı ışığın yanıp sönmesi tek bir arıza belirtisi de olmadığı için sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi vermek çok zor. Makalemizde yanıp sönen kırmızı ışık ikazı hakkında tahmini bilgiler belirtilmiştir. Kombi bazen kapatılıp yeniden açıldığında, elektrik kesintisi sonrası veya ayarlama sonrası da yine kırmızı ışık uyarısı verebiliyor. Böyle bir durum yoksa arıza vardır. Servis ekipleri incelediğinde arızayı net teşhis edeceklerdir.

 23. MURAT GEREN dedi ki:

  E 036 arıza ışığı ekranda yanmaktadır.kombide sol taraftaki ışık kırmızı diğeri yeşil renkte yanmaktadır aç kapa veya reset yaptığımda belirli bir süre kombi çalışmakta sonrasında sıkıntı devam etmektedir.en kısa zamanda sorunumuzun giderilmesini istiyorum şimdiden teşekkürler kolay gelsin (baymak idee marka kombi)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombinizde ateşleme yani gaz yokluğu sorunu var. Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olup olmadığına bakın. Gaz vanaları açık olsun ve kombiye gaz geliyor olsun. Bu kontrollerden sonra cihazı arka arkaya en fazla 3 kez resetleyin. Reset denemesinden sonra cihazda herhangi bir değişiklik olmuyorsa parçalarda sorun olabilme ihtimali olduğundan servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda cihazın; gaz valfi, anakartı, elektrotları gibi birçok parçasında sorun olabilir. Servis ekiplerinin sorunu yerinde görüp incelemesi gerekir.

   1. Murat geren dedi ki:

    Servis 22/01/2019 saat 11’30 gibi gelip kombinin kartını değiştireceğini söyledi eve gelip işin gereğini yapmasını bekliyoruz sizin olayı hızlandırma durumunuz varsa servisle görüşürseniz sevinirim 4 gündür soğukta oturuyoruz.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Murat Bey… Firmamızda adınıza kayıtlı bir talep bulunmuyor maalesef. Adresinize gelen servis ekibi bizden değil, muhtemelen farklı bir firmayı çağırmışsınız. Adresinize gelecek olan servis ekibi ile irtibata geçerek bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Biz hiçbir firma ile bağlantılı çalışmadığımız için adresinize hangi firma gelecek veya kim gelecek bilemeyiz maalesef.

 24. ahmet inci dedi ki:

  kombi calışırken elektirik tamamen kesiliyor 3-5 dakika sonra kendiliginden geri çalişıyor bunu günde 5-6 sefer yapıyo tüm elektrik şartel lerini konturol ettim sıkıntı yok görünüyor. sebebinedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombiye enerjiyi veren anakarttır. Daireye gelen elektriği ve şalteri kontrol ettiğinizde sıkıntı görünmüyorsa muhtemel sebep anakarttır. Yine de sorunu yerinde incelemekte fayda var. Servis çağırarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 25. Hatice kırköse dedi ki:

  Isı yükseltmek için tesadüfen baktım,petek işareti kırmızı yanıyor.su ısınıyor peteklerde sıcaktı.kombiyi tamamen kapattım.sizce ne olmuştur?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım… Kırmızı ışık sadece yanıyorsa durum sembolüdür. Sıcak su alabiliyorsunuz, petekleriniz de ısınıyor. Bir sorun olsaydı eğer led yanıp sönerdi. Cihazı açıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

 26. HÜSEYİN KUTAN dedi ki:

  Yaklaşık 5 senedir Baymak idee kombi kullanıyoruz ve bunun sadece 1 yılını verim alarak kullanabildik. 1 yıldır özellikle kış ayları olmak üzere arızasından kombi çalışmıyor, sürekli sönüyor birkaç kez servis çağırmış olmamıza rağmen hala sorunumuz çözülmedi. bir kaç parça değiştirildi fakat hala devam ediyor. Ertesi gün yine sönmeye başladı iki taraftan su açılırsa kesin sönüyor, normalde de sönüyor arızaya geçiyor. Değiştirilmesini talep ediyorum. Çünki ne ısınmadan nede sıcak sudan verim alamıyorum.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Yeniden Merhaba Hüseyin Bey… Cihaz değişimi gibi bir talebiniz varsa eğer genel merkezle iletişime geçmeniz gerekir. Veya aynı servis yerine farklı servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 27. Neslihan dedi ki:

  Merhaba baymak kombi idee kullanıyoruz dün akşamdan beri turuncu ışık yanıp sönüyor resetledik ama durum yine aynı konbiyi kapattık yetkili servisi arıyoruz pazar günü oldugu için ulaşamıyoruz … kombiyi açıp bu şekilde kullanmamızda bi sakınca var mı ev çok soğudu…

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Neslihan Hanım… Turuncu ışık çok sık yanıp sönüyorsa bakım mesajıdır. Cihaza bakım yapılması gerekir. Ancak aralıklarla yanıp sönüyorsa eğer cihazla alakalı bir sorun vardır. Servis yardımı almanız gerekebilir. Cihaz sıcak suda veya peteklerde sorun vermiyor çalışıyorsa servise ulaşana kadar kullanabilirsiniz.

 28. Ali karasu dedi ki:

  Baymak idee24 kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor reset almıyor.baymak idee kombilere ait arıza onarım ile ilgili kitapçık yokmudur

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kırmızı ışık cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Ancak Baymak İdee model kombilerde ekran olmadığı için hata kodunu LED lerin yanma durumuna göre verir. Bu arızanın da birçok açıklaması olduğu için arıza durumunda önce resetleme işlemi deneyin. Resetleme sonrası düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 29. Baran akgül dedi ki:

  Merhaba bugun baymak baxi kombim bozuldu arıza olarak E03 yazıyordu tamirci çağırdım kartta arıza var dddi kartı söktü yeni bi kart taktı 250 tl ücret aldı eski kartı getirmedi sizce dolandırıldım mı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Baran Bey… Eski bozuk kartınız çöpe atılmış olabilir. İşlemi yapan firmayı arayarak bu konudaki detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 30. Ersin Tor dedi ki:

  Hocam benim kombi ekranında ışık yanıyor hiç bir şey göstermiyor başka. Baymak idee kombi ne yapmam lazım. Kombi sesler çıkartıyor ama sıcak su da peteklerde ısınmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ersin Bey… Ülkemizde Baymak İdee model kombilerde ekran yok. Yurt dışından mı aldınız kombiyi? Yaşadığınız soruna göre anakart arızası var gibi görünüyor ancak yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Servis yardımı almanızı öneriyoruz.

   1. Ersin Tor dedi ki:

    Hayır ben zaten yurt dışında yaşıyorum hocam. İyi ki bu baymak idee kombi göndermemişler devamlı arıza yapıyor. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. En iyisi servisi aramak olacak.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz Ersin Bey…

  2. Serdar karakaya dedi ki:

   Baymak idea kombi var.Termostat ekranında f219 arizasi veriyor.kılavuzu baktım çözemedim. Ne arizasidir hu

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Serdar Bey… İdee model kombiye uyumlu hangi oda termostatını kullanıyorsunuz bilemediğimiz için bu konuda net bilgi sunamıyoruz maalesef. Oda termostatlarında genelde bilinen bir arıza kodu değildir. Kullanım kılavuzunda yer almıyorsa harici bir sorundur. Bağlantılarda veya kombi anakartında sorun olabilir. Birçok parçadan yapabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama