Baymak İdee Arıza Kodları

Paylaş:

Önemli Bilgi: Makalemizde Baymak İdee model 24/28/35/39 kapasitedeki kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları detaylı olarak sunulmuştur.

NOT: Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir.

Baymak İdee Arıza Kodları

Aralıklı Yeşil Sinyal: Cihazın kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde çalıştığını belirtir. Arıza değildir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal: Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir.

 1. Yanıp Sönen Yeşil Sinyal Kilitlenmedir.
 • Çözüm Kod 1 sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Uzman yardımı almalısınız.
 1. Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal Arızadır.
 • Çözüm Maksimum sıcaklık koruması, sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.
 1. Aralıklı Turuncu Sinyal Baca süpürme pozisyonunda
 • Çözüm Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.

Yorumlar (6 Yorum)

 • Hocam benim kombi ekranında ışık yanıyor hiç bir şey göstermiyor başka. Baymak idee kombi ne yapmam lazım. Kombi sesler çıkartıyor ama sıcak su da peteklerde ısınmıyor.

  • Merhaba Ersin Bey… Ülkemizde Baymak İdee model kombilerde ekran yok. Yurt dışından mı aldınız kombiyi? Yaşadığınız soruna göre anakart arızası var gibi görünüyor ancak yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Servis yardımı almanızı öneriyoruz.

   Kombi Tamircisi

   • Hayır ben zaten yurt dışında yaşıyorum hocam. İyi ki bu baymak idee kombi göndermemişler devamlı arıza yapıyor. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. En iyisi servisi aramak olacak.

 • Merhaba bugun baymak baxi kombim bozuldu arıza olarak E03 yazıyordu tamirci çağırdım kartta arıza var dddi kartı söktü yeni bi kart taktı 250 tl ücret aldı eski kartı getirmedi sizce dolandırıldım mı

  • Merhaba Baran Bey… Eski bozuk kartınız çöpe atılmış olabilir. İşlemi yapan firmayı arayarak bu konudaki detaylı bilgileri alabilirsiniz.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.