/* * Plugin Name: Metabox * Author: Burak Şahin * Author URI: http://buraksah.in/ */ $prefix = 'ozellikler_'; $meta_box = array( 'id' => 'my-meta-box', 'title' => 'Custom meta box', 'page' => 'post', 'context' => 'normal', 'priority' => 'high', 'fields' => array( array( 'name' => 'Text box', 'desc' => 'Enter something here', 'id' => $prefix . 'text', 'type' => 'text', 'std' => 'Default value 1' ), array( 'name' => 'Textarea', 'desc' => 'Enter big text here', 'id' => $prefix . 'textarea', 'type' => 'textarea', 'std' => 'Default value 2' ), array( 'name' => 'Select box', 'id' => $prefix . 'select', 'type' => 'select', 'options' => array('Option 1', 'Option 2', 'Option 3') ), array( 'name' => 'Alt Yazı Seçeneği', 'id' => $prefix . 'dil', 'type' => 'radio', 'options' => array( array('name' => 'Alt Yazısız ', 'value' => 'altyazisiz'), array('name' => 'Alt Yazılı ', 'value' => 'turkcealtyazi') ) ), array( 'name' => 'Video Kalitesi', 'id' => $prefix . 'videokalitesi', 'type' => 'radio', 'options' => array( array('name' => '240p ', 'value' => 'p240p'), array('name' => '360p ', 'value' => 'p320p'), array('name' => '720p ', 'value' => 'p720p'), array('name' => '1080p ', 'value' => 'p1080p') ) ), array( 'name' => 'Checkbox', 'id' => $prefix . 'checkbox', 'type' => 'checkbox' ) ) ); add_action('admin_menu', 'mytheme_add_box'); // Add meta box function mytheme_add_box() { global $meta_box; add_meta_box($meta_box['id'], $meta_box['title'], 'mytheme_show_box', $meta_box['page'], $meta_box['context'], $meta_box['priority']); } // Callback function to show fields in meta box function mytheme_show_box() { global $meta_box, $post; // Use nonce for verification echo ''; echo ''; foreach ($meta_box['fields'] as $field) { // get current post meta data $meta = get_post_meta($post->ID, $field['id'], true); echo '', '', ''; } echo '
'; switch ($field['type']) { case 'text': echo '', '
', $field['desc']; break; case 'textarea': echo '', '
', $field['desc']; break; case 'select': echo ''; break; case 'radio': foreach ($field['options'] as $option) { echo '', $option['name']; } break; case 'checkbox': echo ''; break; } echo '
', '
'; } add_action('save_post', 'mytheme_save_data'); // Save data from meta box function mytheme_save_data($post_id) { global $meta_box; // verify nonce if (!wp_verify_nonce($_POST['mytheme_meta_box_nonce'], basename(__FILE__))) { return $post_id; } // check autosave if (defined('DOING_AUTOSAVE') && DOING_AUTOSAVE) { return $post_id; } // check permissions if ('page' == $_POST['post_type']) { if (!current_user_can('edit_page', $post_id)) { return $post_id; } } elseif (!current_user_can('edit_post', $post_id)) { return $post_id; } foreach ($meta_box['fields'] as $field) { $old = get_post_meta($post_id, $field['id'], true); $new = $_POST[$field['id']]; if ($new && $new != $old) { update_post_meta($post_id, $field['id'], $new); } elseif ('' == $new && $old) { delete_post_meta($post_id, $field['id'], $old); } } } Baymak Baxi Eco 280 Fi Arıza Kodları » Hızlı ve Garantili Çözümler

Baymak Baxi Eco 280 Fi Arıza Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Baymak Baxi Eco 240 Fi-i / Baxi Eco 280 Fi-i model kombiler için geçerlidir.


Baxi Eco model bu kombilerin panelinde açma-kapama, konum değiştirme ve reset düğmesinin hemen sağında 3 led olduğunu göreceksiniz. En üstten başlayacak olursak eğer; 1.ledde alev simgesi vardır, 2.ledde alev üzerinde / simgesi vardır 3.led ise çalışma ledidir. Cihaza elektrik geldiğini ve çalıştığını belirtir.

1.lede NEON1

2.lede NEON2 adını vererek aşağıdaki makalemizde arıza ledlerinin yanma durumlarına bağlı meydana gelen sorunları size anlatacağız.

Baymak Eco 280 Fi Arıza Kodları

  1. ► NEON1 kapalı, NEON2 açıksa Gaz blokaj sorunu.
  • Çözüm Kombi ateşleme yapamıyor, ateşleme yapamadığı için de verim sağlamıyor demektir.  Bu arıza durumunda öncelikle gaz girişlerine bakın. Gaz girişleri kapalı ise yani daireye gaz gelmiyor ise cihaz bu sebeple ateşleme yapmaz. Gaz girişleri açık durumda olmalıdır, kapalı ise mutlaka açın. Gaz girişleri açık ise Açma-kapama düğmesini “R” konumuna çevirerek resetleme işlemi uygulayın. Düğmeyi sonrasında cihaz hangi konumda ise o konuma çevirin. Sorun yine düzelmez ise Baymak Servisi’ni çağırın. Gaz gurubunda, kartta, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.
  1. ► NEON1 kapalı, NEON2 hızlı yanıp sönüyorsa Hava akış sorunu.
  • Çözüm Bu sorun sadece hermetik kombilerde karşılaşılır. Yani Baxi Eco 280 Fi ve Baxi Eco 240 Fi model kombilerde karşılaşılır. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun var demektir. Yani hermetik kombilerde hava akışı fan ile sağlandığı için fan arızalı, prosestat arızalı veya anakart arızalı olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı alınız.
  1. ► NEON1 kapalı, NEON2 yavaş yanıp sönüyorsa Yetersiz su basıncı veya pompa blokaj sorunu.
  • Çözüm Öncelikle Baxi Eco model kombinin panelinde mevcut olan bar göstergesini kontrol edin. 1 barın altında ise kombiye su basmanız gerekir. Baxi Eco model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basın. Su basma işleminden sonra sorun düzelmez ise açma-kapama , konum değiştirme düğmesini “R” konumuna getirin yani kombiyi resetleyin. Arıza durumu buna rağmen devam etmekte ise pompa blokaj arızası olabilir. Yani kombi suyu devir daim yapamıyor olabilir. Bunun sebepleri; kalorifer ve tesisat vanalarının kapalı olması, kalorifer filtresinin tıkanması, pompanın arızalı olması veya ana eşanjörde tıkanma ya da kireçlenme olmasıdır. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
  1. ► NEON1 ve NEON2 yavaş yanıp sönüyorsa NTC sensör arızası.
  • Çözüm Bu ledlerin ikisi birden yavaşça yanıp sönüyor ise bu durumda ntc arızalı diyebiliriz. Ntc dediğimiz parça sensördür. Isı algılayıcı sensörlerde sorun olabilir. Sensör borularında nemlenme veya kablolarında kopma-kısa devre durumlarında bu sorun yaşanabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.
  1. ► NEON1 yavaş yanıp sönüyor Tüm modellerde aşırı ısınma, bacalı modellerde baca termostat sorunu.
  • Çözüm Aşırı ısınma sorunlarında tesisat vanalarını aynı zamanda kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekmektedir. Vanalar açık olmasına rağmen sorun yaşanmakta ise resetleme işlemi uygulayın. Resetlemeye rağmen arıza durumu devam etmekte ise net tespit ve çözüm için Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bacalı modellerde baca termostat sorunu olduğunda; dışarıya baca aracılığı ile gönderilen gazın sıcaklığı ile içerideki baca gazı sıcaklığının hemen hemen yakın olduğunu gösterir. Bu durum da baca tıkanıklığı veya çekmemesi gibi birçok sebeple yaşanabilir. Baca sensöründe sorun da olabilir. Bu nedenle önerimiz net tespit ve çözüm için servis yardımı alınmasıdır.

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Faydalı Olabilir

Arızanı Çöz Pratik Bilgiler

Anketimize Katılın

Hangi Marka Kombi Kullanıyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Görüşleriniz

Sitemiz Hakkında Görüşleriniz

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ödeme Kolaylığı

Kredi Kartı ile Ödme

Benzer Yazılar