Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma

Baymak Baxi Luna 3 model kombi kullanıcısı olarak cihazınızın tüm özelliklerini bilmeniz hakkınızdır. Bizler de çalışmalarımızda sizlere yardımcı olabilecek bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Bugün sunacağımız bilgiler de Baxi Luna 3 model kombilerin bir özellikleri hatta bir işlemi ile alakalı olacaktır. Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma işlemi ile alakalı bilgileri sizlere bu makalemizde anlatıyor olacağız. Baxi Luna 3 model kombinizde düşük su basınç sorunu yaşıyorsanız eğer ve işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız oluşturduğumuz bu makalemizi mutlaka inceleyiniz.

Önemli Bilgi: Baymak Baxi Luna 3 model kombide düşük su basınç sorunu olduğunu ekranda beliren E10 arıza kodu ile anlayabilirsiniz. Ekranda E10 hata kodu var ise Baxi Luna 3 model kombide yetersiz su demektir ve cihaza su basmanız gerekmektedir.

Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma

Baxi Luna 3 Kombide Düşük Su Basıncı Nasıl Anlaşılır?

Yukarıda belirtilen resimde Baymak Baxi Luna 3 model kombinin alttan görünüşü vardır. Resmi inceleyecek olursak eğer sağ köşede basınç göstergesi olduğunu göreceksiniz. Baymak Baxi Luna 3 model kombi panelinde E10 arıza kodu olduğunda bu göstergeyi kontrol edin. 0-1-2-3-4 diye sıralanan göstergenin 0 a yakın olduğunu gördüğünüzde basınç düşük demektir ve cihaza su basmanız gerekmektedir. Ekranda E10 hata kodu olmadan da bu göstergeyi takip ederek basıncın düşük olduğunu anlayabilirsiniz.

Baxi Luna 3 Kombiye Su Basma

Resmi incelediğinizde basınç göstergesi sağ köşededir. Yuvarlak olan gösterge 0 a yakın ise basınç düşük demektir. Basınç düşük olduğunda yapılması gereken uygulama cihaza su basmak ve basıncı normal seviyeye getirmektir. Bu uygulama basittir fakat işlemi bilmeyen kullanıcılarımız da vardır. Bu nedenle de sizlere Baxi Luna 3 kombide düşük su basınç sorunu olduğunda işlemi nasıl yapacağınız konusundaki bilgileri aktaracağız.

►►► Baxi Luna 3 kombiye su basmak için cihazın alt kısmında yer alan kırmızı vanayı kullanmalısınız. Bu vana doldurma musluğudur. Göstergenin biraz solunda yer alan köşeli kırmızı musluğu sola çevirdiğiniz zaman cihaza su basmış olursunuz. Musluğu çevirmeniz sonrasında cihazdan su sesi gelir ve sağ köşede yer alan basınç göstergesinde ilerleme olur. 1 ile 2 bar arası ideal basınç seviyesidir. Bu değere gelene kadar su basma işlemini devam ettirin. Bu iki bar arasına geldiği zaman da kırmızı doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrasında ekranda E10 hata kodu varsa silindiğini görürsünüz ya da cihazın direk devreye girerek çalıştığını görürsünüz.

Uygulamayı sıklıkla yapmak zorunda kalıyorsanız bu durumda cihazda sorun var demektir. Bu gibi durumlarda su basma işlemini tekrarlamak yerine servis yardımı almanız gerekir. İşlemi yapamadığınız durumda da yine servis yardımı alabilirsiniz.

NOT: İşlemi yapma sırasında doldurma musluğundan su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızalı demektir. Doldurma musluğunu çevirdiniz su sesi geliyor fakat basınç değeri sabit kalıyorsa göstergede sorun vardır. Su basma işlemini yaptınız fakat ekranda hala E10 arıza kodu yanıyor resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Bu gibi durumlarda servis yardımı almalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir