Ariston Kombi Servisi

Ariston Servisi

Ariston kombi ve klima kullanıcıları için sektördeki yerini alan Kombi Tamircisi firmamız adı geçen markanın özel servisi konumunda, genel merkezden bağımsız, tamamen kullanıcı talebi doğrultusunda hizmet sunan bir firmadır. Kullanıcı adreslerinde bugüne kadar başarılı hizmetler çıkarmış olan firmamız bugünden sonra da teknik açıdan gereken yardımları tüketicilerine sunacaktır. Her zaman başarılı çalışmalara odaklanan firmamızda tüketicilerimize sunacağımız güven ve kalite her zaman için söz konusudur. Çünkü amacımız kullanıcılarımıza yardımcı olabilecek ve onları mağdur etmeyecek sonuçları çıkarabilmektir. Bu yüzden de söz konusu arızalı olan cihazlarınızda sizlerin destekçisi olarak huzurlarınızda ki yerimizi Ariston kombi servisi olarak alacağız. Bize hizmet konusunda her daim güvenebilirsiniz.

 • Kombi Tamircisi firmamız; Ariston markası ile bağlantılı değildir. Merkezden tamamen bağımsız şekilde tüm Ariston kullanıcılarını bilinçlendiren, sorunlarında yardımcı olan özel servistir. İlgili marka ile bir bağı yoktur ve yetkili servis konumunda değildir. Kullanıcılarının isteği ile özel servis hizmetleri sunmaktadır.

Ariston Kombi Servisi Hakkında

 • Firmamız birkaç ekip ve ufak bir ofiste çalışmalarını 1994 tarihinde başlatmıştır. Amacı ve çalışma gayesi Ariston cihaz kullanıcılarına beklentisi olan hizmeti sunmaktır. Bu amacını da her bir çalışmasında yerine getirerek bugünlere başarılı bir şekilde gelmiştir. Her bir kullanıcısını dinler ve her bir kullanıcısına arıza durumlarında gereken yardımları sunar. Ariston Servisi olarak huzurlarınıza çıkan firmamızda her zaman beklediğiniz güveni ve hizmeti bulabileceksiniz. Bugünlere başarılı çalışmaları ve kullanıcı desteği ile gelmiş durumda olan firmamız 7/24 kesintisiz çalışmaları ve değiştirmediği ekibi ile yine huzurlarınızdadır.
 • Ariston Servisi’ne ulaşarak başarılı hizmetlerden yararlanmış olursunuz, tüm sorunlarınız çözümlenir, merak ettiğiniz her bir sorunuz mutlaka yanıt bulur. Sizler ise beklediğiniz hizmetten yararlanmış ve kendinizi güvende bulmuş olursunuz. Biliyoruz ki hizmet sektöründe önemli olan güvencedir. Bizler de bu güveni sizlere kesintisiz en iyi şekilde sunmaya her zaman hazırız.

Ariston markalı kombinizin veya klimalarınızın oluşturduğu arıza durumu ne olursa olsun sizlere yardımcı olmaya hazırız. Bu düşünce ile tüm sıkıntılarınızda veya cihazlarınızın ihtiyacı olan uygulamalarda bizi arayabilirsiniz. Yoksun olduğunuz kalite ve değerdeki hizmetleri sunabilmek adına var olan firmamıza ulaştığınız zaman beklediğiniz hizmeti günün kesintisiz saati almış olacaksınız.

Ariston Servisi Hizmetlerinden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

 • Ariston markalı kombi ve klimalarla alakalı sorun yaşadığınızda veya cihazlarınızın ihtiyacı olan çeşitli uygulamalarda her şeyden önce güvenilir servis arayışı içerisinde olursunuz fakat bulamazsınız. Teknik anlamda karşınıza çıkan sorunlardan tutun da her tür uygulamada işi bilen ekiplerden yardım almanız şarttır. Sizlere bu hizmeti uzman ekibi ile sunan Ariston Servisi her daim en yakınlarınızdadır.
 • Ariston Kombi Servisi hizmetlerinden yararlanmak isterseniz eğer yapmanız gereken sadece çağrı merkezimize ulaşmak olsun. Çağrı merkezi ekibimiz her zaman için çalışmalarını kesintisiz sürdürür. Sizlere bilgi vermek ya da arıza durumları hakkında yardımcı olabilecek teknik bilgiler sunmak adına telefonun başındadır. Tüm hizmetlerimizden yararlanmak amacı ile çağrı merkezimize ulaşarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Ariston Servisi olarak sizlere sunduğumuz her bir hizmetimizi önemsemeli ve bizi tercih etmeye devam etmelisiniz. Teknik bakımdan en iyi hizmetleri tüketicilerine sunmaya odaklanan firmamızı arayan her bir tüketicimiz karlı çıkıyor ve kendilerine güvenilir bir firma bulmuş oluyor. Siz bu kullanıcılarımız arasında olmak istemez misiniz?

Ariston Kombi Servisi Öncesi Neler Uygulanmalı?

 • Ariston kombi klima sorunlarınızı önemsemenizi tavsiye ederiz. Özellikle de kombi arızalandığında direkt servisi çağırmamak gerekir. Servis gelmeden önce kullanıcı olarak da yapabileceğiniz uygulamalar vardır. Bu uygulamaları sizlere sunarak yardımcı olmaya çalışalım.


Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar

 • Ariston kombinize gaz geldiğinden emin olun Gaz vanalarını kontrol edin ve her bir vananın açık olduğundan emin olun. Dairenizde Ariston kombi dışında ocağınız da doğalgazlı ise konutunuza ait 3 gaz vanası bulunur. Bunlardan biri dışarıda, biri kombi yanında biri de ocak yanındadır. Tüm vanalara bakın ve kapalı ise açın. Vanalar açık olmasına karşın ocak ve kombi çalışmaz ise doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alınmalıdır.
 • Ariston kombinizin bar seviyesini kontrol edin Ariston kombilerin basıncı düşük olduğunda da yüksek olduğunda da arızaya geçebilmektedir. Basınç düşük durumda ise (1 bar altında) su basılmalı, yüksek durumda ise (2,5-3 bar üstünde) yüksek basınç düşürülmelidir. Su basma işlemini doldurma musluğu ile yapabilir, yüksek basıncı düşürmeyi petek havasını alarak yapabilirsiniz.
 • Resetleme işlemi yapın Arıza durumlarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz en önemli uygulama resetlemedir. Ariston markalı kombinizin modeline göre resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işlemini maksimum 3 kez yapabilirsiniz. Sorun devam etmekte ise resetleme işlemini bırakmalı cihaza başka bir müdahalede bulunmamalısınız.

Ariston Kombi Servisi olarak sizlere bu konudaki bilgileri sunduk. Servis öncesi yapılması gerekenleri uygulayın. Sonuç aynı ise başka bir işlem yapmadan mutlaka uzman yardımı alın. Unutmayın ki cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğiniz açısından önemlidir. Bu sebeple bırakın işi uzmanı yani Ariston Servisi yapsın…

Ariston Kombi Modelleri

Genus – Matis – Clas – Genus Premium Evo – Genus Premium – Cares Premium – Egis

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (9 Yorum)

 1. Burak tilev dedi ki:

  Merhabalar
  2 gun once petek temizligi ve kombi filtre temizligi yaptirdim kombimde bir sikimtinyoktu ama sikdi kombiye su verince sanki hava cekiyormus gibi bir ses geliyornkombiden ve isitmaya gectiginde kombinin atesi yaniyor 1 dakika gecmeden ates sonuyor ve petekler isinmadannsoguyor vanami kapali yoksa baska bisey mi yardimci olursaniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Doldurma musluğunu açtığınızda tabir-i caizse diş gıcırtacak ses çıkıyorsa bu durum dairenize gelen su tazyiğine bağlı olabilmektedir. Ancak ses kombiden geliyorsa o halde harici bir aksaklık olabilir. Sesi yerinde duymamız gerekir. Harici olarak kombi petekleri ısıtamadan brülördeki alev sönüyorsa bu parça veya parçaların arızalı olduğu anlamına gelebilir. Tabi yine öncesinde petek ve tesisat vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar açık olmasına karşın bu durum yaşanıyorsa temizlik işlemini yaptırdığınız firmayı arayarak durumu izah edebilir, yardım alabilirsiniz.

 2. A.tunç dedi ki:

  Ariston clas premium yoğurmalı kombim bar geçen sene petekleri yıkandıktan sonra başladı 104 hatası vermekte yaklaşık 6 ay günde 1 defa hata verdi resetleyince çalışıyor servis petekleri yıkatın dedi ve yıkandıktan sonra 1 ay hiç hata vermedi 1 ay dan sonra tekrar 104 hatası başladı. Nedeni ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz.Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük demektir.
   Panelin solunda bar göstergesi yer alır.1 in altında gösteriyorsa cihazın suya ihtiyacı vardır ve su dolaşımı yeterli şekilde gerçekleşmiyordur. Yani su basma işlemini uygulamanız gerekir.

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız.Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir.Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis ile görüşmeli yardım almalısınız.

 3. Rasim Akkuş dedi ki:

  Kombinin sıcak suyu kullandıktan sonra kombiden su akar gibi su sesi geliyor. Neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rasim Bey… Sistemde hava olabilir veya parçalarda sorun olabilir. Sesi yerinde dinlememiz gerekiyor.

 4. Şükran solan dedi ki:

  Merhaba ariston kombi pompası arzalandı yaptirmak istiyorum ücreti nekadar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şükran Hanım… Fiyat bilgisi almak için 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama