Arçelik Kombi F37 Arızası

Arçelik Kombide F37 Arızası Nedir?

Düşük tesisat basıncı sorunudur.

Bilmenizi İsteriz! Arçelik markasına ait DGK YP 25/33 PRMX, DGK 20 HP LCD, DGK 26 HP LCD, DGK 20 HPT LCD, DGK Y 20 HP LCD, DGK Y 20 LCD model kombilerde düşük tesisat basıncı sorunudur.

Arıza Çözümü

İşleme başlamadan önce şunu belirtmek isteriz ki kombi tesisat basıncının tabiri caizse ayda yılda bir düşmesi normaldir. Ancak; her gün, günde birkaç kez veya haftada birkaç kez kombiye su basmak durumunda kalıyorsanız daha doğrusu kombiniz bu arızayı çok sık veriyorsa ya tesisatınızda ya da kombinizde bir sorun var demektir. Bu durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Arçelik kombilerde doldurma musluğu cihazın modeline bağlı olarak renk ve şekil olarak değişmektedir. Kombiye monteli durumda olan parça genellikle musluk şeklindedir renk olarak ise ya mavi ya da kırmızı olabilmektedir.

  • Kombinizin altına monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirerek açtığınızda kombiden su sesi geldiğini duyacaksınız. Aynı anda yuvarlak bar saatini, bar saati yoksa eğer ekranı takip etmelisiniz. Bar saatinde veya bar değerinde yükselme olur. Bu değer 1 ile 2 bar (1.5 bar) olunca doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın ve işlemi sonlandırın. Uygulama sonrası sorun düzelecek, cihaz normale dönecektir.

Hangi Durumlarda Servis Çağırmak Gerekir?

  • Doldurma musluğunu bulamıyorsanız (parça kırık olabilir),
  • İşlem sırasında parça kırıldıysa,
  • Dairede su kesintisi yok, tesisat vanaları açık olmasına karşın doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi duymuyorsanız,
  • Doldurma musluğunu çevirdiniz, su sesi geldi ama basınç sabit kalıyor ve bir yükselme olmuyorsa,
  • Basıncı yükselttiğiniz halde arıza kodu ekrandan silinmiyorsa,
  • Bu sorunu çok sık yaşıyor, işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız mutlaka servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama