Altus AL 24 KH Plus Arıza Kodları

Altus AL 24 KH Plus Hata Kodları

Sayfamızda yer alan bilgiler Altus AL 24 KH Plus Arıza Kodları ve açıklamaları ile alakalı bilgilerdir.

Altus AL 24 KH Plus Arıza Kodları

 1. E1 Arıza Kodu Ateşleme sorunu
 • Çözüm Dairede gaz olduğundan emin olun. Cihaz LPG li ise LPG gazının bitmediğinden emin olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de arıza durumunda bir düzelme olmazsa eğer elektronik kart, gaz valfi ya da elektrotlarda sorun olabilir. Teşhis ve müdahale için servis çağırmalısınız.
 1. E2 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı
 • Çözüm Öncelikle tesisat su basıncını kontrol edin, basınç düşükse kombiye su basmanız gerekir. Daire içinde en az 3-4 peteğin açık olması gerekir. Petek vanalarını kontrol edin vanalar kapalıysa eğer açın. Kombiyi son olarak resetleyin. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.
 1. E3 Arıza Kodu Hava basınç anahtarı sorunu
 • Çözüm Atık gaz sistemi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Cihazınız hermetik olduğu için fan, prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.
 1. E4 Arıza Kodu Su basıncı düşük durumda
 • Çözüm Kombinizin tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda doldurma musluğu ile kombiye su basılması gerekir. Kombi altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekir. Kombi basıncını yükselttikten sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Sorun düzelir. Düzelme olmazsa, sorun çok sık tekrar ederse veya işlem yapılamazsa servis yardımı alabilirsiniz.
 1. E5 Arıza Kodu Gaz valfi sorunu
 • Çözüm Gaz valfinin iyi çalışmadığını belirten arıza kodudur. Servis öncesi kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kart sorunu olabilir.
 1. E6/E7 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası
 • Çözüm Kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya sensörün bağlı olduğu borularda sorun olabileceğini belirtir. Anakart arızası da olabileceğinden net teşhis için servis yardımı almanız gerekir.
 1. E8 Arıza Kodu Cihaz hararet yapmış
 • Çözüm Kombiyi resetlediğinizde sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar etmelisiniz.
 1. E9 Arıza Kodu Ana kumanda dahili ayar düğmesi sorunu
 • Çözüm Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmadığından uzman yardımı almanız gerekir.
 1. E0 Arıza Kodu Bağlantı sorunu
 • Çözüm Kötü bağlantı olarak da adlandırabileceğimiz arıza kodudur. Cihaz bağlantılarının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Yeniden bir bağlantı uygulaması için servis yardımı almanız gerekir.
 1. EA Arıza Kodu Isıtma suyu dönüş sistemi sensörü arızası
 • Çözüm Isıtma suyu dönüş sensöründe arıza olabileceğini, sensör bağlantılarında, sensöre bağlı borularda veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Arıza teşhisi yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Deniz Açıkgöz dedi ki:

  Alr 24 Kh kombi musluğu kapanmıyor su basarken ne yapmam gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Deniz Açıkgöz… Doldurma musluğu dönmüyorsa sıkışmış olabilir. Pense yardımı ile dikkatli olarak işlemi deneyin. Yine de sonuç alamıyorsanız musluğun değişmesi için servis yardımı almanız gerekiyor. Teknik destek için bizlere 0850 811 88 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. Hamdi bey dedi ki:

  Altus al 24 kombimizin kart arızası olduğu söylendi. Kart tamiri yapıyormusunuz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Hamdi Bey,
   Evet yapıyoruz. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerizden yardım alabilirsiniz.

 3. Rakif dedi ki:

  E51 və ya 51 nədi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rakif Bey… Kombiniz Altus markalı ise bu cihazlarda E51 veya 51 arızası kullanım kılavuzunda çıkmıyor. Harici bir sorun olabilir. Dairede gaz olduğundan, kombi su basıncının ideal değerde olduğundan emin olmalısınız. Cihazı son işlem olarak resetlemelisiniz. Yine de düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama