Airfel AC 24-BC 24 Arıza Kodları

Airfel AC 24-BC 24 Hata Kodları

 1. E01 Arıza Kodu Alev kesintisi.
 • Çözüm Brülörde alevin oluşmadığı ya da kesinti olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz girişlerini kontrol etmek olsun. Vanaların kapalı şekilde olmadığından kesin anlamda emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmeniz gerekir. Vanalar açık ise cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme işlemini de arıza düzelmediği sürece 3 kez yapabilirsiniz. Buna rağmen arıza yine devam ediyorsa Airfel Servisi yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumları genelde çok sık yaşanır. Anakart, gaz grubu ya da elektrotlarda problem olabilmektedir.
 1. E02 Arıza Kodu Aşırı ısınma arızası.
 • Çözüm Su sıcaklığının yükselmesi sebebi ile aşırı ısınma emniyet termostatının devrede olduğunu belirtir. Genelde sık yaşanan sorunlar arasında gelir. Önce kombinizi resetlemelisiniz. Ardından tesisata ait ve peteklere ait vanaları kontrol etmelisiniz. Vanaların mutlaka açık olması gerekir. Vanalar açık ve reset uygulaması sonrasında da sorun devam ediyorsa eğer; üç yollu vana, sensör, kart ya da pompa arızalı olabilir. Ana eşanjörde sorun olabilir. Kalorifer dönüş borusu içindeki pislik tutma özelliğindeki filtre tıkalı, tesisat tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

AC 24-BC 24 Arıza Kodları

 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz çıkışı sorunu.
 • Çözüm Bu sorunda cihazın çeşidi önemlidir. Cihazınız AC 24 model ise; bacanın yerinden çıkması, baca boyunun uzun olması, prosestat, fan ve anakartın arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Cihazınız BC 24 ise; baca sensörünün arızalı olması, bacanın çekmemesi veya tıkalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmeden Airfel Servisi yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E04 Arıza Kodu Kalorifer devresi su basıncı düşük.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata su basmanız gerekir. Basıncı kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihazın altında monteli olan doldurma musluğu ile tesisata 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu açık bırakmayın ve mutlaka kapatın. İşlemden sonra problem çözümlenecektir. Düzelme olmadığı taktirde cihazı resetlemeniz gerekir. Yine bir sonuç alamadıysanız, işlemi yapamadıysanız ya da arıza sıkça yaşanıyor ise Airfel Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su sensör arızası.
 • Çözüm Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunda, sensör kablolarında ya da sensör borularında sorun olduğunda karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir işlem yapamazsınız. Arızanın teşhisinin yapılması ve arızanın giderilmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E07 Arıza Kodu Kalorifer devresi sensör arızası.
 • Çözüm Kalorifer sistemindeki sensörde sorun olabileceğini belirtir. Yalnız sorunu sadece sensör arızasına bağlamamak gerekir. Sensör kablolarında ya da bağlı olduğu borularda da problem olabilmektedir. Arıza teşhisi ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Bülent DENLİKOL dedi ki:

  E4 arızası veriyor
  Suyu tamam olmasına rağmen kalorifer yanıyor fakat sıcak suyu açtığımda yine E4 hatası veriyor mutfak ve banyoda sıcak suyu kullanamıyorum
  Yardımcı olursanız sevinirim
  Saygılar sunarım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey… Kombiniz düşük basınç arızası veriyor. Basınç normal görünüyorsa; manometre bozuk olabilir, basınç sensöründe veya devir daim pompasında da sorun olabilir. Arızayı yerinde görüp tespit ve müdahale etmemiz gerekiyor.

Petek Yıkama