2.El Kombi Arızalandı Ne Yapacağım?

2.El Kombi Arızalanırsa/Arızalı Çıkarsa Ne Olur?

2.el aldığınız kombi arızalı çıkar ya da sonrasında arızalanırsa ne yapacaksınız? Bu 2.el kombi alırken en sık sorulan ve yanıtı en çok merak edilen sorulardan biridir. Kombiyi satın alırsınız almaya da önemli olan arızasında muhatap bulmaktır. Bulamazsanız cihazın garantisinin bir anlamı ve mantığı da olmaz.

2.El Kombi Arızalandı Ne Yapacağım?

  • 2.el kombiyi bi servis veya firmadan satın aldıysanız;

Eğer cihaza garanti verildiyse ve garanti süreci içerisinde arıza yaparsa cihazı satın aldığınız yerle görüşerek yardım alabilirsiniz. Yapabileceğiniz bir işlem varsa sizi telefondan yönlendirirler veya ekip müdahalesi gerekiyorsa ekip yönlendirmesi yaparak size yardımcı olurlar. Ancak 2.el kombiyi satın aldığınız firma veya servis sadece satış hizmeti sunuyorsa yani servis hizmeti yoksa bu durumda garanti de vermiyor demektir. Yani cihazın onarımı için farklı bir servis ya da firmadan yardım almanız gerekir.

Bu durumda hangi arızalar garantiye girer, hangi arızalar garantiye girmez? Bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

  • 2.el kombiyi tanıdık-yakın-akrabadan aldıysanız;

Bu durumda tanıdık-yakın veya akrabanız size garanti sunamaz. Sadece varsa eğer önceki sorunlarını belirtir veya cihazı değiştirme sebebini iletir, bu kadar. Kombi arızalı çıkarsa veya sonradan arızalanırsa arıza onarımı için direkt servis yardımı almanız gerekir. Sürekli tercih ettiğiniz ve güvendiğiniz bir firmadan yardım alırsanız daha sağlıklı olur. Ancak tanıdığınız, bildiğiniz bir firma yoksa yine yakınlarınızdan yardım alarak ya da araştırarak bir firma çağırabilir, kombiyi kontrol ettirebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Ruslon Dawletow dedi ki:

    F 33 yazyor ekranda ne arızası var

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Ruslon Dawletow… Arıza kodları kombilerin marka ve modellerine göre değişmektedir. Kombinizin marka ve modelini belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Petek Yıkama