444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Sanica COMBO Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Sanica COMBO Hata Kodları

Önemli Bilgi: Sayfamızda yer alan bilgiler Sanica COMBO S HE 24 KW/ SUPERCOMBO S HE 24-30 KW Arıza Kodları açıklamaları ve çözüm seçenekleriyle alakalı bilgilerdir.

 1. E01 Arıza Kodu Alev oluşmadı.
 • Çözüm Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde ya da bölgede gaz kesintisi olabilir. Kapınızın dışında yer alan gaz vanası kapatılmış olabilir. Dairede gaz olduğundan eminseniz kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın. Bu işlemi de birkaç kez tekrar edin. Yine de sorun düzelmiyorsa anakart, gaz armatörü veya elektrotlarda problem olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servis çağırmalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunu.
 • Çözüm Cihaz içerisindeki suyun maksimum değeri aştığını belirtir. Bu durumda emniyet termostatı olan limit termostat devreye girerek cihazı bloke eder ve cihazın çalışmasını durdurur. Bu arızayla karşılaştığınız durumda; önce tesisat su basıncını kontrol ederek basınç düşükse kombiye su basın. Kalorifer vanalarına bakarak kapalıysa vanaları açın. Cihazı kapatın birkaç saniye sonra yeniden açın. Arıza hala devam etmekteyse eğer ana eşanjör, pompa, üç yollu vana arızası olabilir, tesisat ya da kalorifer dönüş filtresi tıkanmış olabilir. Net arıza teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.
 1. E03 Arıza Kodu Hava prosestatı sorunu.
 • Çözüm Sanica markalı bu model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu gibi arıza durumlarında; fan, anakart ya da prosestat arızası olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için arızayla karşılaşmanız halinde servis çağırmanız gerekir.
 1. E04 Arıza Kodu Düşük su basınç uyarısı.
 • Çözüm Kombi tesisat basıncının 1 bar altında olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu hata koduyla karşılaştığınız zaman kombinin sağ altında monteli olan doldurma musluğunu sola çevirerek kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem bitiminde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın ve iyice sıkın. Sorun düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa, işlemi yapamazsanız veya şu sıralar çok sık kombiye su basmak zorunda kalıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer sistemi sensör arızası.
 • Çözüm Kalorifer sistemi NTC arızası olarak da tabir edilebilir. Kalorifer sensöründe, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabilme ihtimali vardır. Kullanıcı olarak hiçbir işlem yapmadan direk servis çağırmalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.
 • Çözüm Kombide sıcak su devresi için görev alan sensörde yani NTC de sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sadece sensörde değil, sensör kablolarında ya da bağlantılarında da problem olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve arızanın giderilmesi amacıyla servis çağırmanız gerekir.
 1. E35 Arıza Kodu Yanıltıcı alev sorunu.
 • Çözüm Sahte alev oluşumu olarak da tabir edilebilir. İyon elektrodu alev yokken bile alev sinyali verdiğinde bu sorun yaşanır. İyonda alev olmaması gerekir. Çünkü gaz kapalı ve cihaz ateşleme yapmıyor. Ama alev var sinyali veriyor. Bu sinyali iyon verdiği için iyon elektrodunda sorun olabilir. Bu elektrot dışında gaz valfi ya da anakart sorunu da olabilir. Net teşhis için servis yardımı almalısınız.
 1. E37 Arıza Kodu Devir daim pompası arızası.
 • Çözüm Cihazın sirkülasyon ya da devir daim pompası olarak bilinen parçasında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Yine de net teşhis yapılması için servis yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.