ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kartal Kombi Servisislogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

İstanbul Kartal Kombi Servisi

Kartal ilçesinde kombi servis hizmeti sunmaya başlayan Kartal Kombi Servisi çalışmalarını 1994 tarihinde başlatmış bulunmaktadır. Önceleri ufak bir ofiste birkaç çalışan ile başlatılan hizmet bugün büyük bir ofiste onlarca çalışanı ile sunulmaktadır. Her bir kombi kullanıcısını düşünmekte olan firma çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir. Her bir kombi kullanıcısının ihtiyacı olan hizmet ise aynı gün içinde sunulmaktadır.

Kartal Kombi Servisi Tüketici Beklentisine Karşılık Veriyor

Kartal ilçesinde kombi kullanıcılarının hizmet konusundaki beklentisi ne ise firma olarak yerine getirmeye hazırız. Çalışmalarımızda önemsediğimiz konu kombi kullanıcılarımız ve onların yaşadığı mağduriyet durumlarıdır. Mağduriyetin her zaman yerini memnuniyete bırakması amacı ile huzurlarınızdayız.

 • Hizmet konusunda beklentiniz olan; güven, kalite, %100 memnuniyet, kesin ve kalıcı sonuçlar, hizmet sonrası yaşanan konforun daimi olması, uygun fiyatlar, hizmete verine garanti gibi unsurları firma olarak sizlere yaşattırıyoruz.

Kartal Kombi Servisi’ni tercih ederek sadece kombi arıza bakım, onarım gibi hizmetleri almakla kalmıyor, sorularınızı rahatlıkla sorarak cevapları da beklediğiniz şekilde alabiliyorsunuz. Dilediğiniz gün dilediğiniz vakitlerde bizleri güvenle arayabiliyorsunuz. Bizler de bu sebeple var olmaya devam ediyor olacağız.

Kartal Kombi Servisi’nden Kullanıcılarına Birkaç Öneri

Ülkemizde genelde kombiler yanlış kullanılıyor. Yapılan araştırma yanlış kullanım sayısının yoğunlukta olduğunu gösteriyor. Bizler de doğru kullanım amacı ile sizlere birkaç taktik sunacağız.

 • Kombinizi özellikle de kış döneminde sürekli açıp kapatmayın. Kombinin kış döneminde açılıp kapanması durumu; yakıt tüketimini artırır, beklenen sonucun beklenen şekilde alınamamasına neden olur, kombi sürekli arızalanır, kombi masrafı artar. Kış dönemine girildiğinde kombide kalorifer ayarını kısık tutun ve evde kısa süreliğine olmayacağınız durumlarda kombiyi kapatmayın.
 • Kombi ayarı ile sürekli oynamayın, sabit bir sıcaklık ayarı belirleyerek kombinizi sürekli aynı sıcaklıkta çalıştırın. Isı ayarlarını yükseltip düşürmeniz oda sıcaklığının sürekli sabit kalmasını sağlar. Bu durum ise sizlere yakıt tasarrufu değil sarfiyatı olarak geri döner. Kombinizi ideal konfor sıcaklığına getirin ve o sıcaklık ayarında kapatmadan kullanın.


Memnuniyetiniz için En İyisi

 • Kombinizin bakımını ve tesisatınızın bakımını ihmal etmeden yaptırın. Kombi yılda bir kez tesisat ise üç yılda bir kez bakıma ihtiyaç duyar. Kombinizin ve tesisatınızın bu ihtiyaçlarını karşılamanız halinde beklediğiniz sonucu uzun süre elde edebilir ve tasarrufu yaşayabilirsiniz. Ayrıca kombinizin ve tesisatınızın ömrü uzun olur, sürekli sorun yaşayarak oluşabilecek masrafların da önüne geçmiş olursunuz.

Bu önerileri dikkate alıp uygulayan hemen her bir kombi kullanıcısı kombisinden beklediği sonucu uzun süre tasarrufu yaşayarak elde edebilir.

Kartal’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler

Atalar – Cevizli – Cumhuriyet – Çarşı – Çavuşoğlu – Esentepe – Gümüşpınar – Hürriyet – Karlıktepe – Kordonboyu – Orhantepe – Orta – Petroliş – Soğanlık Yeni – Topselvi – Uğurmumcu – Yakacık Yeni – Yalı – Yukarı – Yunus

Kartal Kombi Servisi; Kartal Baymak Servisi, Kartal Buderus Servisi, Kartal Eca Servisi, Kartal Demirdöküm Servisi, Kartal Vaillant Servisi, Kartal Ferroli Servisi gibi hizmetleri ile huzurunuza çıkmaktadır. Firmamız adı geçen markalardan bağımsız çalışan özel servistir. Yetkili servis değildir ve kullanıcılarının onayı ve talebi ile özel servis hizmeti sunmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (100 Yorum)

  1. Kombi bakımı videonuzu yapılması gerekenleri izledim. Benimde evimde Vaillant kombi var. İzlediklerimi aynen uygulasam bakımı kendim gerçekleştire bilir miyim. Daha önce elektrik işlerinde çalıştım ama kombiden anlamıyorum işin gerçeği. Bir patlama veya yangın çıkar diye korkuyorum. Benim gibi izleyip yapan var mı? Ben yaparsam risk var mı?

   1. Merhaba Sezai Bey… Kombi bakımı videomuzda anlattığımız gibi basit bir uygulama değil. Mesela genleşme tankının havasını ölçmek ve eksikse hava basmak için ekipmanlarınızın olması gerekir. Ayrıca kombi bakımı dediğimiz uygulama sadece temizlikten ibaret değildir. Kombideki mevcut arızalar ve ileride karşılaşılabilecek arızalar da tespit ediliyor. Bu yüzden önerimiz bakımı kendinizin yapması değil bu iş için uzman desteği alınması yönündedir. Yanlış bir uygulama veya işlem can ve mal güvenliğiniz açısından tehlike arz edebilir.

   1. Merhaba Kadir bey. Kombi markasına göre değişmektedir. Kombi paneli üzerinde bulunan düğmelerde r veya reset yazan bir düğme varsa 2 saniye basılı tutarak atabilirsiniz. Reset düğmesi olmayan kombilerde cihazı kapatıp açmanız reset işlemini gerçekleştirir.

   1. Merhaba Çiğdem hanım. Ateşleme ve gaz yokluğu problemi f4. Gaz olduğuna emin olun gaz var ise servis çağırmanız da fayda var.

  2. Kombilerde gaz dolumu yapılıyormu
   Bugün bakım yaptırdım ve bana kombinin gazının bittigini sölediler ve gaz bastılar bende evde olmadıgımdan ailem ilgilenmiş böyle bir durumun olup olmadıgını merak ettim
   Şimdiden cevabınız için teşekkürler

   1. Merhaba Cihan bey. Kombide bulunan genleşme tanklarına eskiden azot gazı basılırdı fakat yasaklanması ile şuan sadece el pompası ile hava basılmaktadır.

  3. Mrb benim (aırfel dıgıfel duo) marka olan kombim db arızası veriyor bulunduğum bölgede ki servisi aradım geldiler ve bu sözde servis kombide değiştirmediği yer kalmadı ana kart dahil ama sonuç aynı ne yapmam lazım cevabınızı bekliyorum

   1. Merhaba Ferhat bey. Db arıza kodu sıcak su sensörü arızasıdır. Gelen arkadaşların bulamaması ilginç farklı bir sorun mu var onu inceleyerek çözümlene bilir.

  4. 1 aydır demirdöküm nitromix kullanıyorum sorum şu sürekli fan çalışıyor derece 40 ayarlıdır derece 33 kadar düşmesine rağmen fan sesı kesilmiyor aynı zamanda elekırık faturamda da artış var yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

   1. Merhaba Rasim bey. Yoğuşmalı cihazlarda süpürme ismi verdiğimiz çalışma öncesi ve sonrası bir müddet çalışmaya devam eder bu normaldir.

  5. Demırdokum nepto kombıyı açtığımda ekranda F 10 sonrada 2.9 yazısı görünüyor kombı devreye gırmıyor ayrıca suyu azalmış olabılır dıye musiugu açıp kapattım ve su fazla dolduğu ıcın tasma yaptı

   1. Merhaba Edip bey. Kombi su basıncı 1 ile 2 arası olmalı 2.9 yüksek basınç olduğu nedeni ile arızaya geçiyor kombi. Petekleri yan tarafında bulunan hava alma müşüründen su alarak düşüre bilirsiniz.

  6. Ariston evo kombi çok su eksiltiyor bi petek işaretinin üstünde çizgi işareti ne anlama geliyor

   1. Merhaba Sabahattin Bey… Kombi basıncının çok sık düşmesi yani kombinin su eksiltmesi bir kaçağa bağlı olabilir. Yani bu tesisat kaçağı da olabileceğinden önce bi tesisatçıdan yardım alarak tesisatınızı kontrol ettirin. Sorun görülmezse kombi servisi yardımı almanız gerekir. Petek üzerine / işareti petek konumunun kapalı olduğunu yani cihazın yaz konumunda (sadece sıcak su konumunda) olduğunu belirtir.

  7. Lambert lx 24 fi
   Kombiyi yaz konumundan çıkarttığında peteklere sıcak su gidiyor fakat kullanma suyu soğuyor petekleri kapattığımda ise kullanma suyu ısınıyor bu konuda yardım istiyorum

   1. Merhaba Erol Bey… Kombi anladığım kadarıyla sadece yaz konumunda sıcak su veriyor, kış konumuna alındığında sıcak su vermiyor. Bu üç yollu vana veya anakart gibi parçalara bağlı bir arıza durumu olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  8. Beko markalı kombi kullanıyorum
   Sorunum kombiye gelen su vanasını açtığımda ( kombi su dolum musluğu değil direk gelen vana) bar yükseliyor ve su akıntısı oluyor ama peteklerim vs düzgün bir biçimde çalışıyor sorun nedir acaba ?

   1. Merhaba Tayfun Bey… Kombi sıcak su giriş vanasını açtığınızda basınç yükseliyorsa bu eşanjör veya doldurma musluğuna bağlı bir arıza durumu olabilir. Ancak yine de sorunu gelip yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  9. Merhaba ECA Confeo plus kombim var kombi devrede değilken basınç 1.1 bar devreye girince 1.5 bar gösteriyor ayrıca petek gostergesi sürekli sarı ışık yanıyor normal bir durummu yoksa bir sorunmu var bu konuda yardımcı olurmusunuz?

   1. Merhaba Şener Bey… Kombi basıncında kullanıma bağlı ufak tefek artışlar olabilir. Önemli olan 2,5 barı geçmemesidir. Petek simgeli sarı ışığın yanma sebebi cihazın kış konumunda olduğunu peteklerin ısıtmada, devrede olduğunu belirtir. Normaldir.

  10. Merhaba
   Demirdöküm bk 323 ce markalı kombimin su sondası kombinin neresinde bulunur. Teşekkürler

   1. Merhaba Gökhan Bey… Cihazınız çok eski. Demirdöküm markasının en eski modellerinden. Buradan tarif edemeyiz maalesef. Bir sorun varsa eğer servis yardımı almanızı öneririz.

  11. Ariston class kullanıyorum ve ekran da d 47 diye birşey yazıyor ilk açıldığında da 201 hata kodu çıkıyor

   1. Merhaba Fatih Bey… Ariston Clas model kombilerde 201 arıza kodu sıcak su sensörüyla alakalıdır. Yani sensörün yanı sıra bağlantılarda veya elektronik kartta da sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanızı öneririz.

  12. İmmergas kombiyi açıyorum içeri ısınıyor sonra sönüyor içeri ilal kalıyor dereceyi yükseltiyorum kombi halen soğuk

   1. Merhaba İsmail Bey… Ortam ayarladığınız sıcaklığa gelince kombi durur, bir süre sonra ortam ısısı düşünce kombi yeniden çalışır. Bu her kombinin çalışma sistemidir. Kombi yeniden devreye girsin diye dereceyi yükseltmeye çalışmayın. Ancak kombinin yeniden devreye girmesi uzun sürüyorsa eğer cihazda bir sorun olabilir. Bu durum için servis yardımı almanız gerekir.

  13. e.c.a calora markali kombi
   atesleme isareti olan yerin lambasi kirmizi yanip sonuyo kombiyi kapatip actigimda acilma sesi geliyo ikaz isiklari yanmaya basladiktan sonra kendini tekrar kapatiyo ama normal musluktan sicak su geliyo fakat petekleri isitmiyo ve sicak suyu musluktan kapattiktan sonra kombi tekrar kendini kapatiyo yardimci olursaniz sevinirim

   1. Merhaba Sedat Bey… Kombiniz kırmızı ışık uyarısına geçiyor. Yani arıza uyarısı veriyor. Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Cihaz kırmızı ışık uyarısı verdiğinde önce cihazı resetleyin. Düzelme olmazsa maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis desteği almanız gerekir. Sizin bu durumda yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

  14. demir dokum c275f/c350f fanli hermetik sohben sohbenimiz 1hafta once f5arizasi dedi servis cagirdim geldi bakti birsey yok dedi ana ekran kartini deyisdi sorunu bulamadi elektirikde sorun olur dedi elektirigede baktik bise yok simdide f 4arisasi diyor ne yapmaliyiz

   1. Merhaba Sefa Bey… Demirdöküm hermetik şofbenlerde F5 arık gaz yolu ile alakalı bir sorundur. F4 ise ateşleme sorunu. Her iki arıza durumunda ortak parça anakarttır. Ancak farklı arıza durumları da söz konusu olabileceğinden sorunu yerinde görüp incelemek, bi tespit yapmak daha sağlıklı olur. Daire elektriğinde bir sorun yoksa eğer yapabileceğiniz bir işlem olmadığından servis yardımı almalısınız.

  15. Baymak idea kombi kullanıyorum. Kalorifer ve şu ısıtmıyor.Su basıncı sıfıra yakın su vanasıni açıyorum ancak basınç yükselmiyor kombinin alt kısmındaki deliklerden şarıl şarıl şu akıyor reset yapıyorum ancak birşey değişmiyor ne yapmaliyım

   1. Merhaba İsmail Bey… Kombi tesisat basıncı sıfırı gösterdiği için muhtemelen kombiniz çalışmıyor. Su doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmesi gerekir. Su sesi duymuyorsanız parça arızalı olabilir. Veya kombinizde basınç sondası-bar göstergesi (manometre) sorunu olabilir. Basınç yanlış ölçüldüğünden veya yanlış gösterildiğinden cihaza fazla su basıyor olabilirsiniz ve cihazınız bu yüzden yüksek basınca bağlı su akıtıyor olabilir. Yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

  16. Baymak lambert garantisi biteli 15 gün oldu garantiye girer mi E06 yazıyor ekranda bazen duruyor bazen çalışıyor

   1. Merhaba Cemil Bey… Kombinizin garantisi bittiyse eğer yapılacak her tür müdahale garanti dışı olur. Yani ücrete tabi tutulur. E06 arıza kodu da sıcak su sensörü ile alakalı arızadır. Servis yardımı almanız gerekir.

  17. ECA e82 hatası veriyor alev sorunu Ocak çalışıyor sıcak su var petekler isinmiyor reset atiyom 20 saniye sonra yine e82 hatası

   1. Merhaba Sercan Bey… Eca markalı kombilerde E82 alev kaybı sorunudur. Yani cihaz kısa bir süreliğine alev algılamaz ve bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda cihazı arka arkaya 3 kez resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Cihazın iyon elektrodunda, gaz valfinde veya anakartında sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Cemil Bey… Ses yapma sorunlarında, sorunu gelip yerinde incelemek gerekir. Arızayı yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor maalesef. Servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Berat Bey… Eca kombilerde 12 arıza kodu kalorifer devresi gidiş suyu sensör arızasıdır. Resetlendiğinde düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kalorifer sensörüde, sensör bağlantılarında veya anakartta sorun olabilir.

   1. Merhaba Cansu Hanım… Eca Whiteplus model kombilerde C6 atık gaz devresi ile alakalı bir sorun. Yani cihazın prosestatı ya devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor demektir. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz tek şey cihazı resetlemek. Birkaç reset uygulaması deneyin. Sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  18. Bugun servisin gelip ilk kurulum yaptigi baymak novadens extra kombimin su basincinin 2 oldugu musluk suyunu actigimda ise yukseldigi ve bu saat olmus yatmamis onu bekliyorum evimde cocugum var dogalgazdan korkan insanim ben pisman oldum baymak taktirdigima servise yukselirse sola cevirin alttaki maviyi demis esime sola cevirdiginde yukseliyor yaziyor sitelerde bende sag tarafa cevirdim kapattim kombi hakkinda hic bir bilgimiz yok ve korkuyorum kombiden dogalgazin sakasi olmaz bu saat olmus basini bekliyorum sabah direk sizi arayip ne yapmam gerektigini ogrenmek icin sizden ricam aciliyetim var geri donus saglanmasini istiyorum

   1. Merhaba İnayet Dağdelen… Kombi basıncında kullanıma bağlı ufak tefek yükselmeler olabilir. Basıncın sabit kalmasını beklemeyin. Yoksa panik yapmaya devam edersiniz. Çünkü basınç sabit bir değerde kalmaz. Kullanıma bağlı basınç yükselir-düşer. Siz korkmadan cihazı kullanmaya devam edin, başında beklemeyin. Kombinin altındaki doldurma musluğu her zaman kapalı kalmalıdır, yani sağa doğru dönük olmalıdır. Sola çevirirseniz açılır, kombi su alır ve basınç yükselir. Yine de detaylı bilgi almak isterseniz çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşın, ekipler sizi bilgilendirsin.

   1. Merhaba Mustafa Bey… Ariston model kombilerde 3P9 arıza kodu bakım uyarısıdır. Cihazın bakım zamanı geldiğini belirtir. Servis yardımı almalısınız.

  19. Yeni taşındığını daire de Alarko trendy Marka kombi var fakat kombi 1 dk aralıkla sürekli çalışıyor eski dairemiz de kışın en yüksek 150 200 lira fatura geliyordu daha henüz kış tam bastırmadan 200 TL fatura geldi bakım yaptırsam çözülür mü eski dairede bu kadar çalışmıyordu

   1. Merhaba Ahmet Bey… Cihazınız sürekli çalıştığı için yakıt tüketimi fazla oluyor. Ancak bu bir arıza durumu. Yani cihaz sürekli çalışmaz, dinlenmesi, ortam sıcaklığını aldığında durması gerekir. Cihazınızda bir sorun olduğu için servis yardımı almanız gerekir. Bakım da gerekebilir, parça arızası da olabilir. Bu duruma servis ekipleri tespit sonrası gerektiği şekilde müdahale edecektir.

  20. Kombim demir dôküm ben 40 derecede yakıyorum bar ise 2.2de birşey olurmu barın kaçta olması lazım oda sıcaklığını etkilermi teşekkür ederim

   1. Merhaba Harun Bey… Kombi tesisat basıncının normalde 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Kombide ısınan su genleştiği için petekler açıldığında basınçta ufak tefek artışlar olabilir. 2.2 bar da çok yüksek bir basınç değeri değil. Yine de basıncı ara sıra takip edin, kısa sürede 2,5-3 bar üzerine çıkarsa servis çağırmanız gerekir.

  21. Eca proteus plus blue f7 arızası veriyor alttaki vanayı açıp şu veriyorum kombiye fakat diger vanadan siddetli bir sekilde ses cikartarak suyu bosaltiyor ariza gitmiyor ve sartelden kapatiyorum su kesiliyor

   1. Merhaba Gökhan Bey… Eca Proteus Plus Blue model kombilerde F7 sadece düşük değil aynı zamanda yüksek basınç sorunudur. Ekranda bar seviyesi görüntülenir, bi kontrol edin. 1 barın altındaysa eğer cihazda sorun olabilir. Ancak 2,5 bar üzerindeyse kombiye fazla su basıldığından emniyet ventili kısmından su akıtıyor olabilir. Basınç yüksekse eğer kombiye en yakın petekten su alın, basıncı 1,5 bara düşürün. Cihazı resetlemeyi deneyin. İşlemi yapamazsanız veya işlem sonrası da sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

  22. Demirdöküm nitron kombi bar devamlı düşüyor yükseltiyorum sonrasında 2_3 saat sonra yine düşüyor f10 arızası veriyor devamlı

   1. Merhaba Bekir Bey… Kombi basıncı bu kadar sık düşüyorsa eğer bir yerde mutlaka su kaçağı vardır. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer tesisatçı çağırıp, tesisatınızı kontrol ettirin. Sıva altı kaçağı gibi durumlar söz konusu olabilir.

   1. Merhaba Turgay Bey… Opsiyonel dediğiniz oda termostatı mı yoksa termostatik vana mı? Net bilgi alabilir miyiz? Ona göre yardımcı olmaya çalışalım size.

   1. Merhaba İlyas Bey… Kombiyi yaz konumunda yani sadece sıcak suda kullanıyorsanız ekranda sabit musluk sembolü görünmeye devam eder. Ancak kış konumunda sıcak su kullanımı bittiğinde ekranda musluk sembolü belirmeye devam ediyor ve kaloriferler devreye girmiyorsa cihazda sorun olabilir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

  23. Bar 3 ve üzeri düşünemiyorum. Birde kombi altında bulunan boruların üzerinde mavi ve turuncu küçük vana var onlar ne işe yarıyor acaba teşekkür ederim DEMİRDÖKÜM ADEN

   1. Merhaba Hüseyin Bey… Kombi altında bulunan borular üzerindeki vanalar tesisat bağlıdır. İnce boru üzerindeki vana sıcak su, kalın boru üzerindeki vana kalorifer tesisatına bağlıdır. Vanaların her zaman açık şekilde yani boruyla aynı hizada olması gerekir. Kombi basıncının yükselmesi kombi arızasına bağlıdır. Yani kombide eşanjör, doldurma musluğu, genleşme tankı gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durum için de servis yardımı almanız gerekir.

  24. Merhaba Airfel digifel duo kombi kullaniyoruz. Ortam sicakliginin 20 derece olmasını istiyorum ama kombide 35-85 derece yazıyor. Ayarı kaça getirmem gerekiyor. Bir de Faturayi düşürmek için geceleri veya evde yokken ısı ayarını kaca indirmeliyim

   1. Merhaba Gülay Hanım… Kombinizde kalorifer sıcaklığı 35-85°C arası ise 20°C ye ayarlayamazsınız. Cihazın minimum kalorifer sıcaklığı 35°C den başlar ve bu cihazın fabrika çıkış ayarıdır. Evde yokken veya gece yatarken kombiyi en düşük sıcaklık olan 35°C civarına ayarlayabilir, sabit bir ısıda çalıştırabilirsiniz.

  25. Bosh kombi 50derece yanıp sönüyor resetliyoruz düzeliyor fakat 1-2saat sonra yine 50 derece yanmaya devam ediyor sorun hakkında bilgi verebilirmisiniz

   1. Merhaba Ragıp Bey… Bosch kombilerde 50 led uyarısı alev oluşmama sorunudur. Yani dairenizde gaz kesintisi olabilir veya cihaz parçalarında sorun olabilir. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olun. Ocak yanıyor mu yanmıyor mu kontrol edin. Ocak yanıyorsa dairenizde gaz vardır. Kombi yanında bulunan gaz vanasının da açık olduğundan emin olun. Vanalar boru ile aynı hizada olursa açık demektir. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç defa resetleyin. Ancak resetleme sonrası da düzelme durumu olmuyorsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Cihazın gaz valfi, anakartı, iyon ve ateşleme elektrodu gibi parçalarında sorun olabilir. Yine de net teşhis için ekiplerin gelip yerinde görmesi gerekir.

  26. Baymak kalorifer acik oldugunda sicak su kapaliyken musluklardan sicak su geliyor bu normal mi ? Kombiden su damliyor normalmi? Küçük ayar dugmesi surekli 1 ile 2 arasinda ken hizli bir sekilde 0 geliyor bu normalmi?

   1. Merhaba Ferhat Bey… Kombi kış konumundaken sıcak su kapalı olsa bile musluklardan sıcak su verebilir. Bu normal bir durumdur. Kombiden su akıtması elbette ki normal bir durum değildir. Kombi su akıttığı için de basınç değeri yani küçük ayar dediğiniz yerde düşmeler oluyor. Bu durum direk su akıntısına bağlıdır. Kombinizin su akıtma sorunun tespit ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

  27. Auer maximax kombi açınca ekranda sol ustte anahtar işareti yandada 17 yazıyor kirmizi reset düğmesine basıp reset atarken sol alt köşede alev simgesi ve yandada 6c yazıyor petekler isinmiyor ve sıcak su yok yardımcı olabilir misiniz lütfen

   1. Merhaba Şahin Bey… Auer Maximax kombilerde 6C arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Yani harici bir sorun. Cihazın sensörlerinde veya elektronik kartında bir sorun olabilir. Resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edin. Ancak düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir. Uzman servis yardımı almalısınız.

  28. Ariston klasik kombi kullaniyorum ve 5 dk bi atesleme yapiyor sürekli atesleme yaptığı icin fatura yuksek geliyor sesli atesleme yapiyor

   1. Merhaba Kubilay Bey… Kombiniz çok sık devreye girdiği için elbette ki faturanız da bu duruma bağlı yüksek tutarda gelir. Ancak bu arıza birçok sebebe bağlı olduğu için yerinde görmek gerekir. Görmeden net bilgi vermek doğru değildir. Servis yardımı almanızı öneriyoruz.

  29. Kombimizin şimşek şeklinceki alanında kırmızı ışık yanıyor bunun ne anlama geldiği ve çözümü nelerdir

   1. Merhaba Anıl Bey… Kombinizde ateşleme sorunu var. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, kombinize gaz geldiğinden emin olun. Kombiyi birkaç kez kapatıp açın veya resetleme işlemi uygulayın. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Cihazın elektrotlarında, gaz valfinde veya anakartında sorun olabilir. Yine de teşhis ve müdahale için uzman servis yardımı almalısınız.

  30. Baymak star bridge extra 31 fi
   Kombiyi 30 derecede koyuyorum ama isinmasi sanki 70 80 derece gibi oluyor.sinra sistem keciyor amma petkler soyumuyor ayni isida devam ediyor.sorunu anlaya bilmiyorum

   1. Merhaba Enver Bey… Kombinizde aşırı ısınma sorunu var ve bu yüzden peteklerde yüksek sıcaklık hissediyorsunuz. Kombinizde devir daim pompası, üç yollu vana, ana eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Sizin yapabileceğiniz bir işlem yok. Parçalarda muhtemelen sorun olduğu için bu durum yaşanıyor. Uzman yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Orhan Bey… Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz düğmeler hakkında bilgi verebiliriz.

  31. Boch kombinin 24-2A 23 S6400 model çevirmeli petek düğmesinin iç tarafındaki orta çubuğu kırıldı sadece düğme değişmi yeterli olur mu normalde düğme 360 derece boşa dönüyodu ben çılarmaya çalışırken kırdım

   1. Merhaba Serdar Bey… Kombide düğmeler anakart potansına bağlıdır. Eğer boşa dönüyorsa potans yerinden müdahale edilmesi gerekir. Yani bir anakart tamiri veya değişimi gerekebilir. Düğme müdahale edilirken kırıldıysa eğer ekstra değişim işlemi de gerekebilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  32. Demirdöküm patron h 24 dg önceleri cihazı çalıştırıyorum çalışıyor ateşliyor alev işareti çıkıyor tık deyip alev dönüyordu büyük röleyi söktüm bobin uçları kısa devre olmuş kırık bacağı lehimledim taktım bu kez hiç çalışmıyor f7 arzası çıkıyor resetiyorum çalışıyor motorlar fan vs tekrar f7 arızasına geçiyor röle sipariş ettim gelince değiştireceğim acaba arıza düzelirmi

   1. Merhaba Ramazan Bey… Demirdöküm Atron model kombilerde F7 arızası; gaz valfi veya elektronik kart arızasıdır. Sorunu yerinde görüp incelemeden direk şu parça arızalı diyemeyiz. Kullanıcı olarak cihaza baya bi müdahale etmişsiniz, ancak cihaz hiç çalışmamış. Yanlış veya eksik bir müdahale can ve mal güvenliği açısından tehlike demektir. Bu yüzden sizi yönlendiremiyoruz. Servis çağırmanızı öneririz.

   1. Merhaba Caner Bey… Düğmeleri çevirdiğinizde ekranda beliren derecede hiçbir yükselme olmuyorsa anakart arızası olabilir. Düğmeler arka kısımda yer alan anakart potansına bağlıdır. Potans kısmında sorun olabilir. Düğmeleri çevirdiğinizde derece yükseliyor ancak birkaç saniye sonra ekranda daha düşük bir derece beliriyorsa bu cihazın içinde bulunan suyun sıcaklık derecesi demektir. Yani kombi suyu ısıtamadığı için ekranda daha düşük derece belirir. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bi servis yardımı almalısınız.

  33. Merhaba Salih Bey
   kombim bosch zwc 24-3 Mfa. Kiracıyım tesisat yeni çekildi kombi 2. el. İlk 3 gün boyunca sorunsuz çalışıyordu ama yanma işlemi sırasında gaz borusundan çatırtı sesleri geliyordu. dün kombi ilk yanmada alev 10 sn kadar güçlü yanıyor sonra alev çok azalıyor sönüyor tekrar ateşleme yapıyor. yanma yine güçlü bir şekilde başlıyor ateşlemeyi kesiyor yanma çok az bir şekilde devam ediyor sonra geri sönüyor. kombi 1. ayardayken bu şekilde evi az alevle ısıtabiliyor. kombiyi 3. ayara alırsam gaz hiç yetmiyor EA hatası veriyor. kontrol ettim eve gelen gaz da sıkıntı yok. vanalar tam açık. bölgemize doğal gaz yeni geldi en yakın kombi servisi 180 km. bu yüzden kendim tamir etmem lazım. Acaba sorunlar- gaz tesisatındaki çapak ve pislik gaz ventilini tıkamış yada memeyi tıkamış olabilirmi. bu durumda ben temizleye bilirmiyim.- eğer gaz ventili arızalandıysa internetden aldığım ventili taktığımda gaz ayarı gereklimidir. yoksa kendi ayarlı mı gelir. Mevcut ventilde ayar yeri klipsle mühürlemişler.
   Teşekkür ederim.

   1. Merhaba Osman Bey… Anladığım kadarıyla kombi düşük ayara getirildiğinde çok sık devreye girip çıkıyor alev çok çabuk sönüyor. Yüksek dereceye alındığında ise kombi EA arızasına yani gaz yokluğu hatasına geçiyor. Bunun en temel sebeplerinden biri dairenize gelen gazın yetersizliğidir. Gaz saatinde sorun olabilir. Öncelikle gaz saatinizi kontrol ettirmeniz gerekir. Gaz saatinde sorun yoksa eğer anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda bir sorun olabilir. Gaz ventili dediğiniz gaz armatörü-gaz valfi-gaz grubu olarak bilinen parçadır. Ancak direk bu parçada sorun olabilir diyemeyiz. Sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Gaz valfi kendiliğinden ayarlıdır. Herhangi bir ayar yapmaya gerek yoktur. Ancak montajı yapıldıktan sonra yine de bir ayarları kontrol etmek gerekir.

   1. Merhaba Pınar Hanım… Dairenize gelen düzensiz voltaj sebebiyle kombi anakartı yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek lazım. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneriyoruz.

   1. Merhaba Şevki Bey… Kombinizin marka ve modelini belirtirseniz buradan sizi yönlendirmeye çalışırız.

  34. Kombi eca proteus plus blue. Sorum şu evim ısı yalıtımlı 40 derece de yakıyorum kocaelide oturuyorum dün fatura geldi 320 mt. Küp. Yani 470 lira. Yanimdaki daireye 300 geldi. Sizce kombiyi 50 derecede yaksam daha az fatura gelirmi? Oda termostati yok. Termostatik vana 3 tane var.

   1. Merhaba Birol Bey… Öncelikle kombiyi yanlış kullandığınız için muhtemelen faturanızın bu sebeple yüksek geldiğini belirtmek isteriz. Dairenizde 3 tane termostatik vana varsa eğer kombi kalorifer ayarının en yüksekte olması şarttır. Eca Proteus Plus Blue model kombilerde kalorifer ayarı en düşük 40°C en yüksek 80°C dir. Kombiyi en düşük dereceye alırsanız termostatik vana oda sıcaklığını ayarlayamaz, kombi düzensiz çalışır, kendi kendine çok sık devreye girer, petekleri beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Yani size bu gibi birçok sorunu yaşatır. Kombi kalorifer ayarını önce 80°C ye alın. (Kombi yakıt tüketimini termostatik vana kullandığınız için ayarladığınız dereceye göre yapmaz, kombi yüksek derecede kullanılırsa fatura daha yüksek gelmez mi? kombi patlamaz mı diye düşünmeyin, termostatik vananın tasarruf sağlaması için kombi ayarının en yüksek dereceye programlanması şarttır) Termostatik vanalar üzerinden istediğiniz bir değeri seçin. Sadece 1 günlüğüne cihazı inceleyin. Ortam sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa geldiğinde kombi duracak, ortam sıcaklığı düşünce kombi yeniden devreye girecektir. Tek 1 günlük yakıt tüketimini de not alın. Bu şekilde daha az yakıt tüketimi yaptığınızı ve beklediğiniz sonucu da aldığınızı göreceksiniz.

  35. Baymak Luna avant tam yoğuşmalı kombim bu kombi gerçekten tam yoğuşmalımı 80metre kare evim salon 120cm lik yatak odası 100 cm ve cocuk odası 80 cm lik petek var Baymak marka sıcak su üstten giriyor alttan çıkıyor kombinin yoğuşma giderinden hiç su akmıyor kombiyi 45 dereceye ayarlıyorum ama 50dereceye kadar kombi çalışıyor kombi durduktan sonra hemen 42 dereceye düşüyor biraz bekleyip 40ın altına düşünce calışıyor bu kadar çabuk düşmesi normalmi bacanın girdiği yerde 2 adet vana var onların pozisyonları nasıl olmalı tam saga doğru ikiside

   1. Merhaba Samet Bey… Kombiniz tam yoğuşmalı değil muhtemelen yarı yoğuşmalıdır. Aslına bakılırsa daireniz 80 m2. Yani küçük. Bu tür dairelerde 24 kW lık bir hermetik kombi de kullanım ihtiyacınızı karşılayabilirdi. Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma hortumu genelde gidere bağlı olur bu yüzden su akıntısı durumu göremezsiniz. Bir gidere bağlanmadı hortumla ucu bir bidon ya da kovaya bırakıldıysa eğer su akması lazım. Su akmıyorsa bu tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Kombi ayarlanan sıcaklık 45°C olduğunda modülasyonlı ısıtma yapar ve alev boyutu yükseleceğinden 50°C lere kadar çıkabilir. Bu durum brülör bekleme süresi ve kalorifer sensörünün hissettiği sıcaklığa bağlıdır. Petekler ayarlanan sıcaklığa geldiğinde yavaş yavaş suda soğuma olur sensör düşük sıcaklık algıladığında ya da brülör bekleme süresi sonlandığında cihaz yeniden devreye girer. Bu da her kombide olan bir durumdur. Bu açıdan kombinizde bir sorun yok diyebiliriz. Baca vana pozisyonları da montaj yerine bağlı değişir ancak yanlış olsaydı cihaz hava akışı sağlayamaz ve atık gaz sorunu hatası verirdi. Demek ki vanaların duruş yeri de normal.

  36. Ekranda alev resmi var az önce çalışmıyordu kombi atrşleme yapmıyordu şuan çalışıyor ısıtıyor ama bu tekrarlar mı bar seviyesi 1,3 de

   1. Merhaba Ömer Bey… Alev sembolü brülörde yanma olduğu sürece ekranda belirir. Yani petekler devreye girdiğinde ve sıcak su musluğunu açtığınız sürece diyebiliriz. Kombide şuan için bir sorun yoksa kullanmaya devam edin. Basınç değeri de normal. Arıza tekrar eder mi bilemeyiz tabi ki. Cihaz arızaya geçtiğinde ekranda bir hata kodu olup olmadığına bakın. Hata kodu belirirse bize bu hata kodunu söyleyin, arıza durumu hakkında tahmini de olsa bilgiler sunarak size yardımcı olmaya çalışırız.