Honeywell Dijital Oda Termostatı

Honeywell Dijital Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Honeywell Dijital Oda Termostatı cihazı kullanmak isteyen veya kullanmak için bilgi araştırması içerisinde olan her bir kombi kullanıcısı bu metni inceleyebilir.

Honeywell Dijital Oda Termostatı

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Honeywell markalı DT90A ve DT90E model oda termostatları için geçerlidir.

Honeywell Dijital Oda Termostatı Özellikleri

 • Basit bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.
 • Yanlışlıkla değiştirme olasılığını ortadan kaldıran sıcaklık ayarlama yöntemi bulunmaktadır.
 • Oda sıcaklığını ve opsiyonel olarak ayar değerini ekranda görüntüleyebilirsiniz.
 • Zaman içinde dış ortam koşullarına ayak uydudur. En az enerji harcaması ile ayar değerine en yakın noktada kalmayı öğrenen kontrol algoritmaya sahiptir.
 • 5°C çözünürlük ile 5°C ile 35°C arası sıcaklık ayarı yapılabilir.
 • Sıcaklık ayarlaması aşağı ve yukarı tuşlar ile yapılır.
 • Donma koruması ile beraber manuel kapama yapılabilen off/standby düğmesi bulunur.
 • Ayarlanabilir off/standby ayar değeri 5-16°C arası ayarlanabilir ya da cihaz tamamen kapatılabilir.
 • Pillerin ömrü ortalama 4 yıl kadardır. Pil azaldığı zaman ekranda uyarı vererek sizi pil değiştirmeye yönlendirir.
 • Montajı duvara ya da kontak kutusu içine yapılabilir.
 • İçinde bulunan sensör ile kendiliğinden arıza teşhisi yapabilir.
 • Ayar aralığı termostatın içinden limitli durumdadır.
 • DT90E model oda termostatında ECO tuşu vardır. Bu sayede enerji tasarrufu yaşattırmaktadır. Bu seçenek sayesinde kullanıcı istediği zaman istediği süre boyunca daha düşük bir ayar değeri seçebilir.
 • Ayrıca DT90E model oda termostatında ECO enerji koruma modundan çıkma süresi de gösterilmektedir.

Sıcaklık Ayarı Yapma

Kullanımı basit olan bu oda termostatını üzerinde bulunan ok düğmeleri ile ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık ayarlaması yaparken montajını yapan ekiplerin size sunduğu önerileri dikkate almalısınız. Belirtilen sıcaklık ayarları arasında kullanım sağlamalısınız. Genelde oda termostatı kullanımında sıcaklık ayarları kombi üzerinden yüksek derecede olmalıdır.

Termostat üzerinden; 5°C ile 35°C arasında yapılabilir.

Ok düğmelerine her bastığınızda sıcaklık ayarı 0.5°C kadar artacak ya da azalacaktır. Düğmelere uzun süre bastığınızda ise sıcaklık ayarı hızlıca artacak ya da azalacaktır.

Honeywell Dijital Oda Termostatı

ECO Özelliği

Bir ısıtma sisteminde, enerji tasarrufu yaşanması açısından en basit yollardan biri sıcaklık ayar noktasını düşürmektir. DT90E model oda termostatında yeşil ECO düğmesi bulunmaktadır. Düğmeye basıldığında kullanıcının seçimi ile bir zaman dilimi için tasarrufu yaşamanın basit ve rahat bir yolu sağlanmış olur.

ECO enerji tasarrufu sağlama ayar noktası kurulum modundan önce tanımlanır. Fabrika ayarı 18°C kadardır. Yalnız gerekirse eğer zamanlanmış yükseltme sağlamak adına ayarlanabilir. Yapılacak ısı ayarı ise 5 ile 35°C arasında olur.

ECO düğmesine basıldığında kullanıcıya yeni sıcaklıkta gereken süreyi, 1 saatlik değişik aralıkları ile 1 saatten 24 saate kadar ayarlama olanağı verir. Ekranda ECO modunun ayarlandığını gösterir ve enerji tasarrufunda kalan zamanı geriye doğru sayar. Isı ayarını yeniden ayarlanmak istendiğinde yukarı ve aşağı ok tuşları kullanılabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Uğur boy dedi ki:

  Honeywell termostati 22 derecede tutuyorum kombiyi kaça almmam lazım birde nkdr çok yüksek açarsam okdr çok yüksek geliyor anlamadim termostat bı nebze iyi gelir dedik ama acaba yanlış birşey mi yapioruz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Sıcaklık derecesi kombide ortalama 55°C civarı olmalı, daha düşük ayarlanmamalı Uğur Bey… Bir önceki yorumumuzda bu bilgiyi aktarmıştık ama inceleme fırsatınız olmamış olabilir. Kullanım hatası veya bağlantı hatası olabilir. Bi teknik servis yardımı alarak kombi ile oda termostatını kontrol ettirmenizi öneririz.

Petek Yıkama