Demirdöküm Neva Kombide F10 Arızası

Demirdöküm Neva F10 Arızası Nedir?

Tesisat devresi su basınç sorunudur. Bu arıza durumunda basınç düşük veya yüksek olabilir. Basıncı ekranda görüntüleyebilmek adına mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda basmanız gerekir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Öncelikle Neva kombinizde düşük su basınç sorunu mu yoksa yüksek su basınç sorunu mu olduğunu bilmeniz gerekir. Uygulamayı ona göre yapmanız şarttır. Mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda bastığınız zaman ekranda bar seviyesi görünecektir. 1 barın altında ise (örneğin; 0,7 bar gibi) düşük demektir. 2,5-3 barın üstünde ise yüksek demektir.

Neva Kombiye Su Basma

 • Basınç eğer 1 barın altındaysa; Neva kombinin sağ alt kısmında siyah renkte doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola doğru çevirin. Çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız. Su sesi ile birlikte basınçta yükselme olacaktır. Yani ekranı takip edin artış olduğunu göreceksiniz. 1,5 bara geldiğinde siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basma işlemi tamamlanır ve ekranda derece belirir, cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder.

Neva Kombideki Yüksek Basıncı Düşürme

 • Basınç eğer 2,5 barın üstündeyse; Neva kombinin yüksek basıncı düşürmek için en yakın kaloriferden su almak gerekir. Tesisat basıncını düşürmek amacı ile kaloriferden su boşaltılabilir. Kaloriferin üst yan kısmı açılır, su alınır ve basınç bu şekilde düşürülebilir. Ekranda aynı zamanda basıncın ne kadar azaldığını görüntüleyebilirsiniz.

DİP NOT: Neva kombide F10 arızası çok sık yaşanırsa, arıza durumunda belirtilen işlemleri yapamıyorsanız, işlem uygulamanıza rağmen sorun düzelmiyorsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Merhabalar Demirdöküm Neva kombinin ekranında bar göstergesi sabit kalıyor kombi başka hiç bir tepki vermiyor su eklemesi yapıyorum ekranda basınç yükseliyor havasını alıyorum düşüyor an an gösterge aktif olarak gösteriyor ama 1.5 basınçta bile kombi hiç devreye girmiyor sürekli ekranda basınç durumu var sorun nedir acaba

  1. Merhaba Mehmet Bey… Anladığım kadarıyla ekranda basınç değeri sabitlenmiş başka bir gösterim olmuyor. Normalde musluğu açtığınızda sıcak su değeri ve musluk sembolü belirmesi gerekir. Ancak cihaz devreye girmediği için muhtemelen ekranda hala basınç değerini gösteriyor. Bu durum sıcaklık sensörü, kart gibi parçalardan kaynaklı olabilir. Ancak bu bir ihtimal. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Bi servis yardımı almanızı öneririz.

  2. merhaba, sorunu bulabildiniz mi acaba? aynı marka model kombim de söylediğiniz sorun mevcut, bar göstergesi ekrandan gitmiyor ve kombi aktif olmuyor

   1. Merhaba Can Bey… Sorunu bulmak ya da bilmek için servis yardımı almanız gerekir. Servis talebiniz olursa bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. Basinc ayarini 1.2 ye ayarladim ve basinc kendiline yikselme yapiyor ve tahliyeden damladamla atiyor

  1. Merhaba Hüseyin Bey… Kombi basıncını ideal bir seviyeye ayarlamışsınız. Yani 1 ile 2 bar arası ideal seviyedir. Basınç kendi kendine yükselip 3 barı geçerse cihaz emniyet ventilinden su akıtmaya başlar. Muhtemelen böyle bir sorun yaşıyorsunuz. Basıncın yükselmesi; eşanjör, doldurma musluğu ve genleşme tankı gibi parçalara bağlıdır. Bu parçaların yerinde görülüp tespit edilmesi gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanız şarttır. Servis konusunda yardım almak adına 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. 2 güne bir basınç yüksek petek ten au almaktan bıktırdı suyu nerden alıyor servis çözemedi

  1. Merhaba Mehmet Bey… Kombi basıncının yükselmesinin 3 ana temel sebebi vardır. Bunlar eşanjör, doldurma musluğu ve genleşme tankıdır. Başka muhtemel bir sebebi yok. Kombi sadece devreye girdiğinde basınç yükseliyorsa genleşme tankının havası yok ya da delik denilebilir. Kombi kullanılsa da kullanılmasa da her şekilde basınç yükseliyorsa bu eşanjör ve doldurma musluğuna bağlı bir arızadır. Net teşhis etmek için cihazı detaylı yerinde incelememiz lazım. Bu yüzden çağrı merkezimize ulaşarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

   1. Muslugun ucundaki conta yipranmis az bi yukseltme yaptim bar sabitlendi fakat yeni bir conta almam lazim sadece conta. satisi varmi tesekkur ederim

    1. Merhaba Hüseyin Bey… Doldurma musluğu başlığından bahsediyorsunuz yani plastik olan aksamından. Firma olarak bizde satış yok maalesef. Ekipler gelip işlemleri yerinde yapıyorlar.

Petek Yıkama