ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Neva Kombide F10 Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Demirdöküm Neva Kombide F10 Arıza Kodu Nedir?

Tesisat devresi su basınç sorunudur. Bu arıza durumunda basınç düşük de yüksek de olabilmektedir.

►►► Basıncı ekranda görüntüleyebilmek adına mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda basmanız gerekir.

Demirdöküm Neva Kombide F10 Arızası nın Çözümü

Öncelikle Neva kombinizde düşük su basınç sorunu mu yoksa yüksek su basınç sorunu mu olduğunu bilmeniz gerekir. Uygulamayı ona göre yapmanız şarttır. Mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda bastığınız zaman ekranda bar seviyesi görünecektir. 1 barın altında ise (örneğin; 0,7 bar gibi) düşük demektir. 2,5-3 barın üstünde ise yüksek demektir.

  • Neva kombi basıncı düşük olduğunda Yapmanız gereken işlem su basma işlemidir. Neva kombilerin sağ alt kısmında siyah renkte doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola doğru çevirin. Çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız. Su sesi ile birlikte basınçta yükselme olacaktır. Yani ekranı takip edin artış olduğunu göreceksiniz. 1,5 bara geldiğinde siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basma işlemi tamamlanır ve ekranda derece belirir, cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder.
  • Neva kombi basıncı yüksek olduğunda Yapmanız gereken işlem yüksek basıncı düşürmektir. Yüksek basıncı düşürmek için uygulanması önerilen en önemli işlem kalorifer havasını almaktır. Unutulmamalıdır ki kombi içerisindeki suyu tesisat içerisinde de dolaştırmaktadır. Bu sebeple tesisat basıncını düşürmek amacı ile kalorifer havası alınabilir. Kaloriferin üst yan kısmı açılır, su alınır ve basınç bu şekilde düşürülebilir. Ekranda aynı zamanda basıncın ne kadar azaldığını görüntüleyebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

    1. 2 güne bir basınç yüksek petek ten au almaktan bıktırdı suyu nerden alıyor servis çözemedi

      1. Merhaba Mehmet Bey… Kombi basıncının yükselmesinin 3 ana temel sebebi vardır. Bunlar eşanjör, doldurma musluğu ve genleşme tankıdır. Başka muhtemel bir sebebi yok. Kombi sadece devreye girdiğinde basınç yükseliyorsa genleşme tankının havası yok ya da delik denilebilir. Kombi kullanılsa da kullanılmasa da her şekilde basınç yükseliyorsa bu eşanjör ve doldurma musluğuna bağlı bir arızadır. Net teşhis etmek için cihazı detaylı yerinde incelememiz lazım. Bu yüzden çağrı merkezimize ulaşarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.