Alarko Seradens Super Kombi Kullanımı

Alarko Seradens Super Kombi Nasıl Kullanılır?

Alarko Seradens Super Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Yaz-kış konum seçimi/ kapatma/resetleme düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Bilgilendirme (info) düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Sıcak su ayarını yükseltme düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. Sıcak su ayarını düşürme düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Kalorifer ayarını yükseltme düğmesi
 11. 6 numaralı düğme
 12. Kalorifer ayarını düşürme düğmesi
 13. 7 numaralı gösterim
 14. Sıcaklık / hata kodu / çalışma durumu LCD ekran
 15. 8 numaralı gösterim
 16. Oda termostatı ve dış hava sensörü harici kablolaması için klemens

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

1 numaralı düğmeye basarak ekranda sadece musluk simgesini görüntüleyin. Bu şekilde kombi sadece yaz konumunda yani sıcak su konumunda çalışmış olur. Sıcak su konumuna geçildiğinde sıcak su ayarı yapmak gerekir. Bu yüzden 3 ve 4 numarası ile gösterdiğimi ▲ ve ▼ numaralı düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayarı beklentinize göre değiştirebilirsiniz.

► Kullanım suyu için min. ayar 30°C max. ayar 60°C dir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

1 numaralı düğmeye basarak ekranda musluk ve kalorifer simgesini görüntüleyin. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kombi bu konumda sıcak su verir ve kaloriferleri de ısıtır. Sıcak su için musluğu açarsanız kaloriferlerin ısınması durur. Sıcak su ihtiyacınız durduğunda kaloriferler yeniden ısınmaya başlar. Kış konumunda kombinin önceliği her zaman sıcak su dur. Kalorifer sıcaklık ayarı yapmak üzere de kalorifer simgeli 5 ve 6 düğmelerini kullanabilirsiniz. Kalorifer simgeli ▲ ile ayarı yükseltebilir ▼ ile ayarı düşürebilirsiniz.

► Kalorifer sıcaklığı için min. ayar 30°C max. ayar 85°C dir.

► Yerden ısıtma sisteminde min. ayar 30°C max. ayar 45°C dir.

Bilmenizi İsteriz! Sadece kalorifer konumu açık kalsın sıcak su konumu kapansın istiyorsanız ekranda sadece kalorifer simgesi belirene kadar 1 numaralı düğmeye basmalısınız. Daha sonra kalorifer sıcaklık ayarını belirleyebilirsiniz. Bu konumda pompa sürekli durmadan döner. Ekrandaki kalorifer sembolü ise sürekli yanıp söner.

Bilgilendirme (İnfo) Düğmesi

Bu menüde birçok bilgi ve değere dönüşümlü olarak ulaşabilirsiniz. İnfo menüsüne geçmek için 2 numaralı info düğmesine 2 sn. kadar basılı tutun. Menüde gezmek için de musluk simgeli 3 ve 4 numarası ile gösterdiğimiz düğmeleri kullanabilirsiniz.

İnfo menüsünde sırası ile aşağıdaki bilgiler görüntülenecektir:

 • ı00 → Kalorifer su basıncı
 • ı01 → Kalorifer suyu sensörünün sıcaklığı
 • ı02 → Kullanım suyu sensörünün sıcaklığı
 • ı03 → Dış hava sıcaklığı (dış hava sensörü bağlı ise)
 • ı04 → Kullanım suyu ön ısıtma fonksiyon durumu. Ön ısıtma aktifse “PhE” değilse Phd” sembolü görüntülenir.

Bu menüden çıkmak için yine info düğmesine 2 sn. kadar basılı tutmanız gerekir. Ayrıca menü içindeyken 30 sn. boyunca hareket olmaz ise yani hiçbir işlem yapılmaz hiçbir düğmeye basılmaz ise bu durumda menüden otomatik çıkılır.

DİP NOT: Alarko Seradens Super Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu belirdiği zaman 1 numaralı düğmeyi kullanarak cihazı resetleyebilirsiniz. Arıza tekrarında işlem birkaç kez tekrar edilebilir. Yine de sonuç elde edilmezse uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (67 Yorum)

 1. Ismail çetin dedi ki:

  Iyi gunler.ben bu sistemdeki Alarko kombideki sulari kompile nasıl boşaltırım ben diş ülkede kaldigin için fazla kullanmiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Doldurma musluğu, plaka-ana eşanjör, genleşme tankı, emniyet ventili, pompa, blok gibi parçalarda sorun olabilir. Genleşme tankının havası eksik olabilir, hava prujörünün ağzı tıkalı olabilir. Bağlantılarda gevşeme durumu söz konusu olabilir. Müdahale için servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama