Vaillant Turbotec Kombiye Su Nasıl Basılır?

Vaillant Turbotec Kombiye Su Nasıl Basılır? Vaillant Turbotec model kombinizde F22-F23-F24 gibi arıza kodları ile karşılaştığınızda tesisat su basıncının yetersiz olduğunu bilmeniz gerekir. Bu gibi durumlarda tesisat su basıncını yükseltmek yani tesisata su basmak gerekir. İşlem kombilerde doldurma musluğu yardımı ile yapılmaktadır. Bu videomuzda uzman teknisyenimiz Vaillant Turbotec model kombiye su doldurma işlemini uygulamalı olarak göstermektedir. İşlemi servis çağırmaya gerek kalmadan yapmak istiyorsanız videonuzu seyredebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Davut KARACAN dedi ki:

    Kombim sürekli s seviyesi kırmızıya gidiyor. Normal boşaltıyor ve yenisey orta seviyeye arasında ılave ediyorum. Ama bir süre sonra şu kırmızı ya geliyor

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaha Davut Bey… Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda veya sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda basınç düşmektedir. Genleşme tankının havası bittiğinde veya delik olduğunda ve ana eşanjör kireçlendiğinde de basınç düşme sorunu yaşanır. Arıza tespiti için teknik yardım almalısınız.