Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür? Kombiye fazla su bastığınızda, basıncı 1 ile 2 bar arasında ayarlamak yerine doldurma musluğunu kapatana kadar basınç 2,5-3 barı geçtiğinde, yüksek basıncı düşürmek için videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda kombi tesisatındaki fazla basıncı-barı-suyu düşürmenin en basit 2 yöntemi uygulamalı şekilde açıklanmıştır. Videomuzu izlediğinizde işlemi servis yardımı olmaksızın kendiniz de uygulayabilirsiniz. Kombideki yüksek basıncı düşürme videomuzda tüm detaylar sizler için uzman teknisyenimiz tarafından uygulamalı şekilde anlatılmıştır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Abdulhakim Kalkanlı dedi ki:

  Waylant kombimizin altında su damlıyor yani tesisattan değil kombi su istediği zaman su seviyesi 1-2 olduğu zaman kombinin vanasını kapatiyoruz ondan sonra kombinin altında su geliyor su kesildiği zaman 0 yani çift sıfır yanıp sönüyor ondan sonra ısıtmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdulhakim Bey… Öncelikle kombideki su kaçağına bakmak lazım. Bu tespiti yerinde yapmamız gerekiyor. Kombi su akıttığı için basınç düşüyor ve sıfırlanıyor. Haliyle kombi devre dışı kalıyor. Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmazsa ısıtma dahil sıcak su talebi de sona erer. Kombide su kaçağı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. cevdet İNAN dedi ki:

  Kombi çalışır durumdayken stop ediyor.Standby düğmesine hafif dokunduğumda kombi çalışıyor.bi müddet sonra tekrar stop ediyor.standby düğmesine hafif dokunduğumda çalışıyor.Çözüm için bilgi verirseniz memnun olurum.İyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cevdet Bey… Düğmede bir temassızlık durumu söz konusu anladığım kadarıyla. Kombilerde düğmeler arka kısımda yer alan anakarta bağlıdır. Muhtemelen anakart potans kısmında bir sorun var. Ancak yine de cihazı incelemek gerekir. Yani anakart tamiri gerekebilir. Servis yardımı almalısınız.