Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Kombinin daha verimli çalışması, tasarruf sağlaması, daha uzun ömürlü olması için senede 1 kez bakım işlemi gerekir. Kombi bakımı nedir? Nasıl yapılır veya hangi uygulamalar yapılır? Bakım uygulaması neleri kapsar? Kombi bakımı-temizliği konusunda merak ettiğiniz soruların yanıtını uzman teknisyenimiz videomuzda detaylı bir şekilde açıkladı. Kombi bakımının nasıl yapıldığını, işlem sırasında hangi uygulamaların yapıldığını videomuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Videomuzda uzman teknisyenimiz kombi bakım işlemini yaparak, uygulamaları sırası ile açıklamaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. ustam beko marka kombimiz var bazen suyu açtığımızda veya peteklerde çalışırken çok uğultu geliyordu bende fan motorunu söktüm ve çok pis olduğunu gördüm temizleyip taktım ses kesildi rahatladı ertesi gün serin olunca petekleri açtım biraz çalışınca su basıncı 0 olmuş ve arıza verdi su bastım 1.5 bar çalıştırdım önce 10 saniye ateşleme yapıp ateşi kesmeye başladı sıcak suda önce ateşi kesip hemen çalışıyordu şuan pek kesme yok gibi ama 40 derece alınca petekler şuan tam olarak ısınmıyor gibi arka odalardaki petekler dahada kötü sıcak suda problem yok yardımcı olursanız sevinirim

    1. Merhaba Serdar Bey… Kombi bakımı kadar petek bakımı da gerekli ve önemli bir işlemdir. Fan temizliği sonrası ses yapma sorunu giderildiğine göre cihaza uzun zamandır bakım yapılmamış. Kombiye bakım yapılmamışsa tesisata da bakım yapılmamış demektir. Aldığınız verim düşükse eğer petek temizliği gerekebilir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kombi parçalarında kireçlenme veya farklı sorunlar olabilir. Sorunu ancak yerinde inceleyerek size bu konuda net bilgiler sunabilir ve yardımcı olabiliriz. Yani kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.