Kombi Ayarı Kaçta Olmalı?

Kombi Ayarı Kaçta Olmalı? Kombilerin marka model ve çeşitlerine bağlı olarak minimum ve maksimum sıcak su-ısıtma ayarları değişmektedir. Yine de ideal sıcaklık ayarı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen veya bu konuda bilinçli olmak isteyen herkes için uzman teknisyenimiz tarafından konuya değinerek bir video hazırladık ve videomuzda kombide ideal sıcaklık ayarları hakkındaki bilgileri açıkladık. Videomuzu izleyerek kombiyi kullanma derecesi, kullanım ayarı ve ideal sıcaklık dereceleri hakkında bilinçli olabileceksiniz. Yanıtını merak ettiğiniz sorularınız için mutlaka videomuzu izleyin.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (24 Yorum)

 1. Yasin Duranay dedi ki:

  Merhaba abi buderus kombi ve su derecesi kaçta olmalı bide su derecesinin sıcaklığı peteklere bir faydası olurmu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasin Bey… Her evin sıcaklık derecesi aynı değildir. Ayrıca her kullanıcının beklentisi de aynı değildir. Kombilerin marka modellerine göre minimum-maksimum sıcaklıkları da değişir. Kombiyi beklentinize yanıt alabileceğiniz sıcaklıkta sabit şekilde (kapat/aç yapmadan) kullanmanız en sağlıklı ve ideal kullanımdır. Sıcak su derecesi ayrı, kalorifer derecesi ayrı olduğu için birbirlerine faydası olmamaktadır.

 2. Emine fidan dedi ki:

  Evim 86 m2 yerden ısıtma ama taşlarım hiç ısınmıyor sadece kısım kısım sıcaklık var Oda yok denecek kadar 60 derecede bile alt katımız daire boş ama aynı şekilde karşımızda da daire var altın boş ama orası çok iyi ısınıyor kombiyle alakalı bir sıkıntı mı acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım, yer yer sıcaklık varsa tesisat ile ilgili sorun olabilir.Zeminin tesisatının kontrol edilmesi gereklidir.Kombide sorun olsa hiçbir şekilde ısınmaz yani kombiden çıkış olmaz ve zemin buz gibi olur.Yer yer ısı durumunda tesisatta tıkanıklık olabilir.Uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

 3. Emine fidan dedi ki:

  Kombi 1 çalışıp durduktan iki dakika sonra devreye girmesi normal mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım kombiler kışın ısı ihtiyacı durumunda devreye girer ayarlanan sıcaklığa geldiğinde durur.Çalışıp durma aralıkları dış hava sıcaklığına ve dairenizin büyüklüğüne ve izalasyon durumuna göre değişiklik gösteririr.Ancak komb 2 dakikada bir devreye girip çıkıyorsa kombide ve ya kalorifer tesisatınızda sorun var demektir.Bu durumda kombi olağandan daha fazla gaz tüketirken daha az ısınır.Kombiniz sürekli olarak sık aralıklarla devreye girip çıkıyorsa uzman servislerimizden yardım alabilirsiniz

 4. Talat dornalı dedi ki:

  Evim yerden ısıtma 140 metre yalıtımı var. Kombi 35 ten başlıyor derecesi en az kaç derecede yanmalı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Talat Bey… Yerden ısıtma sistemlerinde maksimum tesisat suyu sıcaklığı 50-55°C civarıdır. Bu yüzden genel olarak 40-45°C civarı önerilir. Yine de beklentinize yanıt alabileceğiniz, ısınabileceğiniz ideal sıcaklığı kendiniz belirlemelisiniz.

 5. Mehmet satılmış dedi ki:

  Merhaba kombim baymak luna 5 2014
  yılındaa taktırdım taktırdığım dan buyanna aynı benim kombin 17 saniye çalışıp 1 dakika duruyor devamlı böyle 45 derecede çalıştırsam böyle 50 derecede de çalıştırsam böyle 40 derecede de çalıştırsam böyle sizce bu normalmi evimin ısı yalıtımı da var radyatör peteklerinde temizlettim kombi bakımı da yapıldı ama devamlı 17 saniye çalışıp 1 dakika duruyor bu şekilde kombi çok yakar mı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Ciddi bir ısı kaybı olsa bile 17 saniyelik kombi çalışma süresi çok kısadır. Aynı şekilde 1 dakika durup yeniden devreye girmesi de yine bir sorundur. Kombi ve tesisatı kontrol etmemiz gerekiyor. Parça arızaları, temizlik işlemleri gibi uygulamalar haricinde gaz ayarı da gerekebilir.