Kombi Ayarı Kaçta Olmalı?

Kombi Ayarı Kaçta Olmalı? Kombilerin marka model ve çeşitlerine bağlı olarak minimum ve maksimum sıcak su-ısıtma ayarları değişmektedir. Yine de ideal sıcaklık ayarı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen veya bu konuda bilinçli olmak isteyen herkes için uzman teknisyenimiz tarafından konuya değinerek bir video hazırladık ve videomuzda kombide ideal sıcaklık ayarları hakkındaki bilgileri açıkladık. Videomuzu izleyerek kombiyi kullanma derecesi, kullanım ayarı ve ideal sıcaklık dereceleri hakkında bilinçli olabileceksiniz. Yanıtını merak ettiğiniz sorularınız için mutlaka videomuzu izleyin.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Merhaba,
  Demirdöküm Aden model kombi kullanıcısıyım. Kombinin çok çalışıp az dinlendiğini düşünüyorum, şöyle ki; çalışma zamanı yaklaşık 3 dakika dinlenme süresi 30 saniyeden daha az. Bir de çalıştığı zamanlar çıkış bacasından aşırı bir gaz kokusu yayılıyor. Kombi ayarı gece gündüz sürekli 30 derece kullanıyorum buna rağmen faturam yüksek geliyor. Daha fazla gelir korkusundan dereceyi artıramıyorum. Bu şekilde çalışması fazla gaz tüketimini artırıyor olabilir mi? Eğer sıkıntı olduğunu söylerseniz servis kaydı oluşturacağım. En kısa sürede sizden bilgilendirme bekliyorum.
  İyi çalışamalar.

  1. Merhaba Melek Hanım… Kombi derecesi ne kadar düşük olursa o kadar sık devreye girer ve yakıt tüketimi o kadar fazla olur. Çünkü kombi 30°C lik sıcaklığa çok kolay ulaşır ve en ufak ısı kaybında kombi yeniden devreye girer. Düşük derece yerinde kombiyi sadece 1 günlük ortalama 45°C civarında çalıştırarak devreye girme süresini gözden geçirin. Yine aynı zaman dilimi oluyorsa ya da yine çok sık devreye girip çıkıyorsa servis müdahalesi gerekebilir. Bu durum için olmasa bile gaz kaçağı durumu için bi servis yardımı almanız şarttır. Bizi arayarak bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz, ekiplerimiz size yardımcı olacaktır.

   1. 45 derece dediğiniz ısı düğmesini üçüncü çizgide tutmak mı? soruyorum çünkü kombinin üzerinde ısı dereceleri bulunmamakta. Bilgilendirmenize istinaden kayıt oluşturacağım. Teşekkür ederim.

    1. Yeniden Merhaba Melek Hanım… Aden model kombilerde ekran olmadığı için ayarladığınız sıcaklığı da görüntüleyemiyorsunuz. Ortalama 3.kademe diyebiliriz. Üst kısımda yer alan ledlere bakın 30-40-50°C ledleri yanıyorsa ortalama sıcaklık 50°C ye yakın demektir. Çizgilerin net bir ısı derecesi olmadığı için şu çizgi şu sıcaklık derecesi gibi bir bilgi aktaramıyoruz maalesef. Üst kısımda yer alan ledlerin yanma durumuna göre sıcaklığı tahmin edebilirsiniz.

     1. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Teknik destek için kayıt oluşturacağım.

     2. Rica ederiz tabi ki Melek Hanım, her zaman için yardımcı olmaya hazırız.