Tesisatın Yıkanması Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Tesisatın Yıkanması Gerektiği Nasıl Anlaşılır? Birçok kullanıcı tesisatının yanlış döşenmesinden kaynaklanan sorunları veya ısıtma cihazında yaşadığı sorunları tesisat tıkalıdır düşüncesine kapılarak tesisat temizliği işlemini yaptırmaktadır. Örneğin tesisattaki siyah ve yağlı su hemen her bir kullanıcı tarafından kirli su olarak biliniyor, aslında o su peteklerin içinde suyun rahat gezmesi için peteklere uygulanmış yağın suya bulaşması ile siyahlaşmaktadır.  Bu siyah suyun tesisat veya peteklere herhangi bir zararı yoktur. Tesisattaki suyun çamurlu veya kahverengi olması tesisatın yıkanması gerektiğini belirtir. Detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. şevket şahin dedi ki:

  merhabalar. alarko harmony hr20ae (düğme renkleri kırmızı olan) kombisine oda termostat montajı yapmak istiyorum. bu kombinin kapaklarını nasıl sökeceğime dair ve termostat bağlantısını nereye yapacağıma dair bir şema var mıdır yada yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şevket Bey… Oda termostatı hizmeti vermediğimiz için maalesef ki kurulum ve montaj konusunda bilgi sahibi değiliz. Oda termostatı bağlantısında anakart üzerinden de işlem yapılması gerekir, ayrıca parametre ayarı girilmesi gerekir. Bu işlemleri firma olarak yapmıyoruz o yüzden detayı bilemiyoruz. İşlemi bi servis ekibine yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 2. ali altıparmak dedi ki:

  Buderus kombi kulanıyorum GBo12_25K 15 _ 20 evde olmayacagız elektirigi kapamadan kombiyinin sıcaklık derecesini 35 den aşagı düşürüp gidsek kombi petekleri ve kendini korumaya alırmı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… 15-20 gün kadar mı evde olamayacaksınız? Eğer doğru anladıysam kombiyi kapatıp gitmeniz daha iyi olur. Kombiyi şalterinden ve kapı dışında yer alan ana doğalgaz vanasından kapatın ki olası tehlikeli bir durumu önleyin. Kombi açık balkonda olmadığı sürece donmaz. Kapalı bir alanda çok zor arızalanır. Tabi uzun süre kapalı kalması sebebiyle arıza oluşturabilir ancak 15-20 gün kadar evde olmayacağınız için açık tutmanızın bir mantığı da olmaz. Çünkü cihaz ayarını kıssanız bile yakıt tüketimi devam eder. Sizin için önemli olan kombinin arıza yapmaması ise açık bırakıp, sadece ısı ayarlarını kısıp gidebilirsiniz. Ancak şu durumu da izah etmem gerekir; siz evde yokken bi elektrik kesintisi olursa kombi zaten kapanır, siz evde olamayacağınız için ve doğal olarak müdahalede bulunamayacağınız için kombi kapalı kalır. Arızalansa bu durumda da arızalanabilir. Biz firma olarak genellikle kısa süreli evde olunmadığında (örneğin; işe giderken, evden sadece 1 günlüğüne uzaklaşırken) kombinin kapatılmamasını öneriyoruz. 1-2 günden fazla evde olmayacaksanız kombiyi kapatmanızı tavsiye ederiz. Yine de karar sizin.

 3. altıparmak dedi ki:

  Buderus kombi kulanıyorum GBo12_25K 15 _ 20 evde olmayacagız elektirigi kapamadan kombiyinin sıcaklık derecesini 35 den aşagı düşürüp gidsek kombi petekleri ve kendini korumaya alırmı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Evde olmayacaksanız kombiyi en düşük derecede açık bırakabilirsiniz. Kombi açık balkonda olmadığı sürece bu şekilde donmaya maruz kalmaz veya arızalanmaz.