Termoteknik Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Termoteknik Lotus

Lotus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik Lotus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi en solda yer alan “güneş” sembolüne getirdiğiniz zaman kombi kalorifer devresini kapatıp, yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kombi yalnızca sıcak su beklentinize karşılık verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik Lotus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş” sembolünden sağa doğru çevirirseniz eğer kış konumuna geçmiş ayrıca kaloriferler için sıcaklık derecesi de ayarlamış olursunuz. Ekranda aynı zamanda hem kalorifer hem de musluk simgesi görüntülenir. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumu için ekranda ayarladığınız dereceyi sadece o anlık görebilirsiniz. Kaloriferleriniz biraz sonra ayarladığınız dereceye göre ısıtmaya başlar. Bu konumda ayrıca musluğu her açtığınızda sıcak su beklentinize de karşılık almış olursunuz.

Termoteknik Logic

Logic
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik Logic Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en sağında kalan düğmeyi sadece “musluk” sembolüne doğru çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik Logic Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın en sağında kalan düğmeyi “kalorifer/musluk” sembolü olan bölüme çevirin. Kış konumuna geçmiş olursunuz. Daha sonra kalorifer derecesini ayarlamak üzere; ekranın hemen sağında yer alan kalorifer simgesi bulunan düğmeyi MIN değerden sağa doğru çevirin. Ekranda ayarladığınız derece o an için görünür. Bu şekilde hangi ısıtma derecesini ayarladığınızı da bilmiş olursunuz. Kış konumuna geçildiğinde kaloriferleriniz ısınacak ayrıca kombi her zaman için musluğu açtığınızda size sıcak su verecektir.

Termoteknik TERMOPLUS

TERMOPLUS
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik TERMOPLUS Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik TERMOPLUS Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş olursunuz hem de kalorifer sıcaklığını belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Termoteknik Logic Premix

Logic Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik Logic Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en sağ kısmında bulunan düğmeyi üst tarafa yani “musluk” sembolüne getirin. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kalorifer devresi kapatılır kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik Logic Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanel ekranının sağında bulunan düğmeyi “musluk/petek” sembolü olan tarafa çevirin. Yaz konumundan kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda petek ısını ayarlamak için ekranın hemen sağında yer alan petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirerek ısıtma derecesi belirleyebilir ve belirdiğiniz dereceyi ekranda görebilirsiniz. Kış konumunda açık durumda olan tüm petekleriniz çalışarak ortamı ısıtır ayrıca musluğu ne zaman açarsanız kombi sıcak su verir.

Termoteknik Termostel

Termostel
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik Termostel Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik Termostel Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş olursunuz hem de kalorifer sıcaklığını belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Termoteknik Termoslim

Termoslim
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik Termoslim Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın soluna baktığımızda 5 tane ufak düğme vardır. Bu düğmelerden soldan 3.düğme “kar/güneş” sembolü bulunan düğmedir. Yani konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekrandan kalorifer sembolü yok olup sadece musluk ya da güneş sembolü kalana dek basmalısınız. Bu şekilde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz ve kombi sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik Termoslim Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan 3.düğmeye ekranda “kalorifer ve musluk” simgesi belirene kadar arka arkaya basın. İki sembolün görüntülendiği durumda kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kalorifer ısısını ekranın solunda yer alan kalorifer görünümlü iki düğme ile ayarlayabilirsiniz. Ekranda yaptığınız değişiklikler ve derece görüntülenir. Kaloriferleriniz de birkaç dakikaya kadar ayarladığınız ısıya bağlı ısınmaya başlar. Musluğu açtığınızda sıcak su alabilmeniz de mümkündür.

Termoteknik İdeal Vogue

İdeal Vogue
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termoteknik İdeal Vogue Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağ üstünde bulunan petek simgeli düğmeyi en soldaki “off” konumuna getirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kombi yaz konumuna geçer ve sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termoteknik İdeal Vogue Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ üstünde yer alan petek simgeli düğmeyi “off” konumundan sağa doğru çevirirseniz eğer yaz konumundan kış konumuna geçersiniz ve kaloriferler için sıcaklık derecesi de ayarlamış olursunuz. Ekranda hem petek hem musluk simgesi belirir. Ayrıca ayarladığınız sıcaklık da görüntülenir. Kaloriferleriniz birkaç dakikaya kadar ısıtmaya geçer, muslukları açtığınız zaman sıcak su beklentinize de yanıt almış olursunuz.