Maktek Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Maktek Omega

Maktek Omega
Yaz KonumuYAZ Konumu

Maktek Omega Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan düğmeyi en soldaki “musluk” işareti olan yere çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatarak yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatır, sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Maktek Omega Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan düğmeyi “musluk/petek” görünümü olan tarafa çevirdiğinizde kombi kış konumuna geçmiş olur. Ekranda petek ile musluk sembolleri görünür. Bu düğmeyi ayrıca sağa çevirdiğinizde ısıtma derecesini de ayarlamış olursunuz. Ekranda da ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kombi kış konumuna geçtiğinde sıcak su verecek ayrıca kaloriferi çalıştırarak ısınmanızı sağlayacaktır.

Maktek Condense

Maktek Condense
Yaz KonumuYAZ Konumu

Maktek Condense Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkrandaki “güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda sadece musluk simgesini görüntüleyene kadar basın. Ekranın sağında muslukla birlikte sıcak su derecesi de görüntülenir. Bu şekilde yaz konumuna geçmiş olursunuz ve kombi sadece bu konumda sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Maktek Condense Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranda yer alan “güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda musluk ve kalorifer simgesi ile birlikte dereceler de görünene kadar basın. Daha sonra ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak kalorifer sıcaklığı belirleyebilirsiniz. Ekranda belirlediğiniz derece o anlık görüntülenir. Kış konumunda kombi kaloriferler ile ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Maktek Epsilon

Maktek Epsilon
Yaz KonumuYAZ Konumu

Maktek Epsilon Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında bulunan düğmeyi soldaki “musluk” sembolüne çevirin. Bu işlem ile kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Sadece sıcak su devresi açılır ve kombi yaz konumuna geçmiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Maktek Epsilon Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sağ altında bulunan düğmeyi “musluk/kalorifer” sembolüne çevirdiğiniz zaman kış konumuna geçmiş ayrıca kalorifer sıcaklığını da ayarlamış olursunuz. Talep ettiğiniz sıcaklığı seçebilir ve bu seçimi ekranda görebilirsiniz. Kış konumuna geçildiğinde kombi kaloriferleri ısıtacak ayrıca sıcak su beklentinizi karşılamanızı sağlayacaktır.

Maktek Ruby LCD

Maktek Ruby LCD
Yaz KonumuYAZ Konumu

Maktek Ruby LCD Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağ üst köşesinde “güneş/kar” sembolü olan düğme vardır. Bu düğmeye arka arkaya bastığınızda çalışma konumları değişir. Düğmeye ekranda sadece “musluk” simgesi belirene kadar ve kalorifer simgesi kaybolana kadar basın. Ekranda sadece musluk simgesi ve derece belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Maktek Ruby LCD Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ üstünde yer alan “güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda “musluk ve kalorifer” simgesini görene kadar basın. İki sembolü de gördüğünüz zaman kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Bu düğmenin hemen altında yer alan “+,-“ düğmelerini kullanarak kaloriferlerin ısısını da belirleyebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir. Kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Bu konumda ayrıca kombi musluklardan sıcak su da verir.

Maktek Ruby

Maktek Ruby
Yaz KonumuYAZ Konumu

Maktek Ruby Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde en sağda bulunan düğmeye bakacak olursak eğer sadece musluk, musluk ve petek simgeli olduğunu görürüz. Düğmeyi sadece musluk simgesine gelecek şekilde çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz veya kombiyi yaz konumunda çalıştırmış olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Maktek Ruby Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında yer alan düğmeyi “musluk/kalorifer” sembolü olan tarafa çevirirseniz yaz konumundan kış konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kış konumuna geçtikten sonra en solda yer alan kalorifer simgeli düğmeyi çevirerek kalorifer sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ayarlama sonrasında kaloriferleriniz yavaşça ısınmaya başlar, kombi ayrıca ne zaman musluğu açarsanız sıcak su gelmesini sağlar.