Demirdöküm Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Demirdöküm Aden

Aden
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Aden Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin en altındaki düğmeyi sağ tarafta bulunan “musluk simgesi” ne çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatarak kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Aden Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin alt kısmında bulunan düğmeyi “musluk/petek” sembolü olan yere çevirdiğinizde kış konumunu aktif etmiş olursunuz. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek de kalorifer sıcaklığını belirlemiş olursunuz. Üst kısımda ledlerin yanma durumuna bağlı tahmini sıcaklık derecesini görüntüleyebilirsiniz. Bu ayarlama sonrası cihaz kaloriferleri ısıtmaya geçer ve kış konumunda musluğu açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Adonis

Adonis
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Adonis Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş sembolü” olan konuma çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış, kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Adonis Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi güneş sembolünden çıkararak sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ayrıca bu işlem ile kalorifer sıcaklığını da belirlemiş olursunuz. Ekranda hem petek hem musluk simgesini görürsünüz. Yaptığınız ısıtma derecesi de yine ekranda görünür. Kış konumunda kombi birkaç dakika sonra petekler ile ısıtmaya geçer. Kış konumunda ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Atron

Atron
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Atron Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin en sağındaki petek simgeli düğmeyi “off” konumuna çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Ekrandaki kalorifer simgesi kaybolur. Sadece musluk simgesi ile sıcaklık derecesi görüntülenir. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Atron Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en sağında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “off” konumundan “min” değerinden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçerek kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz. Ekranda kalorifer ve petek sembollerini görürsünüz. Bu kombinin kış konumuna alındığını belirtir. Ayrıca ekranda ayarladığınız sıcaklık değerini de görebilirsiniz. Kaloriferleriniz birkaç dakika sonra ısınmaya başlar ve musluklardan sıcak su alabilirsiniz.

Demirdöküm İsofast

İsofast
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm İsofast Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın altında bulunan düğme kısmında ışık yanıyorsa ancak uzaktan kumanda ile konum değiştirebilirsiniz. Uzaktan kumanda yoksa veya işlemi yapamazsanız bu düğmeye basarak uzaktan kumanda fonksiyonunu devre dışı bırakabilir, işlemleri kombi üzerinden manuel yapabilirsiniz. Kalorifer simgeli düğmeye bastığınız zaman ışık sönerse kalorifer konumu devre dışı kalır. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçiş yapmış olur. Kalorifer simgeli düğme yanarsa eğer kombi kış konumunda demektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm İsofast Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında sağ kısımda yer alan petek simgeli düğmeye bir kez basın. Bu düğmeye bastığınızda düğme üstündeki ışık yanacaktır. Bu durumda cihazı kış konumuna almış yani petek devresini aktif etmiş olursunuz. Petekleriniz için sıcaklık ayarı belirlemek adına ekranın sağında yer alan petek simgeli “+,-“ düğmelerini kullanabilir, yaptığınız ısı derecesini de ekranda görebilirsiniz. Kombi kış konumundayken sıcak su verir ayrıca kaloriferlerinizle ortamı ısıtır.

Demirdöküm Kalisto

Kalisto
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Kalisto Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en solunda yer alan düğmeyi en sağa çevirerek “musluk simgeli” yere getirin. Kombi bu şekilde sadece sıcak su konumunda çalışır yani yaz konumuna alınmış olur ve petek konumu devre dışı bırakılır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Kalisto Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan düğmeyi “musluk/petek” sembolü olan tarafa çevirdiğinizde kış konumunu aktif etmiş olursunuz. Kalorifer ısı ayarını yapmak adına kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirebilirsiniz. En sağda yer alan küçük ekranda kış konumuna geçtiğinizi belirten petek ve musluk sembolleri görüntülenir. Ayrıca ayarladığınız petek sıcaklığını da yine ekranda görebilirsiniz. Kış konumunda kombi kaloriferler ile ortamı ısıtır ve musluklardan sıcak su almanıza yardımcı olur.

Demirdöküm Millennium Plus

Millennium Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Millennium Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının solunda yer alan petek simgeli düğmeyi en soldaki “güneş sembolü” olan yere çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi kalorifer devresini kapatır sadece sıcak su almanızı sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Millennium Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın en solundaki düğmeyi “kar” sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranda kalorifer ve musluk simgeleri belirir. Kalorifer ısı derecesini ayarlamak için yine bu düğmeyi sağa doğru çevirebilir ve yaptığınız ayarlamayı ekranda görüntüleyebilirsiniz. Kış konumunda kaloriferleriniz de ısınır, musluktan sıcak su da alırsınız.

Demirdöküm Nepto

Demirdöküm Nepto
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Nepto Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağındaki kalorifer sembollü düğmeyi sağ üst kısımda yer alan “güneş sembolü” ne kadar çevirin. Kombi yaz konumuna geçmiş olur. Bu konumda kaloriferler kapanır ve kombi sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Nepto Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan düğmeyi “min” değerden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekrana baktığınızda petek ve musluk simgesi görüntülenir. Aynı düğmeyi sağa doğru çevirdikçe ısıtma derecesi de belirlemiş olursunuz ve yaptığınız ayarı ekranda görebilirsiniz. Kış konumuna geçildiğinde kombi sıcak su da verir, kaloriferlerle ortamı da ısıtır.

Demirdöküm Neva

Demirdöküm Neva
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Neva Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelindeki “mode” düğmesine ekranda musluk simgesini ve dereceyi görüntüleyene kadar basın. Ekrandaki kalorifer simgesi kaybolduğunda sadece musluk sembolü belirdiğinde kombi yaz konumuna geçmiş, kalorifer konumunu kapatmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Neva Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelde yer alan “mode” düğmesine ekranda musluk ve kalorifer simgesi belirene kadar basın. Her iki sembol belirdiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kaloriferin ısısını ayarlamak için kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basmanız yeterli olur. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Yaptığınız ayarlamadan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısınır. Kış konumunda ayrıca musluklardan sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitromix

Nitromix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Nitromix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının en solunda yer alan “mode” düğmesine ekranda sadece musluk sembolünü ve sıcaklık derecesini görüntüleyene kadar basın. Ekrandaki kalorifer sembolü kaybolduğunda ve sadece musluk sembolü belirdiğinde kombi yaz konumuna alınmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Nitromix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan “mode” düğmesine ekranda hem musluk hem de kalorifer simgesini görene kadar basın. Her iki sembolü de gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer ısı ayarı yapmak için kombi ekranının hemen sağında yer alan “kalorifer/musluk” simgeli düğmeye kalorifer simgesi yanıp sönene kadar basın. Daha sonra sağ tarafta bulunan döner düğme ile talep ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın. Ekranda zaten ayarladığınız sıcaklık derecesi görüntülenecektir. Birkaç dakika sonrasında kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Bu konumda ayrıca sıcak su beklentinize yanıt da alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron

Nitron
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Nitron Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağında tam ortada “petek/musluk” simgeli düğme vardır. Bu düğmeye her bastığınızda ekranda “kar” ve “güneş” sembolü belirir. “güneş sembolü” belirdiği zaman yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Nitron Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında ve ortada bulunan “petek/musluk” simgeli düğmeye ekranda “kar” sembolü görünene kadar basın. Kar sembolü ile birlikte petek sembolü de görüntülenecektir. Bu kombiyi kış konumuna aldığınızı belirtir. Kaloriferlerinizin ısısını belirlemek için bu seçim düğmesinin sağında ve solunda yer alan “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmelere bastıkça ısı derecesi artar ya da düşer. Bu değişikliği ekranda görebilirsiniz. Yaptığınız ayarlamadan sonra kaloriferleriniz birkaç dakika sonra ısınmaya başlar. Bu konumda musluklarınızdan sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Sargon Condense

Demirdöküm Sargon Condense
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Sargon Condense Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin en sağındaki düğmeyi sağ bölümdeki “musluk sembolü” kısmına getirdiğinizde kombiyi sıcak su yani yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatarak sıcak su konumuna geçmiş olur. Sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Sargon Condense Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan düğmeyi “petek/musluk” sembolü olan konuma çevirin. Kış konumuna geçmiş olursunuz ve ekranda bunu belirten petek ve musluk sembolü görünür. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak adına kalorifer simgeli düğmeyi (ekranın ortasındaki düğmeyi) sağa doğru çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece o anlık görüntülenir. Birkaç dakika sonra kaloriferlerinizde ısınma olur. Kış konumunda ayrıca kombi sıcak su beklentinizi de karşılayacaktır.

Demirdöküm Sargon Premix

Demirdöküm Sargon Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Sargon Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sağında bulunan (bar göstergesinin solundaki) düğmeyi musluk simgesine getirin. Bu şekilde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatır, yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Sargon Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen altında sağ tarafa bulunan düğmeyi “petek/musluk” konumuna getirin. Ekranda petekle birlikte musluk simgesi de belirir. Kalorifer sıcaklık derecesini belirlemek için ekranın hemen altında ortada yer alan kalorifer simgeli düğmeyi çevirin. Düğmeyi sağa çevirdikçe ısı ayarını artırır, sola çevirdikçe ayarı düşürürsünüz. Ekranda ayarladığınız dereceyi de görebilirsiniz. Ayarlamadan sonra birkaç dakika içerisinde kaloriferlerinizde sıcaklık olmaya başlar. Bu konumda ayrıca musluğu açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Themafast

Demirdöküm Themafast
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Themafast Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sol altında yer alan “mode” düğmesine arka arkaya ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar bastığınızda cihazı kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su talebini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Themafast Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında bulunan “mode” düğmesine ekranda muslukla beraber petek simgesi yer alana kadar basın. Her iki simgeyi de gördüğünüz zaman kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Isıtma derecesini belirlemek adına ekranın sağ altında bulunan petek simgeli “+,-“ düğmelerini kullanmalısınız. Yaptığınız ayarlamayı ekranda görebilirsiniz. Ayarlama neticesinde petekleriniz kısa bir süre sonra ısınmaya geçer. Kış konumunda ısınmanın yanı sıra sıcak su talebinize de yanıt alabilirsiniz.

Demirdöküm Vinto

Demirdöküm Vinto
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Vinto Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin küçük ekranının hemen altındaki “mode” düğmesine musluk ledi yanana kadar basmalısınız. Sadece musluk ledi yandığında kombi yaz konumuna alınmış demektir. Bu konumda kombi yalnızca sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Vinto Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının altında yer alan “mode” düğmesine üstteki “musluk/petek” ledi yanana kadar basın. Bu led yandığında kombi kış konumuna geçmiş olur. Sağ altta bulunan petek simgeli “+,-“ düğmelerine basarak ısıtma derecesi ayarlayabilir, yaptığınız ayarı da ekranda görebilirsiniz. Kombi birkaç dakika sonra petekleri ısıtmaya başlar, bu konumda ayrıca sıcak su da alabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Plus / Nitron Condense

Harmony
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm Nitron Plus / Nitron Condense Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağ üstündeki düğmeye ekranın solunda “musluk simgesi” ve ısı derecesi belirene kadar basın. Kış konumunda ekran aşağıdan 2 ye bölünür. Solda musluk simgesi ile sıcak su derecesi, sağda kalorifer simgesi ile ısıtma derecesi belirir. Sadece soldaki musluk ve ısı derecesi belirene kadar bu düğmeye basarsanız cihaz yaz konumuna alınmış olur. Kalorifer devresi kapanır ve cihaz sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm Nitron Plus / Nitron Condense Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan düğmeye ekranda “musluk ve kalorifer” simgesi belirene kadar basın. Kombi ekranında sıcak su için ayrı, kalorifer devresi için ayrı sıcaklık derecesi görüntülenir. Konum seçme yani ekranın sağında bulunan düğmenin altındaki kalorifer simgeli düğmeye bir kez bastığınızda ekrandaki kalorifer simgesi ve derecesi yanıp sönmeye başlar. Panelin en sağında bulunan döner düğmeyi sağa çevirerek ısı derecesi belirleyebilirsiniz. Isı derecesi belirledikten birkaç dakika sonra yaptığınız ayarlamaya göre kaloriferlerde ısı durumu olur. Kış konumunda ayrıca musluklarınızdan sıcak su beklentinize de karşılık alabilirsiniz.

Demirdöküm HK 323 FE

Demirdöküm HK 323 FE
Yaz KonumuYAZ Konumu

Demirdöküm HK 323 FE Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin soldan ikinci düğmesi konum seçme düğmesidir. Bu düğmeyi “güneş” sembolüne getirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Demirdöküm HK 323 FE Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en solunda yer alan 3 düğmeden ortadaki düğme konum seçme düğmesidir. Bu düğmeyi “kar” sembolüne getirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumu için kalorifer sıcaklığı belirlemek adına bu düğmenin hemen sağında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Talep ettiğiniz sıcaklığı ayarladığınızda kaloriferleriniz birkaç dakikaya kadar ısınmaya başlayacaktır. Kış konumunda ayrıca sıcak su beklentinizi de musluklarınızı açtığınızda karşılayabilirsiniz.