Buderus Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Buderus Logamax Plus GB12

Buderus Logamax Plus GB12
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax Plus GB12 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında bulunan “mode” düğmesine ekranda petek sembolünü görene kadar arka arkaya basın. Ekranda ayarlanan gidiş suyu sıcaklığı yanıp söner. “-“ düğmesine ekranda “. .” görüntüsü oluşana dek basılı tutun. Sonra yeniden “mode” düğmesine basın ve yaptığınız değişikliği kaydedin. Ekranda “. .” görüntülenir ve cihaz yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kombi sadece musluklardan sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax Plus GB12 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında yer alan “mode” düğmesine ekranda petek sembolü belirene kadar basın. Ekranda petek sembolü belirdiğinde ayarlanan gidiş suyu sıcaklığı yanıp söner. “+,-“ düğmelerini kullanarak talep ettiğiniz petek sıcaklık derecesini belirleyin. Sonra yeniden “mode” düğmesine basarak yaptığınız ayar ve değişikliği kaydedin. Kombi bu şekilde kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda petekler çalışır yani ısıtma yapar ve kombi sıcak su beklentinize yanıt verir.

Buderus Logamax Plus GB062 / Logamax U022 / Logamax U072

Buderus Logamax Plus GB062 / Logamax U022 / Logamax U072
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax Plus GB062 / Logamax U022 / Logamax U072 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “-mode” düğmesine ekranda “kutu içinde petek simgesi” yanıp sönene kadar arka arkaya basın. Kutu içinde petek simgesi belirdiğinde “ok” düğmesine basın. Ekranda direk maksimum gidiş suyu sıcaklığı belirir. Yeniden “-mode” düğmesine ekranda “. .” belirene kadar basılı tutun. Sonra “ok” düğmesine basarak yaptığınız değişikliği kaydedin. Ekranda direk petek üzerine / sembolü olacaktır. Bu sembolü gördüğünüzde cihazı yaz moduna almış olursunuz. Bu konumda cihaz sadece sıcak su verir ve kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax Plus GB062 / Logamax U022 / Logamax U072 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “-mode” düğmesine ekranda kutu içinde petek simgesi yanıp sönene kadar basın. Sonra ekranın sol üstündeki “ok” düğmesine basın. Ekranda yukarı-akağı oklar geldiğinde ekranın sağındaki “+,-“ düğmeleri ile ısıtma derecesi belirleyin. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Ardından ekranın sol üstündeki “ok” düğmesine yaklaşık 5 sn. kadar basılı tutun. Ekranda önce parantez yani [ ] sembolü görüntülenecek 1 sn. sonra çıkış suyu sıcaklığı görüntülenir. Kombiyi bu şekilde kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su verir.

Buderus Logamax U012 / Logamax U014 Kombiyi Yaz Konumuna Alma

Buderus Logamax U012 / Logamax U014
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax U012 / Logamax U014 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solundaki kalorifer sembollü düğmeyi en sol kısımdaki “güneş sembolü” ne getirdiğinizde yaz konumunu açmış kalorifer konumunu devre dışı bırakmış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax U012 / Logamax U014 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan kalorifer sembollü düğmeyi min. değerden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer sıcaklığını ayarlamış olursunuz. Beklentiniz olan bir sıcaklık derecesi belirleyebilirsiniz. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Buderus Logamax U042

Buderus Logamax U042
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax U042 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının solunda bulunan petek simgeli düğmeyi en sola çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax U042 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan petek simgeli düğmeyi sağ tarafa doğru çevirdiğinizde kombiyi yaz konumundan kış konumuna almış ve ısıtma derecesi ayarlamış olursunuz. Talep ettiğiniz bir sıcaklığı belirleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda petekleri ısıtacaktır. Ayrıca sıcak su beklentinize de yanıt verecektir.

Buderus Logamax U052 / Logamax Plus GB042

Logamax U052
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax U052 / Logamax Plus GB042 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde sol altta yer alan petek simgeli düğmeyi en sola çevirerek kalorifer devresini kapatabilir ve kombiyi yaz konumuna alabilirsiniz. Kombi bu şekilde sadece sıcak su verir ve kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax U052 / Logamax Plus GB042 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altındaki petek simgeli düğmeyi sağ tarafa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kombide kalorifer sıcaklığı ayarlamış olursunuz. Beklentiniz olan ısıtma derecesini ayarlayabilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri çalıştırır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Buderus Logamax GB012 / Logamax Plus GB072

Buderus Logamax GB012 / Logamax Plus GB072
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax GB012 / Logamax Plus GB072 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin altındaki en soldaki düğme “güneş/kar” sembollü düğme yani konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekrandan kalorifer sembolü kaybolup sadece musluk sembolü yer alana kadar basın. Ekranda musluk simgesi belirdiğinde kombi yaz konumuna geçmiş, kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su vermiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax GB012 / Logamax Plus GB072 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sol altındaki düğmeye ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene dek arka arkaya basın. Kalorifer ve musluk sembolü belirdiğinde kombi kış konumunda alınır. Kalorifer derecesini ayarlamak için ekranın solunda yer alan petek sembollü düğmeye bir kez basın. Sonra ekranın sağındaki “+,-“ düğmelerini kullanarak talebinize göre ısıtma derecesi belirleyin. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferler ile ortamı ısıtır ve musluklardan sıcak su almanıza yardımcı olur.

Buderus Logamax U002-24K

Buderus Logamax U002-24K
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax U002-24K Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en sağındaki düğmeyi sadece “musluk sembolü” olan tarafa çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su beklentinize yanıt verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax U002-24K Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında yer alan düğmeyi “musluk ve kalorifer” sembolü olan tarafa çevirin. Kombiyi bu şekilde yaz konumundan kış konumuna almış olursunuz. Bu düğmenin hemen solunda yer alan kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirerek kalorifer sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Talep ettiğiniz sıcaklığı ayarladıktan sonra kombi ısıtmaya geçer ve kış konumunda ayrıca sıcak su almanızı da sağlar.

Buderus Logamax Plus GB172i

Buderus Logamax Plus GB172i
Yaz KonumuYAZ Konumu

Buderus Logamax Plus GB172i Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin sol ekranının hemen sol altında “güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda yalnızca musluk sembolü belirene kadar basmanız gerekir. Kalorifer sembolü kaybolduğunda kombi kış konumundan yaz konumuna geçmiş olur. Yani kalorifer devresini kapatarak sıcak su devresini açar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Buderus Logamax Plus GB172i Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombinin sol ekranının hemen sol altında “güneş/kar” sembollü düğmeye ekranda petek ve musluk sembolünü görene kadar basmalısınız. Bu iki sembolü görüntülediğiniz zaman kış konumuna geçmiş olursunuz. Kaloriferlerin ısısını belirlemek için önce ekranın solundaki petek görünümlü düğmeye basın, ardından ekranın sağında yer alan “+,-“ düğmeleri ile sıcaklık derecesi belirleyin. Ayarladığınız derece ekranda görünür. Kombi birkaç dakika sonra kaloriferleri ısıtmaya başlar, kış konumunda ayrıca sıcak su talebinize de yanıt verir.