Baymak Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Baymak Baxi Eco4 / Lambert FN / Dolcevita HC

Baymak Baxi Eco4 / Lambert FN / Dolcevita HC
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Baxi Eco4 / Lambert FN / Dolcevita HCKombi ekranının altında bulunan en sağdaki “açma/kapama” düğmesine ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar arka arkaya basın. Ekrandan petek sembolü gidip sadece musluk sembolü belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Baxi Eco4 / Lambert FN / Dolcevita HCKombi ekranının sağ altındaki “açma/kapama” düğmesine ekranda hem musluk hem de kalorifer simgesi belirene kadar basın. Her iki sembol de belirdiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanarak kalorifer sıcaklık derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız dereceyi kısa süreliğine görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Baymak Baxi Luna 240 Fi

Baymak Baxi Luna 240 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Baxi Luna 240 Fi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda bulunan düğmeyi “0” konumunun yanındaki “güneş sembolü” ne getirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Baxi Luna 240 Fi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin solunda yer alan düğmeyi “R” konumunun hemen sağında yer alan “kar sembolü” olan yere çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer sıcaklığı belirlemek için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz gerekir. Ledlerin yanma durumuna göre ayarladığınız kalorifer sıcaklığını tahmin edebilirsiniz. Kombi kış konumunda petekleri ısıtacak ve sıcak su beklentinizi karşılayacaktır.

Baxi Luna 3 / Luna 3 Avant

Baxi Luna 3 / Luna 3 Avant
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Baxi Luna 3 / Luna 3 Avant Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağında yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçmiş kalorifer konumunu kapatmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Baxi Luna 3 / Luna 3 Avant Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan “açma/kapama” düğmesine ekranda musluk ve kalorifer simgesi belirene kadar arka arkaya basın. Bu iki sembol ekranda görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kalorifer ısısını belirlemek üzere kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece o anlık görüntülenir. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferler ısınır ve musluklardan sıcak su alınır.

Baymak Baxi Main 240 Fi / Quasar 24 Fi / Falke HT

Baymak Baxi Main 240 Fi / Quasar 24 Fi / Falke HT
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Baxi Main 240 Fi / Quasar 24 Fi / Falke HT Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en altındaki düğmeyi “0” konumunun sağında bulunan “güneş sembolü” ne getirdiğinizde yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi kalorifer devresini kapatır sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Baxi Main 240 Fi / Quasar 24 Fi / Falke HT Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin altında yer alan düğmeyi “0” konumunun solunda yer alan “kar sembolü” ne çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmelisiniz. Ekran olmadığı için ayarladığınız dereceyi yanan ledlerin durumuna göre tahmin edebilirsiniz. Örneğin 30,40,50 ledleri yanıyorsa ayarladığınız sıcaklık ortalama 50°C civarı demektir. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su beklentinize yanıt verecektir.

Baymak Brötje Novadens Premix / Star Bridge

Baymak Brötje Novadens Premix / Star Bridge
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Brötje Novadens Premix / Star Bridge Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin panelindeki “açma/kapama” düğmesine (K2 ile gösterilen düğmeye) sadece ekranın sol altındaki musluk simgesi belirene kadar arka arkaya basın. Sağ alttaki petek simgesi kaybolduğu zaman kombi yaz konumuna yani sıcak su konumuna alınmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Brötje Novadens Premix / Star Bridge Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinde K2 ile gösterilen “açma/kapama” düğmesine ekranda hem petek hem musluk sembolünü aynı anda görene kadar arka arkaya basın. Bu iki sembol aynı anda görüntülendiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer sıcaklığını kalorifer simgeli “+,-“ düğmeleri ile ayarlayabilir ve ayarladığını değeri ekranda sadece o anlık görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Baymak Digitech 24 Fi / Falke FX 24 Fi / Lambert LX 24 Fi

Digitech 24 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Digitech 24 Fi / Falke FX 24 Fi / Lambert LX 24 Fi Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en sağında bulunan düğmeyi en sola “güneş sembolü” ne kadar çevirin. Ekrandan petek sembolü gidecek sadece musluk sembolü ve sıcaklık derecesi yer alacaktır. Bu şekilde kombiyi yaz konumuna almış sadece sıcak su konumunu aktif etmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Digitech 24 Fi / Falke FX 24 Fi / Lambert LX 24 Fi Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında yer alan düğmeyi “off/reset” yazısının sağına doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış ayrıca kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz. Ekranda petek ve musluk simgesi görüntülenir ve ayarladığınız sıcaklık derecesi o anlık belirir. Kış konumunda kombi kaloriferleri ısıtır, musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Dolcevita Felice 24 / Falke Master

Baymak Dolcevita Felice 24 / Falke Master
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Dolcevita Felice 24 / Falke Master Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solundaki düğmeyi sağ taraftaki “güneş sembolü” ne kadar çevirin. Güneş sembolü yaz konumudur. Kombiyi bu şekilde yaz konumuna almış olursunuz. Kalorifer konumu kapanır kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Dolcevita Felice 24 / Falke Master Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının solunda yer alan düğmeyi solda yer alan “kar sembolü” ne çevirin. Ekranda petek ve musluk simgesi belirir ve kombi kış konumuna alınmış olur. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek ısıtma derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece sadece o an için görünecektir. Kombi kış konumundayken kaloriferleri çalıştırır ve musluklardan sıcak su sağlar.

Baymak Dolcevita DPY / Dolcevita Felice 240 / Falke Condense / Lambert Attivo / Lambert LPY

Baymak Dolcevita DPY / Dolcevita Felice 240 / Falke Condense / Lambert Attivo / Lambert LPY
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Dolcevita DPY / Dolcevita Felice 240 / Falke Condense / Lambert Attivo / Lambert LPY Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde ekranın sağında bulunan “R” konumlu düğmenin üstündeki “açma/kapama/konum seçme” düğmesine ekranda sadece “musluk sembolü” belirene kadar basın. Ekrandan kalorifer sembolü gidip sadece musluk sembolü ve sıcaklık derecesi belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Dolcevita DPY / Dolcevita Felice 240 / Falke Condense / Lambert Attivo / Lambert LPY Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sağ üstünde yer alan “açma/kapama/konum seçme” düğmesine arka arkaya ekranda hem kalorifer hem de musluk simgesi belirene kadar basın. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranın altında yer alan kalorifer sembollü “+,-“ düğmelerine basarak kalorifer ısı derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda da ayrıca ayarladığınız derece görüntülenecektir. Kış konumunda kombi musluklardan sıcak su almanızı sağlar ve kaloriferleri çalıştırır.

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 1

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 1
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın altındaki “reset” düğmesinin sağında bulunan “açma/kapama/konum değiştirme” düğmesine arka arkaya ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Kalorifer simgesi ekrandan silindiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altındaki “açma/kapama/konum seçme” düğmesine ekranda kaloriferle birlikte musluk simgesi görüntülenene kadar arka arkaya basın. Her iki sembolü gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basarak kalorifer sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ekranda da ayarladığınız sıcaklığı sadece o anlık görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 2

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 2
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan “açma/kapama” düğmesine ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Ekrandaki kalorifer simgesi kaybolduğunda kombiyi yaz konumuna almış olursunuz ve kombiniz sadece sıcak su beklentinize yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Luna Avant/Duo-Tec 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda petekle birlikte musluk simgesini de görene kadar basın. İki sembol aynı anda görüntülendiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basarak kalorifer sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ekranda da sadece ayar yaptığınız anda seçtiğiniz sıcaklık derecesi görüntülenir. Kombi kış konumundayken kaloriferleri çalıştırır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Eco 24 Fi

Baymak Eco 24 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Eco 24 Fi Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin sağında bulunan kalorifer simgeli düğmesi en solda yer alan “güneş sembolü” ne getirdiğinizde kombiyi kış konumundan çıkararak yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır. Ekrandaki kalorifer simgesi de kaybolur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Eco 24 Fi Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağındaki düğmeyi petek sembolü görüntüsünün sağına doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış ve kalorifer ısı derecesi ayarlamış olursunuz. Ekranda ayarladığınız dereceyi sadece o an görebileceksiniz. Kış konumunda kombi petekleri ısıtacak ve sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Baymak Eco 3 Compact 24 Fi / Falke HC-BC

Harmony
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Eco 3 Compact 24 Fi / Falke HC-BC Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen altında “konum seçme/açma-kapama/resetleme” düğmesi vardır. Bu düğmeyi en sağa “güneş sembolü” olan yere çevirdiğinizde kombi sadece sıcak su vererek ısınmayı kapatır. Ekrandan kalorifer simgesi kaybolur ve sadece musluk simgesi belir. Kombi bu konumda yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Eco 3 Compact 24 Fi / Falke HC-BC Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan “konum seçme/açma-kapama/resetleme” düğmesini sol taraftaki “kar sembolü” olan yere çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer simgeli düğmeyi sağ tarafa çevirerek kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz ve ayarladığınız değeri de ekranda kısa süreliğine görüntüleyebilirsiniz. Kış konumunda kombi ısıtma yapacak ve sıcak su verecektir.

Baymak Eco5 24 Fi

Baymak Eco5 24 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Eco5 24 Fi Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde bulunan sağdaki düğmeyi off/reset yazan bölümün sol altındaki “güneş sembolü” olan bölüme getirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Ekrandaki petek sembolü gider sadece musluk sembolü ile derece belirir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Eco5 24 Fi Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında bulunan düğmeyi petek simgesinden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer sıcaklığı da ayarlamış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdikçe ısıtma derecesi artacaktır. Ekranda ayarladığınız dereceyi sadece o an için görebilirsiniz. Kış konumundayken kombi kaloriferleri çalıştırır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Energy Digit 240 Fi

Baymak Energy Digit 240 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde bulunan sağdaki düğmeyi en soldaki “güneş sembolü” ne getirdiğiniz zaman yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi ekranındaki kalorifer sembolü gider, sadece musluk sembolü ile derece belirir. Kombi yaz modunda sadece sıcak su verir, kalorifer konumu kapanır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağındaki düğmeyi petek simgesi olan konumdan sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş olursunuz hem de kalorifer ısıtma derecesi ayarlamış olursunuz. Ekranda kalorifer ve musluk sembolü belirir, ısıtma konusunda ayarladığınız derece o anlık ekranda görüntülenir. Kombi kış konumunda kaloriferleri çalıştırır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Baymak Energy Digit 24 Fi / Falke 24 HCY-BCY

Baymak Energy Digit 24 Fi / Falke 24 HCY-BCY
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Energy Digit 24 Fi / Falke 24 HCY-BCY Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Energy Digit 24 Fi / Falke 24 HCY-BCY Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağ köşesindeki “açma/kapama” düğmesine ekranda petek ve musluk sembollerini görene kadar arka arkaya basın. Her iki sembolü ekranda görüntülediğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranın hemen sol üstünde yer alan kalorifer sembollü “+,-“ düğmelerine basarak kalorifer sıcaklık ayarını ayarlayabilir ve ayarladığınız sıcaklığı o anlık ekranda görebilirsiniz. Kombi kış konumundayken kaloriferleri çalıştırır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak İdee

Baymak İdee
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak İdee Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi altında bulunan petek simgeli düğmeyi “off” yazan konuma doğru çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış kombiyi sadece sıcak su konumuna yani yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak İdee Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi altındaki petek simgeli düğmeyi “off” konumundan çıkardığınızda kış konumuna geçmiş olursunuz ayrıca kalorifer sıcaklık derecesi belirlemiş olursunuz. Petek simgesinin altında ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kombi kış konumunda vanası açık olan tüm petekleri ısıtır ve tüm musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Luna 24 Fi / Luna5 24 Fi

Baymak Luna 24 Fi / Luna5 24 Fi
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Luna 24 Fi / Luna5 24 Fi Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde ekranın en sağ altında bulunan “açma-kapama/konum seçme” düğmesine ekranda yalnızca musluk sembolü belirene kadar basmalısınız. Ekrandaki kalorifer simgesi yok olup sadece musluk simgesi ve derece belirdiğinde kombi yaz konumuna alınmış olur. Bu konumda sadece sıcak su verir, kalorifer devresi kapanır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Luna 24 Fi / Luna5 24 Fi Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağ altındaki “açma-kapama/konum seçme” düğmesine arka arkaya ekranda petek ve musluk sembolünü görene dek basın. Bu iki sembol belirdiğinde kombi kış konumuna alınır. Ekranın sağındaki petek simgeli “+” düğmesi ile sıcaklık derecesini artırabilir “-“ düğmesi ile düşürebilirsiniz. Kombi kış konumdayken petekleri ısıtır ve sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Novadens Extra

Baymak Novadens Extra
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Novadens Extra Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında bulunan “OK” düğmesine ekranda sadece musluk simgesini görene kadar arka arkaya basın. Ekrandan kalorifer simgesi gidip sadece musluk simgesi belirdiği zaman “EST” yazısı da görüntülenir. Sıcak su derecesini belirlemek için önce ekranın solundaki ▲ düğmesine basın. Ekranda son ayarlanan kullanım suyu sıcaklığı görüntülenir. Dereceyi azaltmak ya da artırmak için ekranın sağındaki ▲ veya ▼ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ayarladığınız dereceyi kaydetmek için mutlaka “OK” tuşuna basın. Kombi bu sayede kalorifer konumunu kapatarak sadece sıcak su konumunu açmış olur yani yaz moduna geçmiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Novadens Extra Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında yer alan “OK” düğmesine ekranda petek ve musluk sembolü görünene kadar arka arkaya basın. Bu iki sembol belirdiğinde ekranda ayrıca “INV” yazısı belirir. Sonra ekranda hissedilen oda sıcaklığı görüntülenir. Ekranın sağında bulunan ▲ düğmesine basarak ısı derecesini ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız ısı derecesini kaydetmek için “OK” düğmesine yeniden basın. Bu şekilde kombi kış konumuna alınmış ve kalorifer sıcaklığı ayarlanmış olur. Kombi kış konumunda kaloriferleri çalıştırır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baymak Nuvola3 Comfort / Star Extra / Bridge Extra

Baymak Nuvola3 Comfort / Star Extra / Bridge Extra
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baymak Nuvola3 Comfort / Star Extra / Bridge Extra Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında yer alan “açma/kapama” düğmesi aynı zamanda konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda sadece musluk simgesi belirene dek arka arkaya basarsanız kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda ekranda petek simgesi kaybolur petek devresi kapanır sadece musluk simgesi ve sıcaklık derecesi belirerek kombi sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baymak Nuvola3 Comfort / Star Extra / Bridge Extra Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altındaki “açma/kapama” düğmesine ekranda musluk ve petek simgesi belirene kadar basın. Bu iki sembol aynı anda belirdiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kalorifer derecesini belirlemek üzere ekranın sağında yer alan ev sembollü “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda o an için ayarladığınız sıcaklık derecesi görünür. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su almanızı sağlar.