Altus Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Altus AL 24 KH Plus

Altus AL 24 KH Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Altus AL 24 KH Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol altında yer alan “MODE” düğmesine ekranda güneş sembolü görünene dek basın. Kar sembolü kaybolup sadece güneş sembolü belirdiğinde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Altus AL 24 KH Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altındaki “MODE” düğmesine ekranda hem güneş hem de kar sembolü görene kadar arka arkaya basın. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombinizi kış konumuna almışsınız demektir. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ayrıca sıcak su sağlar. Kalorifer sıcaklık derecesini belirlemek üzere kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz yeterlidir. Ekranda ayarladığınız dereceyi görüntüleyebilirsiniz.

Altus AL 20 KH

Altus AL 20 KH
Yaz KonumuYAZ Konumu

Altus AL 20 KH Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en sağında yer alan petek simgeli düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan çıkıp kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kalorifer devresi kapanır ve kombi sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Altus AL 20 KH Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sağında bulunan petek simgeli düğmeyi petek sembol görüntüsünden sağa doğru çevirin. Bu şekilde kombiyi kış konumuna almış ve kalorifer ısısını da belirlemiş olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdikçe ısıtma derecesi yükselir, sola çevirdikçe ısıtma derecesi azalır. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinize de yanıt verir.

Altus ALR 24 EH

Altus ALR 24 EH
Yaz KonumuYAZ Konumu

Altus ALR 24 EH Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelindeki petek simgeli düğmeyi “güneş” sembolüne getirdiğiniz zaman kış konumunu kapatıp yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi sadece sıcak su verir ve kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Altus ALR 24 EH Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinde bulunan petek simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi hem kış konumuna almış olursunuz hem de kalorifer ısısını belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su sağlar.