Alarko Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Alarko Seradens Premix

Seradens Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Seradens Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında alt alta sıralı olan 3 beyaz düğmeden en üstteki düğmeye ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar arka arkaya basın. Ekrandan kalorifer simgesi kaybolup sadece musluk simgesi yer aldığında kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su sağlar, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Seradens Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında sıralı olan düğmelerden üstteki beyaz düğmeye ekranda musluk ve petek simgesi belirene kadar basın. Hem petek hem musluk simgesi belirdiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda petekler ısınır ve kombi sıcak su beklentinizi karşılar. Petek sıcaklığını belirlemek için petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız petek sıcaklık derecesi kısa bir süreliğine görüntülenecektir.

Alarko Seradens Super

Seradens Super
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Seradens Super Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sol üstündeki “açma/kapama” düğmesine ekranda kalorifer sembolü kaybolup sadece musluk sembolü belirene kadar basın. Kombi bu şekilde kalorifer devresini kapatıp, sıcak su devresini aktif edecek yani yaz konumuna geçecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Seradens Super Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol üstünde yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda kalorifer ve musluk sembolü belirene kadar basın. Her iki sembol belirdiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumunda petekleri ısıtacak ve sıcak su beklentinizi karşılayacaktır. Kalorifer sıcaklık derecesini ayarlamak için kalorifer simgeli ▼ ve ▲ düğmelerini kullanabilirsiniz. ▼ dereceyi düşürür, ▲ dereceyi yükseltir. Ekranda da ayarladığınız derece kısa süreliğine belirecektir.

Alarko Seradens Super Plus

Seradens Super Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Seradens Super Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en solunda yer alan “açma/kapama” düğmesi aynı zamanda konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekrandan kalorifer simgesi kaybolup sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Kombiyi bu şekilde kış konumundan çıkarıp, yaz konumuna almış olursunuz, kombi sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Seradens Super Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda kalorifer ve musluk sembolü görüntüleyene kadar arka arkaya basın. Her iki sembol görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kaloriferler ısınır ve kombi sıcak su verir. Kalorifer ısısını belirlemek adına kalorifer simgeli ▼ ve ▲ düğmelerini kullanmalısınız. ▼ dereceyi azaltır, ▲ dereceyi artırır. Ekranda da ayarladığınız ısıtma derecesi kısa süreliğine görüntülenir.

Alarko Trendy-D, Harmony-D

Trendy-D Harmony-D
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Trendy-D, Harmony-D Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi en sola çevirdiğiniz zaman kombiyi kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçer, sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Trendy-D, Harmony-D Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranda musluk ve kalorifer sembolü belirir. Düğmeyi sağa çevirerek ayrıca kalorifer sıcaklık derecesi de belirlemiş olursunuz. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdikçe ısı derecesi artar, sola çevirdikçe ısı derecesi düşer. Ekrandan ayarladığınız dereceyi kısa süreliğine görebilirsiniz.

Alarko Trendy

Trendy
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Trendy Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin altında bulunan petek simgeli düğmeyi “petek üzerine x işareti” olan bölüme çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda petekleri kapatır ve sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Trendy Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin alt kısmında bulunan petek simgeli düğmeyi “petek üzerine x işareti” olan bölümden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve ayrıca kalorifer ısı ayarı belirlemiş olursunuz. Kış konumunda kombi sıcak su verir ve petekleri de ısıtır. Kalorifer simgeli düğme ile kalorifer ısı ayarı, musluk simgeli düğme ile sıcak su ayarı yapılabilir.

Alarko Serena 1

Serena 1
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Serena 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda bulunan düğmeyi en sola “musluk” simgesine çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak sıcak su devresini açmış yani kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Serena 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda yer alan düğmeyi “petek/musluk” sembolü olan yere çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su verecektir. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz.

Alarko Serena 2

Serena 2
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Serena 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında 3 tane alt alta sıralı küçük düğmeler vardır. Üstteki küçük düğmeye ekrandan kalorifer sembolü kaybolup sadece musluk sembolü görünene kadar arka arkaya basın. Bu şekilde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz ve kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Serena 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında bulunan üstteki küçük düğmeye ekranda kalorifer ve musluk sembolü görene kadar arka arkaya basın. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda kaloriferleri ısıtır, sıcak su verir. Kalorifer sıcaklık derecesini belirlemek için de ekranın sol altındaki kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcaklık derecesi artar, sola çevirdiğinizde sıcaklık derecesi azalır. Ekranda da ayarladığınız dereceyi kısa süreliğine görebilirsiniz.

Alarko Serena 3

Serena 3
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Serena 3 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağ atındaki petek simgeli düğmeyi en sola çevirerek petek devresini kapatmış olursunuz. Kombi ekranındaki petek sembolü kaybolur, musluk sembolü yer alır. Kombi bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olur ve sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Serena 3 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağ alt kısmında bulunan petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer ısı ayarı yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ekranda hem petek hem de musluk simgesi görüntülenir. Bu kış konumuna geçtiğinizi belirtir. Kış konumunda kaloriferler ısınır ve kombi sıcak su beklentinizi karşılar. Kalorifer ısısı da siz düğmeyi çevirdikçe ekranda kısa süre kadar belirecektir.

Alarko Comfort

Comfort
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Comfort Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağ atındaki petek simgeli düğmeyi en sola çevirerek petek devresini kapatmış olursunuz. Kombi ekranındaki petek sembolü kaybolur, musluk sembolü yer alır. Kombi bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olur ve sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Comfort Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağ alt kısmında bulunan petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer ısı ayarı yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ekranda hem petek hem de musluk simgesi görüntülenir. Bu kış konumuna geçtiğinizi belirtir. Kış konumunda kaloriferler ısınır ve kombi sıcak su beklentinizi karşılar. Kalorifer ısısı da siz düğmeyi çevirdikçe ekranda kısa süre kadar belirecektir.

Alarko Harmony 1

Harmony
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Harmony 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solundaki düğmeyi sadece musluk simgesi olan tarafa çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Bu konumda kaloriferler kapanır ve kombi yalnızca sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Harmony 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan düğmeyi “musluk/petek” sembolü olan yere getirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kış konumunda petekleri ısıtır ayrıca sıcak su beklentinize yanıt verir. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için de petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilir, talep ettiğiniz sıcaklığı belirleyebilirsiniz.

Alarko Harmony 2

Harmony
Yaz KonumuYAZ Konumu

Alarko Harmony 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alarko Harmony 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş olursunuz hem de kalorifer sıcaklığını belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.