Arızada Yapılacaklar

Bu Bilgiyi Paylaşarak Herkesin Öğrenmesini Sağla

Kombi çalışmıyor mu?

  • Kombi neden çalışmaz? Servis öncesi 5 adımda arızayı çözün.
  • Kullanıcı olarak arıza durumunda yapılması gereken işlemleri öğrenin ve aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

Kombi arızası durumunda servis çağırmadan önce yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler ile hiçbir ücret ödemen kombi arızasından kurtulabilirsiniz.

Head Kombi
Kombi Çalışmıyor mu?
5 kolay yöntem ile arızayı çözümleyebilirsiniz.
Doğalgaz Sayacı
Doğalgaz Kontrolü
Doğalgaz vanalarının açık olduğundan ve dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları gaz borusu ile paralel (aynı hizada) ise açık demektir. Paralel değilse paralel olacak şekilde vanayı çevirmeniz gerekir.
Doğalgaz Sayacı
Elektrik Kontrolü
Kombinizin ekranına elektrik gelmiyor veya hiçbir ışık yanmıyorsa; dairenizde elektrik kesintisi olmadığından, kombi yanındaki şalterin açık olduğundan veya kombi fişinin prize takılı olduğundan emin olun.
Doğalgaz Sayacı
Basınç Kontrolü
Kombilerde ideal tesisat basıncı 1,5 bardır. Basınç değeri 1 barın altındaysa düşük, 2,5 barın üstündeyse yüksek demektir. Basınç düşükse kombi tesisatına su basın, yüksekse petekten su alarak yüksek basıncı düşürün.
Doğalgaz Sayacı
Oda Termostatı Kontrolü
Kombinize bağlı oda termostatı kullanıyorsanız eğer; oda termostatının çalışıp çalışmadığını ve sıcaklık ayarını kontrol edin. Oda termostatınız çalışmıyor olabilir veya sıcaklık ayarı yanlış olabilir.
Doğalgaz Sayacı
Resetleme İşlemi
Kombinizin ekranında bir arıza kodu yanıp sönüyorsa veya ledler yanıp sönüyorsa kombinize reset atın. Çoğu kombide "r" veya "reset" düğmesi bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetlemelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.