Viessmann Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Viessmann Vitodens 100 / Vitopend 111

Viessmann Vitodens 100 / Vitopend 111

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitodens 100 / Vitopend 111 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sağında bulunan “kalorifer simgeli düğme” yi (4 numarası ile gösterilen düğmeyi) “0” konumuna getirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kaloriferler kapanır kombi sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitodens 100 / Vitopend 111 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın en sağındaki “kalorifer simgeli düğme” yi “0” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde ekranda kalorifer simgesi ile musluk simgesi belirir. Ayrıca bu düğme ile kalorifer sıcaklığını ayarlayarak ayarladığınız dereceyi ekranda görebilirsiniz. Kış konumunda vanası açık durumda olan tüm kaloriferlerinizde yaptığınız ayarlamaya göre ısıtma durumu olur ve musluklarınızdan sıcak su elde edebilirsiniz.

Viessmann Vitodens 50

Viessmann Vitodens 50

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitodens 50 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağında bulunan “MODE” düğmesine ekranda musluk sembolü belirip kalorifer sembolü yanıp sönene kadar basın. Kalorifer sembolü en düşük 35°C ye kadar düşer. Bu dereceyi ekranda görüntülediğinizde “OK” düğmesine basarak yaptığınız ayarlamayı kaydedin. Bu sefer kombi ekranında sadece musluk sembolü ile derece belirecektir. Kombiyi bu şekilde yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumundayken sadece musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitodens 50 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ tarafında yer alan “MODE” düğmesine ekranda musluk simgesi belirip kalorifer simgeli yanıp sönene kadar basın. Daha sonra kalorifer sıcaklığını belirlemek için ▲ ve ▼ yön tuşlarını kullanabilir ekranda da ayarladığınız değeri görebilirsiniz. Yaptığınız değişiklik ve derece ayarını onaylamak adına “OK” düğmesine basın. Kombiyi bu şekilde kış konumuna alarak kalorifer sıcaklığı ayarlamış olursunuz. Kısa süre sonra kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Kış konumunda ayrıca sıcak su da alabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100

Viessmann Vitopend 100

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKalorifer simgeli düğmeyi en sola getirdiğinizde kalorifer konumunu devre dışı bırakmış olursunuz. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçer ve yalnızca sıcak su için çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelde bulunan kalorifer simgeli düğmeyi “min” değerinden sağa doğru çevirin. Hem kış konumuna geçmiş hem de kalorifer ısısı ayarlamış olursunuz. Kombi bu konumda kaloriferlerinizi ayarladığınız sıcaklık değerine göre ısıtır. Ayrıca bu konumda musluklarınızdan sıcak su da alabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100

Viessmann Vitopend 100

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaBu modelde “kalorifer simgeli düğme” yi en sola “0” noktasına getirdiğinizde kaloriferler devre dışı kalır ve kış konumunu kapatmış olursunuz. Kombi yaz konumuna alınmış olur ve yalnızca sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “kalorifer simgeli düğme” yi “0” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçer ve kalorifer sıcaklığını da ayarlarsınız. Ekranda kalorifer ile musluk sembolleri de yer alır. Kaloriferleriniz ayarladığınız dereceye bağlı olarak ısıtma yapar. Kış konumunda ayrıca musluklarınızdan sıcak su almaya da devam edebilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100

Viessmann Vitopend 100

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın yanında bulunan 2 düğmenin altında “açma-kapama/konum seçme düğmesi” bulunur. Bu düğmeyi ortadaki “musluk” işaretine getirdiğinizde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında konum seçme düğmesi vardır. Bu düğmeyi “kalorifer/musluk” sembolü olan yere çevirdiğinizde yaz konumundan kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için de ekranın hemen sağında bulunan “kalorifer simgeli düğme” yi sağa doğru çevirebilirsiniz. Zaten ekranda direk ayarladığınız derece o an için görüntülenecektir. Talep ettiğiniz ısı ayarlamasını yaptıktan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısıtmaya başlar. Kış konumunda ayrıca sıcak su almaya da devam edersiniz. Musluğu her açtığınızda kombi sıcak su verir.

Viessmann Vitopend 100

Vitopend 100

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağ tarafına bakacak olursak eğer 4 tane ufak düğme vardır. Bu düğmelere bastıkça düğmelerin üzerindeki LED ler yanar. Üst sağdaki düğme kış konumu düğmesidir. Kombiyi yaz konumuna almak isterseniz eğer en sağdaki “kalorifer ve musluk” simgeli düğmeye bir kez basın. Düğme üzerindeki LED söner. Ortada yer alan musluk simgeli düğmeye basın. Bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitopend 100 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan “kalorifer ve musluk” simgeli düğmeye basın. Düğme üzerindeki LED yanar. LED yandığında kombi kış konumuna alınmış olur. Sonra ısıtma derecesi ayarlamak için önce petek simgeli düğmeye basın sonra “+,-“ düğmelerini kullanabilir ve ekranda ayarlamış olduğunuz sıcaklığa bakabilirsiniz. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferleri ısıtacak ayrıca musluklardan da sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Viessmann Vitodens 200

Viessmann Vitodens 200

Yaz KonumuYAZ Konumu

Viessmann Vitodens 200 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan döner ısı ayar düğmesinin altında sıralanmış 5 ufak düğme bulunur. Düğmelere bastıkça üzerlerindeki LED ışıkları da yanar. Bu düğmelerden üst soldaki “petek ve musluk” simgeli düğmeye bastığınızda LED ışığı söner. Yalnızca ortadaki musluk simgeli LED ışığı yanarsa kombi yaz konumuna alınmış olur. Bu konumda kalorifer devresi kapanır ve kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Viessmann Vitodens 200 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan küçük düğmelerden “petek ve musluk” simgesi bulunan düğmeye bir kez basın. Düğme üzerindeki LED ışığı yanar. Bu kombinin kış konumuna alındığını belirtir. Daha sonra ekranın altındaki kalorifer simgeli düğmeye basın. Sonra “+,-“ düğmelerini kullanarak ısıtma sıcaklığı ayarlayın. Ekranda ayarladığınız sıcaklık görüntülenir. Kış konumunda vanası açık olan tüm petekleriniz ısınır. Ayrıca musluklardan sıcak su temini de yapabilirsiniz.