Vaillant Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Vaillant ecoFIT

Vaillant ecoFIT

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant ecoFIT Kombiyi Yaz Konumuna AlmaÖncelikle ekranın hemen sağ üstündeki düğmeye ekranda sadece “musluk” sembolü belirene kadar basın. Musluk simgesi belirdiğinde ekranın sol altındaki musluk simgeli düğmeye basın. Kombi bu şekilde yaz konumuna geçmiş, kalorifer konumunu kapatmış olur. Sıcak su derecesi ayarlamak isterseniz eğer en sağdaki döner düğmeyi kullanabilirsiniz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant ecoFIT Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ üstünde yer alan düğmeye ekranda “musluk ve kalorifer” simgesini görene kadar basın. İki sembolün de görüntülendiği durumda kombiyi yaz konumundan kış konumuna geçirmiş olursunuz. Kalorifer ısısını ayarlamak üzere önce ekranın sağ altında bulunan “petek” simgeli düğmeye basın. Ardından en sağda yer alan döner düğmeyi çevirerek sıcaklık derecesi belirleyin. Ekranda zaten ayarladığınız dereceyi de görebileceksiniz. Beklentiniz olan ısıyı ayarladığınızda kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Bu konumda musluğu ne zaman açarsanız açın sıcak su alabileceksiniz.

Vaillant ecoTEC Pro 1

Vaillant ecoTEC Pro / ecoTEC 1

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant ecoTEC Pro Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında bulunan “petek simgeli” düğmeyi en sola çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış yaz konumunu açmış olursunuz. Ekrandaki kalorifer simgesi kaybolur, musluk simgesi ile derece görüntülenir. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant ecoTEC Pro Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında yer alan “petek simgeli” düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde yaz konumundan kış konumuna geçersiniz. Ayrıca düğme kalorifer sıcaklığı da ayarlama görevindedir. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kış konumunda kaloriferleriniz ısınır, musluklardan sıcak su temini de yapabilirsiniz.

Vaillant ecoTEC Pro 2

Vaillant ecoTEC Pro / ecoTEC 2

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant ecoTEC Pro Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen altındaki “petek gösterimli düğme” ye bir kez basın. Ekranda kalorifer gidiş suyu sıcaklığı görünür. Sonra ekranın sol altındaki “-“ düğmesine basın ve “ısıtma kapalı” konumunu seçin. Daha sonra ekranın altındaki petek gösterimli düğmeye yeniden basarak yaptığınız değişikliği kaydedin. Ekranda “şemsiye sembolü” belirir. Bu cihazın yaz konumuna alındığını yani kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su sağlayacağını belirtir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant ecoTEC Pro Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen altında yer alan “petek gösterimli düğme” ye basın. Ekranda direk kalorifer gidiş suyu sıcaklığı için talep edilen değer görüntülenir. Kalorifer ısısını ayarlamak için “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir. Yaptığınız değişikliği ve ayarı onaylamak için yeniden “petek gösterimli düğme” ye basın. Kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kaloriferleriniz ayarladığınız ısıtma derecesine göre ısıtma yapacak, muslukları açtığınızda da sıcak su alabileceksiniz.

Vaillant ecoTEC Pure

Vaillant ecoTEC Pure

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant ecoTEC Pure Kombiyi Yaz Konumuna Almaİlk başta ekranın sağ altındaki “sağ seçim düğmesi” ne basın. Ekranda gidiş suyu sıcaklığı yanıp söner. Daha sonra ekranın sol altındaki “-“ düğmesine basın. Ardından “-“ düğmesine ekranda “OFF” yazısı görüntülenene kadar basılı tutun. Ardından ekranda “onay tiki sembolü” görüntülenecektir. Ekranın sağ altındaki sağ seçim düğmesine yeniden basarak yaptığınız değişikliği kaydedin. Bu işlem ile kalorifer devresi kapanır. Ekranın solunda yer alan sol seçim düğmesine bastığınızda ana ekrana geçilir. Kombi bu konumda kalorifer konumunu kapatarak sadece sıcak su vermiş yani yaz konumuna geçmiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant ecoTEC Pure Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan “sağ seçim düğmesi” ne basın. Ekranda gidiş suyu sıcaklığı yanıp söner. Sıcaklık ayarı yapmak için “+,-“ düğmelerine basmanız gerekir. Belirli bir sıcaklık derecesi ayarladığınızda ekranda “onay tiki” sembolü görüntülenir. Daha sonra yaptığınız değişikliği ve ayarı onaylamak üzere yeniden “sağ seçim düğmesi” ne basın. Kombi kaloriferleri ısıtmaya başlar, ayrıca kış konumunda sıcak suyu da kullanabilirsiniz.

Vaillant Turbotec Pro-Plus

Vaillant Turbotec Pro-Plus

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant Turbotec Pro-Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEski model görüntülü bu kombilerde “petek simgeli düğme” yi en sola çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Ekrandan kalorifer sembolü gider ve musluk sembolü ile sıcaklık derecesi kalır. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant Turbotec Pro-Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan “petek simgeli düğme” yi sağa doğru çevirirseniz eğer kış konumuna geçmiş olursunuz. Bu düğme aynı zamanda kalorifer sıcaklığı belirlemek için de kullanılır. Ekranda ayarladığınız değer kısa süreliğine belirir. Kaloriferleriniz kış konumunda ısınmaya başlar ve bu konumda kombiniz sıcak su beklentinizi de karşılar.

Vaillant Turbotec Pro-Plus 2

Vaillant Turbotec Pro-Plus 2

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant Turbotec Pro-Plus 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağındaki “petek gösterimli düğme” ye basın. Ekranda direk kalorifer gidiş suyu sıcaklığı görüntülenir. Daha sonrasında alttaki döner düğmeyi çevirerek gidiş suyu sıcaklığını “off” konumuna getirin. Ardından yaptığınız bu değişikliği kaydetmek için yine ekranın sağında bulunan “petek gösterimli düğme” ye basın. Bu şekilde kombiyi kış konumundan çıkarıp yaz konumuna yani sadece sıcak su konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant Turbotec Pro-Plus 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki “petek gösterimli düğme” ye basın. Ekranda kalorifer gidiş suyu sıcaklığı belirir. Sonra alttaki büyük döner düğmeyi sağa doğru çevirin. Isıtma derecesi belirler ve kış konumuna da geçmiş olursunuz. Ayarladığınız değişiklik ve dereceyi onaylamak adına mutlaka yeniden “petek gösterimli düğme” ye basın. Kombi bu şekilde kış konumuna geçer, ısıtma yapar ve sıcak su sağlar.

Vaillant VCK

Vaillant VCK

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant VCK Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en sağ altındaki düğmeyi “sadece musluk” sembolüne doğru çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatarak kombiyi yalnızca sıcak su konumuna almış olursunuz. Kombi bu durumda ısıtma yapmaz sadece sıcak su ihtiyacını karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant VCK Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağ altındaki düğmeyi “petek/musluk” sembolü olan tarafa çevirdiğinizde kombi kış konumuna geçer. Üstteki petek simgeli düğmeyi “1” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde sıcaklık derecesi belirlemiş olursunuz. Ekran olmadığı için ayarladığınız dereceyi göremezsiniz. Peteklerin ısıtma durumuna bağlı bu düğme ile dereceyi kısabilir ya da yükseltebilirsiniz. Kombi kış konumuna geçtiğinde kaloriferleri ısıtır ayrıca musluklardan sıcak su almanızı da sağlar.

Vaillant Vuw Plus

Vaillant Vuw Plus

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant Vuw Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan “kalorifer simgeli düğme” yi en sola çevirerek kalorifer konumunu kapatabilir kombiyi yaz konumuna alabilirsiniz. Kombi bu konumda petek devresini kapatarak sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant Vuw Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sol altında yer alan “kalorifer simgeli düğme” yi sağa doğru çevirin. Bu şekilde sadece kış konumuna geçmiş olmazsınız ayrıca kalorifer sıcaklığını da belirlemiş olursunuz. Küçük ekranda musluk ve kalorifer simgeleri yer alır. Ayrıca ayarladığınız dereceyi de sadece o an için ekranda görebilirsiniz. Kış konumunda vanası açık olan tüm kaloriferleriniz ısınır. Ayrıca musluğu açtığınızda sıcak su beklentinizi de karşılamış olursunuz.

Vaillant Vuw Pro

Vaillant Vuw Pro

Yaz KonumuYAZ Konumu

Vaillant Vuw Pro Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelindeki “kalorifer sembollü düğme” yi en sola çevirerek kalorifer konumunu kapatmış sıcak su konumunu yani yaz konumunu aktif etmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatır, sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Vaillant Vuw Pro Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sol altında bulunan “kalorifer sembollü düğme” yi sağa doğru çevirmeniz yeterlidir. Bu işlem ile yaz konumundan kış konumuna geçmiş olursunuz ve kalorifer ısısını da ayarlamış olursunuz. Beklentiniz olan ısıtma derecesini ayarladığınızda kaloriferleriniz ayarladığınız ısıya göre ısıtma yapacaktır. Kış konumunda ayrıca muslukları açtığınız anda sıcak su da alabileceksiniz.