Termodinamik Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Termodinamik Taurus

Taurus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik TaurusKombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin altında 6 tane küçük düğme vardır. Soldan 4.düğme konum seçme düğmesidir. Konum seçme düğmesinin üzerinde kar/şemsiye simgesi vardır. Bu düğmeye ekranda sadece “şemsiye sembolü” belirene kadar basmalısınız. Bu şekilde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik Taurus Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının altında bulunan soldan 4.düğmeyi ekranda kar sembolü veya petek sembolü belirene kadar basın. Petek sembolü görüntülendiğinde kombi kış konumuna geçmiş olur. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için bu düğmenin hemen sağında yer alan petek simgeli düğmeye basabilir ardından ekranın en sağında yer alan döner düğmeyi çevirerek ısıtma derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda yaptığınız değişiklikler görüntülenecektir. Kombi ayrıca kış konumuna geçildiğinde sadece kaloriferleri ısıtmaz, ayrıca sıcak su almanızı da sağlar.

Termodinamik Ecowave

Ecowave
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik Ecowave Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ tarafında yer alan “petek/musluk sembollü” düğme konum seçme düğmesidir. Ekranda sadece musluk sembolü olana dek bu düğmeye basın. Ekrandan petek sembolü gidip sadece musluk sembolü yer aldığında kombi yaz konumuna alınmış olur. Bu konumda kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik Ecowave Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan “petek/musluk sembollü” düğmeye ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene kadar basın. İki sembolün de aynı anda görüntülenmesi kombiyi kış konumuna aldığınızı belirtir. Kalorifer sıcaklığı yapmak adına ekranın hemen sağında yer alan düğmeleri kullanabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece kısa bir süre kadar görüntülenir. Kaloriferleriniz kısa sürede ısıtmaya başlar ve bu konumda muslukları açtığınızda sıcak su da alabileceksiniz.

Termodinamik Hightech

Hightech
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik Hightech Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sağında altta yer alan düğmeyi aşağıda yer alan “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kış konumu iptal edilir yani kombi sadece sıcak suda çalıştırılır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik Hightech Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında bulunan petek simgeli düğmeyi “RST” yazan konumdan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer sıcaklığını da ayarlıyor olursunuz. Ekranda direk kalorifer simgesi ve ayarladığınız derece görüntülenir. Kış konumuna geçildiğinde kombi kaloriferlerle ortamı ısıtacak ayrıca musluklardan sıcak su almanıza da yardımcı olacaktır.

Termodinamik Termomini

Termomini
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik Termomini Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sağ altında bulunan düğmeyi ekranda sadece “musluk sembolü” görüntülenene kadar basın. Kalorifer sembolü kaybolacak sadece musluk sembolü belirecektir. Bu şekilde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz. Kombi sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik Termomini Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan düğmeye ekranda “musluk/kalorifer” simgesini görene kadar arka arkaya basmanız gerekir. İki sembolü de ekranda gördüğünüz zaman kombi kış konumuna geçmiş olur. Kış konumu için kalorifer derecesi belirlemek üzere ekranın hemen sağında yer alan kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanmanız gerekir. Bu düğmeler ile ısı derecesi yaptığınızda ekranda ayarladığınız dereceyi de görebileceksiniz. Yaptığınız ayarlamadan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısınmaya başlayacaktır. Ayrıca kış konumunda kombi her zaman olduğu gibi sıcak su beklentinizi de karşılayacaktır.

Termodinamik TermoEco

Termodinamik TermoEco
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik TermoEco Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol üst köşesinde yer alan “petek/duş başlığı” sembollü düğme yaz-kış konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekrandan petek sembolü kaybolup sadece “duş başlığı sembolü” görüntülenene kadar arka arkaya basın. Sadece duş başlığı görüntüsü belirdiğinde kombi yaz konumuna geçmiş olur. Sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik TermoEco Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın en sol üstünde yer alan “petek/duş başlığı” sembollü düğmeye ekranda “hem petek hem duş başlığı sembolü” görene kadar arka arkaya basın. Her iki sembolü görüntülediğinizde kombi kış konumuna geçmiş olur. Kalorifer ısısını belirlemek adına ekranın sağında yer alan ok yön tuşlarını kullanabilir, yaptığınız ayarı da ekranda görebilirsiniz. Kombi kış konumundayken kaloriferler ile ortamı ısıtır ayrıca sıcak su beklentinizi de karşılar.

Termodinamik BlueTech

BlueTech
Yaz KonumuYAZ Konumu

Termodinamik BlueTech Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanel ekranının altında sıralanmış 7 tane düğme vardır. Bu düğmelerden soldan 5.düğme “kar ve güneş” simgeli düğme yani kış/yaz konumu seçme düğmesidir. Düğmeye ekrandan kar sembolü ve petek sembolü kaybolana dek basın. Sadece şemsiye ve musluk sembolü görüntülendiğinde cihaz yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Termodinamik BlueTech Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanel ekranının altında sıralı olan düğmelerden 5.düğme olan “kar ve güneş” sembolü olan düğmeye ekranda kar sembolü ya da petek sembolü görene kadar basın. Bu sembolü gördüğünüz zaman kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kaloriferlerin ısıtma derecesini ayarlamak üzere ekranının hemen sol altında yer alan ▼ ve ▲ düğmelerini kullanabilir, belirlediğiniz ayarı ekranda görebilirsiniz. Kombi bu konumda kaloriferleri çalıştırarak ortamı ısıtır, ayrıca musluğu her açtığınızda sıcak su almanıza yardımcı olur.