Protherm Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Protherm Leon

Leon
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Leon Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEn solda yer alan düğmeyi sol tarafta yer alan musluk simgesine doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz veya cihazı yalnızca sıcak su konumunda çalıştırmış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir, ısıtma yapmaz yani kalorifer devresi kapanır. Ekranda da kalorifer sembolü kaybolur, musluk sembolü, sıcaklık derecesi ve kombi basıncı görüntülenir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Leon Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan düğmeyi sağ kısımdaki “musluk/kalorifer” simgesine getirin. Bu kış konumudur. Kış konumunda ekrana baktığınızda kalorifer ve musluk simgesi de görüntülenecektir. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için ekranın hemen solunda yer alan kalorifer simgeli düğmeyi çevirmelisiniz. Kış konumunda kaloriferleriniz ısınacak ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su alabileceksiniz.

Protherm Leopar

Leopar
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Leopar Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin sağında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş sembolü” olan bölüme çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kalorifer devresi kapanır ve kombi sadece sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Leopar Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sağındaki düğmeyi “min” değerinden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem kaloriferler için sıcaklık derecesi ayarlamış olursunuz. Panel üzerindeki ledlerin yanma durumlarına göre ayarladığınız sıcaklığı tahmin edebilirsiniz. Kombi kış konumuna getirildiğinde kaloriferleri çalıştıracak ayrıca sıcak su beklentinize de muslukları açtığınızda yanıt verecektir.

Protherm Leopard

Protherm Leopard
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Leopard Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının altındaki “MODE” düğmesine 3.LED (petek simgeli LED) yanana kadar arka arkaya basın. 3.LED yanıp söndüğünde “-“ düğmesine arka arkaya basın veya basılı tutun. Isıtma ayarı 38°C den başlar 80°C ye kadar devam eder. Ekranda “- -“ sembolü gördüğünüzde kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Ekranda “- -“ belirdiği zaman direk MODE düğmesine basarak yaptığınız değişikliği onaylatın yani kaydedin. Kombi bu durumda kalorifer devresini kapatmış ve yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Leopard Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının altında yer alan “MODE” düğmesine 3.LED (petek simgeli LED) yanana kadar basın. Bu led yandığında “+” düğmesine basarak sıcaklık derecesi belirleyin. Ekranda ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız değişikliği onaylamak için yeniden “MODE” düğmesine basın. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda kaloriferleriniz de ısınır, musluklardan sıcak su da elde edebilirsiniz.

Protherm Lynx

Protherm Lynx
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Lynx Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranın altında en sağdaki petek simgeli düğmeyi “min” değerinin üzerindeki “güneş sembolü” olan bölüme çevirin. Kombi bu sayede yaz konumuna alınmış olur. Ekranda petek sembolü kaybolur sadece musluk sembolü ile derece görüntülenir. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su vererek petek devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Lynx Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “min” değerinden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış ve kalorifer sıcaklığı da ayarlamış olursunuz. Ekranda kalorifer ve musluk simgesi belirir ayrıca ayarladığınız sıcaklığı da görebilirsiniz. Kış konumunda kombi sıcak su verecek ve kaloriferler ile ortamı ısıtacaktır.

Protherm Panther 1

Panther 1
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Panther 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın altındaki “mode” düğmesine sadece “musluk” ve sıcak su derecesini görüntülenene kadar arka arkaya basın. Ekranda musluk simgesi ve sıcak su derecesi belirdiğinde cihaz yaz konumuna alınmış olur. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatır ve sadece sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Panther 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan “mode” düğmesine ekranda “kalorifer ve musluk” simgesini görene kadar basın. İki simge de görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumu için kalorifer ayarı yapmak adına ekranın hemen sağ altında yer alan petek simgeli “+,-“ düğmelerine basabilirsiniz. Bu düğmeler ile yaptığınız ayarlamayı ayrıca ekranda görebilirsiniz. Kış konumuna geçildiğinde kombi sadece kaloriferleri ısıtmaz ayrıca sıcak su beklentinize de yanıt verir.

Protherm Panther 2

Panther
Yaz KonumuYAZ Konumu

Protherm Panther 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solundaki “MODE” düğmesine 3.LED (4 numara ile gösterilen kalorifer simgeli LED) yanıp sönene kadar basın. 3.LED yanıp söndüğünde ekranın solundaki “-“ düğmesine basın. “-“ düğmesine bastığınızda veya arka arkaya bastığınızda “- -“ görüntüsü ekranda belirir. Bu sembolü görüntülediğinizde yeniden “MODE” düğmesine basarak yaptığınız değişikliği kaydetmelisiniz. Bu uygulama sonrasında kombiniz kalorifer devresini kapatacak sıcak su devresini açacak yani yaz konumuna geçerek sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Protherm Panther 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan “MODE” düğmesine petek simgeli 3.LED yanana kadar basın. Bu LED yandıktan sonra “+” düğmesine basarak kış konumuna geçebilir ve kalorifer sıcaklığı belirleyebilirsiniz. Yaptığınız ayarlamadan sonra değişiklikleri kaydetmek için yeniden “MODE” düğmesine basmanız gerekir. Kombi bu sayede kış konumuna geçmiş olur, birkaç dakika sonra kaloriferleri ısıtır ve muslukları açtığınızda sıcak su almanızı sağlar.