İmmergas Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Eolo Maior 32 KW

Eolo Maior 32 KW

Yaz KonumuYAZ Konumu

Eolo Maior 32 KW Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda yer alan düğmeyi sağ kısımdaki musluk sembolüne gelene kadar çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış veya kombiyi yaz konumunda kullanmış olursunuz. Kombi bu konumda petek devresini kapatarak sadece sıcak su beklentisine yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eolo Maior 32 KW Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan düğmeyi “musluk/petek” konumuna çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için de kalorifer simgeli düğmeyi sağa-sola çevirebilirsiniz. Talep ettiğiniz ısıtma derecesini ayarladığınızda kaloriferleriniz ısınmaya geçecektir. Kış konumunda ayrıca kombiniz sıcak beklentinizi de karşılayacaktır.

İmmergas Maior 24 kw

İmmergas Maior 24 kw

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Maior 24 kw Kombiyi Yaz Konumuna AlmaUzun ekranın sağındaki paneli açtığınızda üstten ikinci buton “şemsiye ve kardan adam” sembollü butondur. Bu buton konum seçme butonudur. Butona ekranda sadece şemsiye sembolünü görüntüleyene kadar basın, kardan adam sembolü kaybolacaktır. Ekranda sadece şemsiye sembolü yer aldığında kombiyi yaz konumuna almış olursunuz ve kombi bu konumda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Maior 24 kw Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında sıralanan düğmelerden “şemsiye ve kardan adam” simgeli düğme konum seçme düğmesidir. Ekranda “kardan adam” simgesini görene kadar basın. Kardan adam simgesini gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranda üst ve alt tarafta iki ayrı sıcaklık derecesi görüntülenir. Kalorifer derecesini ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi talep ettiğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz. Kış konumunda kombi sadece kaloriferleri ısıtmayacak ayrıca sıcak su talebinizi de karşılayacaktır.

İmmergas Eolo Mini 24

İmmergas Eolo Mini 24

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Eolo Mini 24 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında bulunan düğmeye ekranda şemsiye sembolünü görene dek arka arkaya basın. Şemsiye sembolü yaz konumu kardan adam sembolü kış konumu demektir. Ekranda şemsiye ve musluk sembolü ile birlikte derece belirdiğinde, kardan adam sembolü kaybolduğunda cihaz yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Eolo Mini 24 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sağ altında yer alan “açma-kapama/şemsiye/kardan adam” simgeli düğmeye ekranda kardan adam, şemsiye, petek, musluk simgeleri belirene kadar basın. Kardan adam simgesi kış konumunu temsil eder. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda ısıtma derecesi ayarlamak için de ekranın hemen sağında yer alan kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanabilir, ekranda ayarladığınız değeri görebilirsiniz. Kış konumunda kombi kaloriferleri ısıtır, sıcak su beklentinizi karşılar.

İmmergas Mini Eolo 24 kw

İmmergas Mini Eolo 24 kw

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Mini Eolo 24 kw Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağ altında “RESET” düğmesinin yanında “açma-kapama ve konum seçme düğmesi” vardır. Şemsiye simgesi yaz konumu, kardan adam simgesi kış konumu demektir. Bu düğmeye ekranda “şemsiye” simgesini görüntüleyene kadar basın. Kardan adam simgesi kaybolup sadece şemsiye simgesi yer aldığında kombi yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Mini Eolo 24 kw Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan düğmeye ekranda “kardan adam” simgesini görene kadar basın. Bu sembol kış konumunu ifade ettiği için kombiyi bu şekilde kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumuna alındıktan sonra kalorifer sıcaklığını ekranın sağında yer alan kalorifer simgeli yukarı ve aşağı ok simgeli düğmelerle ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız değer ekranda görüntülenir. Talep ettiğiniz sıcaklık derecesini seçebilirsiniz. Kombi kış konumuna geçtikten biraz sonda kaloriferler ısınmaya geçer, bu konumda ayrıca kombi musluklardan sıcak su almanıza da yardımcı olur.

İmmergas Eolo Star / Nike Star

İmmergas Eolo Star / Nike Star

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Eolo Star / Nike Star Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında “RESET” düğmesinin yanındaki düğme hem kombiyi açma kapama hem de çalıştırma konumu seçme düğmesidir. Şemsiye; yaz konumudur. Kardan adam; kış konumudur. Bu düğmeye ekranda sadece “şemsiye” simgesini görene kadar arka arkaya bastığınızda kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kalorifer devresi kapanacak ve sadece sıcak su devresi açık olacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Eolo Star / Nike Star Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında RESET düğmesinin yanındaki düğme açma/kapama görevinin yanı sıra çalışmak için konum belirleme düğmesidir. Ekranda “kardan adam” sembolünü görene dek bu düğmeye basın. Bu sembol belirdiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kombi ısıtma ayarını ayarlamak için ekranın sağında yer alan kalorifer simgeli ok düğmelerini kullanabilirsiniz. Yaptığınız değişiklik ekranda görüntülenir. Kaloriferleriniz kısa bir süre sonra ısıtmaya geçecektir. Ayrıca kış konumunda sıcak su da alabilirsiniz.

İmmergas Victrix Pro 120 kw

İmmergas Victrix Pro 120 kw

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Victrix Pro 120 kw Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sol altında bulunan düğmeyi en soldaki “güneş” sembolüne çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verecek, kalorifer devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Victrix Pro 120 kw Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan “güneş ve kardan adam” sembollü düğmeler çalıştırma konumu seçme düğmesidir. Güneş; yaz konumunu, kardan adam; kış konumunu ifade eder. Çalıştırma konumu seçme düğmesine ekranda sadece güneş sembolü belirene kadar basarsanız kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Ekrandan kardan adam sembolü kaybolur, kalorifer devresi kapatılır ve kombi sadece sıcak suda çalışmış olur.

İmmergas Victrix Exa

İmmergas Victrix Exa

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Victrix Exa Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen üst sağında bulunan “şemsiye ve kardan adam” görüntülü düğme konum seçme düğmesidir. Şemsiye yaz konumu yani sadece sıcak su konumudur. Kardan adam ise kış konumu yani ısıtma ve sıcak su konumudur. Bu düğmeye arka arkaya ekranda sadece şemsiye görüntüsünü görene kadar basın. Kardan adam görüntüsü yok olduğunda kombi yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Victrix Exa Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın üst sağında yer alan düğmeye ekranda sadece kardan adam sembolü görüntülenene kadar basmalısınız. Bu sembolü gördüğünüzde kombiniz yaz konumundan kış konumuna geçmiş demektir. Kış konumunda kalorifer ısısını ayarlamak için de sağ kısımda bulunan kalorifer simgeli döner düğmeyi sağa-sola çevirerek ısıtma derecesi ayarlayabilirsiniz. Ekranda sadece o anlık ayarladığınız derece görünecektir. Kısa süre sonra kaloriferlerinizde ısınma olacaktır. Bu konumda ayrıca musluğu açarak sıcak su beklentinize de yanıt bulabilirsiniz.

İmmergas Victrix TT

Harmony

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Victrix TT Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ üst kısmında bulunan “şemsiye ve kardan adam” sembollü düğme ile konum değişikliği yapabilirsiniz. Bu düğmeye ekranda sadece şemsiye sembolünü görene kadar arka arkaya basmalısınız. Şemsiye sembolü belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz ve kombiniz sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Victrix TT Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sağ üst kısmındaki “şemsiye ve kardan adam” sembollü düğmeye ekranın üst köşesinde “kardan adam” sembolünü görene kadar basın. Bu sembol görüntülendiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumuna alındıktan sonra ısıtma derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de ekranın hemen sağında yer alan petek simgeli düğmeyi sağa-sola çevirebilir, beklentiniz olan dereceyi belirleyebilirsiniz. Ekranda belirlediğiniz derece görüntülenecektir. Kış konumunda kombiniz ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

İmmergas Victrix Maior TT

Harmony

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Victrix Maior TT Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ üst tarafındaki “şemsiye/kardan adam” sembollü düğme konum değiştirme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu düğmeye ekranda yalnızca şemsiye sembolünü görene kadar basmanız gerekir. Kardan adam sembolü kaybolduğunda ve sadece şemsiye sembolü yer aldığında kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Victrix Maior TT Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında ve üst kısmında yer alan “şemsiye/kardan adam” sembollü düğmeye ekranda “kardan adam” görüntüsü gelene kadar basmanız gerekir. Bu sembol kış konumuna geçildiğini ifade eder. Ekranın hemen sağında yer alan kalorifer simgeli döner düğmeyi kullanarak ısıtma derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda ayrıca ayarladığınız derece de görünür. Kış konumunda sadece kaloriferleriniz ısınmaz ayrıca sıcak su beklentinize de yanıt alabilirsiniz.

İmmergas Victrix Zeus

İmmergas Victrix Zeus

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Victrix Zeus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda yer alan düğmeyi yalnızca musluk simgesi bulunan tarafa çevirdiğinizde kombi yaz konumuna alınmış olur. Yaz konumunda en sol ekranda sadece şemsiye sembolü görüntülenir. Bu cihazın sadece sıcak suda çalıştığı anlamına gelir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Victrix Zeus Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan düğmeyi “musluk/petek” simgesi olan tarafa çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranda “kardan adam ve petek” sembolü görüntülendiğinde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer derecesini ayarlamak için kalorifer simgeli olan düğmeyi çevirebilir, ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kış konumunda kombi kaloriferlerinizi ısıtacaktır. Ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su da alabileceksiniz.

İmmergas Zeus Maior / Avio Maior

İmmergas Zeus Maior / Avio Maior

Yaz KonumuYAZ Konumu

İmmergas Zeus Maior / Avio Maior Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en sağında bulunan düğmeyi sadece “musluk” sembolüne doğru çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumuna kaloriferleri çalıştırmaz sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

İmmergas Zeus Maior / Avio Maior Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en sağında yer alan düğmeyi “musluk/petek” sembolüne getirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kaloriferlerin derecesini belirlemek üzere panelin en solunda yer alan kalorifer simgeli düğmeyi çevirebilir beklentiniz olan dereceyi belirleyebilirsiniz. Kış konumundayken kombiniz kaloriferler ile ortamı ısıtacak ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su almanızı sağlayacaktır.