Ferroli Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Ferroli Divatech / Domitech

Ferroli Divatech / Domitech
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Divatech / Domitech Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde ekranın hemen sağ altında bulunan “reset/konum seçme” düğmesine ekranda sadece musluk ve sıcaklık derecesini görüntüleyene kadar arka arkaya basın. Ekrandan kalorifer simgesi kaybolduğu zaman kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Divatech / Domitech Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağındaki “reset/konum seçme” düğmesine ekranda muslukla birlikte petek simgesi belirene kadar basın. İki sembolü de ekranda gördüğünüzde kombi kış konumuna alınmış olur. Ekranın altında yer alan “-,+” düğmeleri kalorifer sıcaklığını ayarlamak içindir. Bu düğmeleri kullanarak ısıtma derecesi belirleyebilir ve ayarladığınız dereceyi o anlık ekranda görebilirsiniz. Kış konumunda kombi yalnızca kaloriferleri ısıtmayacak ayrıca sıcak su ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

Ferroli Divatop

Divatop
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Divatop Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi paneli üzerinde 5 ile gösterdiğimiz “güneş ve kar sembollü düğme” nin üzerindeki “güneş sembolü” ne basarsanız eğer kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Ekranın altındaki kalorifer simgeli konum ve ısıtma derecesi kaybolur. Sadece ekranın üzerindeki musluk simgesi ve sıcaklık derecesi belirir. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kaptır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Divatop Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sağında yer alan ve 5 ile gösterilen düğmeye ekranda muslukla beraber kalorifer simgesi de görene kadar basın. İki sembol ve dereceler belirdiğinde kombi kış konumuna geçmiş olur. Ekranın altında yer alan ve 7 ile gösterilen “-,+” düğmeleri ile kalorifer sıcaklığını ayarlayabilir ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferler ile ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Ferroli Domicompact F24

Ferroli Domicompact F24
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Domicompact F24 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEn solda bulunan kalorifer sembollü düğmeyi en sola “güneş sembollü/off” yazan konuma kadar çevirin. Bu şekilde kalorifer konumunu kapatarak kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su sağlayacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Domicompact F24 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş/off” sembolü olan yerden çıkarıp “kar” sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olur ayrıca ısıtma sıcaklığı da belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda sıcak su verecek ve kaloriferler ile ortamı ısıtacaktır.

Ferroli Econcept 51a

Ferroli Econcept 51a
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Econcept 51a Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının en solundaki konum seçme düğmesidir. Güneş ve kar sembolü yer alır. Bu düğmeye ekrandan kalorifer simgesi kaybolana dek, güneş sembolü kalana dek basın. Kalorifer simgesi kaybolduğunda ve güneş sembolü belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatacak sadece sıcak suda çalışacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Econcept 51a Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında yer alan “kar/güneş” sembollü düğme konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda kalorifer ve musluk sembolü görüntülenene kadar basın. Her iki sembol de aynı anda görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Daha sonrasında ekranın hemen solunda yer alan “+,-“ düğmeleri ile kalorifer ısısını ayarlayabilirsiniz. Düğmelere bastığınızda ısıtma derecesi ayarlayabilir ve bu ayarı da ekranda görebilirsiniz. Ayarlama sonrası kaloriferleriniz ısınmaya başlar ve bu konumda ayrıca musluklardan sıcak su da elde edebilirsiniz.

Econcept Tech

Econcept Tech
Yaz KonumuYAZ Konumu

Econcept Tech Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağında yer alan “reset/güneş/kar sembollü” düğme hem resetleme hem de konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda güneş sembolünü görene kadar basın. Güneş sembolü yaz konumunu ifade eder. Ekrandan kalorifer sembolü ve derecesi kaybolur, sadece güneş sembolü musluk sembolü ve sıcak su derecesi belirir. Kombiyi bu şekilde yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Econcept Tech Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “reset/güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda kalorifer ile sıcak su musluğu görüntüsünü görene kadar basın. İki sembolün de aynı anda görüntülenmesi kombiyi kış konumuna aldığınızı belirtir. Kaloriferler için sıcaklık ayarı belirlemek üzere ekranın hemen altında yer alan “-,+” düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda ayrıca ayarladığınız dereceyi de sadece o anlık görebilirsiniz. Ayarlama neticesinde kaloriferleriniz ısınmaya başlar ve muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Ferroli Domiproject F24

Ferroli Domiproject F24
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Domiproject F24 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinde sol altta bulunan petek simgeli düğmesi “güneş sembolü/off” konumuna çevirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su beklentinizi karşılar, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Domiproject F24 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “güneş/off” sembolünden sağa doğru çevirirseniz kombi kış konumuna geçmiş olur. Ayrıca bu şekilde kalorifer sıcaklığını da ayarlamış olursunuz. Derecelendirme 40°C den başlar 80°C ye kadar devam eder. Talep ettiğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ayarlamadan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısıtmaya başlar. Ayrıca bu konumda sıcak su beklentinize de yanıt bulabilirsiniz.

Ferroli Domiproject

Ferroli Domiproject
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Domiproject Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki “güneş/kar sembolü” olan düğmeye ekranda yalnıza musluk sembolü belirene kadar basmalısınız. Musluk sembolü belirdiğinde kalorifer sembolü kaybolur yani kombi sadece yaz konumuna alınmış olur. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Domiproject Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki “güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda hem kalorifer hem musluk sembolü belirene kadar arka arkaya basmalısınız. Bu iki sembolün belirmesi durumu kombini kış konumuna aldığınızı belirtir. Kombi kış konumunda kaloriferlerinizi ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır. Kaloriferler için sıcaklık ayarı belirlemek üzere ekranın hemen altındaki kalorifer simgeli “-,+” düğmelerine basabilir, talebiniz olan ısı derecesini belirleyebilirsiniz. Kaloriferleriniz biraz sonra ısınmaya başlayacak ve kombi ayrıca sıcak su da verecektir.

Ferroli Domina F 24

Ferroli Domina F 24
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ferroli Domina F 24 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelindeki petek simgeli düğmeyi 40°C simgesinin solunda yer alan “güneş sembolü” ne getirin. Kombi bu durumda kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda sadece sıcak su verir ve kaloriferler kapanır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ferroli Domina F 24 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin altında yer alan petek simgeli düğmeyi “güneş” sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde yaz konumundan kış konumuna geçmiş olursunuz. Ayrıca bu düğmeyi kullanarak kalorifer sıcaklık derecesi de belirlemiş olursunuz. Talep ettiğiniz sıcaklığı ayarladıktan sonra kaloriferleriniz ısınır. Bu konumda ayrıca sıcak su da alabilirsiniz.