Etna Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Süpermatik 1

Süpermatik 1
Yaz KonumuYAZ Konumu

Süpermatik 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEn sol altta yer alan düğme konum seçme düğmesidir. Düğmede hem güneş hem de kar sembolü vardır. Güneş sembolü yaz konumu, kar sembolü kış konumudur. Bu düğmeyi güneş sembolüne getirdiğinizde yaz konumunu açmış olursunuz. Yaz konumunda ısı ayar düğmelerinin üstünde yer alan soldaki ledlerden kar sembolü kaybolacak ve güneş sembolü yeşil şekilde yanacaktır. Kombi bu şekilde kış konumundan yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su devresinde çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Süpermatik 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında yer alan butona kar sembolüne gelecek şekilde basın. Kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumuna geçildiğinde ekranın sağında yer alan “kar sembollü led” yanar. Sağ kısımdaki kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek kalorifer sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Birkaç dakika sonrasında kaloriferlerinizde ayarladığınız dereceye göre ısıtma durumu olur, musluklarınızdan sıcak su da alabilirsiniz.

Etna Süpermatik 2

Süpermatik 2
Yaz KonumuYAZ Konumu

Süpermatik 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının en sağ altında 1 / 2 numaralı düğme vardır. Bu düğme konum seçme düğmesidir. 1-yaz konumu, 2- kış konumu anlamına gelir. 1 düğmesine basarsanız yani düğmenin soluna doğru basarsanız kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi bu konumda kaloriferleri kapatır ve sadece sıcak su ihtiyacınızı karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Süpermatik 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan 1 / 2 numaralı düğme konum seçme düğmesidir. 2 düğmesine bastığınızda kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda kombi ısıtma ve sıcak su beklentinizi karşılar. Kalorifer ısısını belirlemek üzere ekranın hemen sağ altında bulunan kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basabilir ve yaptığınız ayarı ekranda görebilirsiniz. Birkaç dakika sonrasında ayarladığınız ısıya göre kaloriferlerinizde ısı olur. Kış konumunda ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su da alırsınız.