E.C.A Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Eca Confeo Dijital / Calora Digital / Fortius

Eca Confeo Dijital / Calora Digital / Fortius
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Confeo Dijital / Calora Digital / Fortius Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının altındaki petek simgeli düğmeyi (ortada 3 ile gösterdiğimiz düğmeyi) “güneş sembolü” ne getirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumundan yaz konumuna geçer, petek devresini kapatır ve sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Confeo Dijital / Calora Digital / Fortius Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan petek simgeli düğmeyi “kar sembolü” nden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem de kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz. Ekranda ayrıca kalorifer ve musluk simgeleri de belirir. Kalorifer ısısını da yine ekranda o an için görebilirsiniz. Yaptığınız ayarlamadan sonra kaloriferleriniz ısınmaya başlar ve muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Eca Confeo Plus / Fortius Plus / Confeo Premix

Eca Confeo Plus / Fortius Plus / Confeo Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Confeo Plus / Fortius Plus / Confeo Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen altındaki petek simgeli düğmeyi “MIN.” değerinin üstündeki “güneş” sembolüne çevirin. Bu şekilde kombinizi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kombi sadece sıcak su verecek, petek devresini kapatacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Confeo Plus / Fortius Plus / Confeo Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altındaki petek simgeli düğmeyi “kar” sembolünden sağa doğru çevirirseniz kış konumuna geçmiş ve kalorifer sıcaklığını da belirlemiş olursunuz. Ekranda kalorifer ve musluk simgesi de belirecektir. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece kalorifer sıcaklığı artar, sola çevirdiğiniz sürece sıcaklık düşer. Bu değerleri ekranda görüntüleyebilirsiniz. Kaloriferleriniz birkaç dakikaya ısınır, musluklarınızı açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Eca Eurostar

Eurostar
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Eurostar Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelindeki kalorifer simgeli düğmeyi “güneş ve şemsiye” sembolü olan konuma çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumuna alındığında kaloriferleri kapatır sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Eurostar Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sol altında yer alan düğmeyi “güneş” sembolü olan bölümden sağa doğru (1 sonrası) çevirirseniz kış konumuna geçmiş ve kalorifer sıcaklığı da ayarlamış olursunuz. Ekranda petek ile birlikte musluk simgesi de olur. Düğmeyi sağa çevirdikçe sıcaklığı artırabilir, sola çevirdikçe düşürebilirsiniz. Ekranda yaptığınız değişikliği sadece o an görebilirsiniz. Birkaç dakika sonrası kaloriferlerinizde ısı durumu olur, musluğu açarsanız da sıcak su alabilirsiniz.

Eca Proteus

Eca Proteus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Proteus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin ortasında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi “MIN” değerinin altındaki “güneş” sembolüne getirdiğinizde kalorifer konumunu kapatarak yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verir, kaloriferleri kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Proteus Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin altında ve ortasında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “kar simgesi” görüntüsünden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçersiniz. Ayrıca kaloriferler için sıcaklık derecesi de belirleyebilirsiniz. Kalorifer sıcaklığını belirledikten sonra kaloriferleriniz ısıtmaya başlar. Muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Eca Proteus Plus Blue

Proteus Plus Blue
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Proteus Plus Blue Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en sağında bulunan düğmeyi sağ taraftaki “yarı güneş” sembolüne getirdiğiniz zaman kombi yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumu kalorifer devresinin kapatılarak kombinin sadece sıcak suda çalıştığı konumdur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Proteus Plus Blue Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında bulunan düğmeyi sol taraftaki “yarı kar” sembolüne çevirin. Bu görsel kış konumunu ifade eder. Ekranda kalorifer ve musluk simgeleri aynı anda görüntülenir. Ekranın hemen altında ortada bulunan kalorifer simgeli düğmeyi sağa-sola çevirerek de beklentiniz olan sıcaklık derecesini belirleyebilirsiniz. Ayarlama sorası kombiniz birkaç dakikaya kadar kaloriferleri ısıtır. Musluğu her açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Eca Proteus Plus

Proteus Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Proteus Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın alt kısmında en sağdaki düğmeyi sağa doğru “güneş sembolü” olan bölüme çevirdiğinizde yaz konumunu seçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Proteus Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki düğmeyi sol kısımdaki “kar” sembolüne getirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranda direk kalorifer ve musluk simgesi de görüntülenir. Ekranın altında ve ortada bulunan düğmeyi MIN. değerden sağa doğru çevirerek sıcaklık derecesini belirleyebilir, ekranda da ayarladığınız dereceyi o an için görebilirsiniz. Kaloriferleriniz birkaç dakikaya kadar ısıtmaya başlar. Kış konumunda kombi ayrıca sıcak su beklentinizi de karşılar.

Eca White Star

Eca White Star
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca White Star Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağında yer alan 4 numarası ile gösterdiğimiz kalorifer simgeli düğmeyi en sola “güneş” sembolü olan yere çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumunda petek devresini kapatarak sadece sıcak suyu aktif edecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca White Star Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan konum seçme düğmesini “güneş” sembolü olan bölümden çıkarıp sağa doğru çevirirseniz kombi kış konumuna geçer ve bu işlem ile kalorifer sıcaklığını da belirlemiş olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ekrandaki kalorifer sıcaklık derecesini görüntüleyebilir ve beklentiniz olan ısıtma derecesini belirleyebilirsiniz. Birkaç dakika sonrasında ayarladığınız değere bağlı olarak kaloriferlerinizde ısıtma durumu olur. Kombi aynı zamanda kış konumunda sıcak su almanızı da sağlar.

Eca Proteus Premix

Proteus Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Proteus Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sol üstünde yer alan “kar ve güneş” sembollü düğmeye ekranda sadece musluk sembolü ve sıcak su derecesi belirene kadar basın. Ekrandan kalorifer sembolü kaybolduğu zaman kombiyi yaz konumuna almış sadece sıcak suda kullanmış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Proteus Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol üstünde yer alan düğmeye ekranda musluk ve kalorifer simgesini görene kadar basın. İki sembolünde ekranda beliriyor olması cihazın kış konumuna geçtiğini belirtir. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak üzere ekranın sağ altında bulunan “+,-“ düğmelerini kullanın. Düğmelere bastıkça yaptığınız ısıtma değişikliği ekranda görüntülenir. Talep ettiğiniz sıcaklığı belirledikten sonra kaloriferleriniz ısınır. Bu konumda ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.

Eca Scot

Eca Scot
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Scot Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en solunda kalan düğmeyi üstteki “güneş” sembolüne çevirmeniz gerekir. Güneş sembolü yaz konumudur. Kombi yaz konumunda kalorifer devresini kapatıp, sadece sıcak suda çalışacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Scot Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen solundaki düğmeyi “kar” sembolünden sağa doğru çevirirseniz eğer kış konumuna geçersiniz. Ekranda direk petek ile musluk simgesi belirir. Bu düğmeyi ayrıca kalorifer sıcaklığını belirlemek için de kullanabilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirirseniz derece artar, sola çevirirseniz derece düşer. Ekranda yaptığınız değişikliği görebilirsiniz. Kaloriferleriniz hemen olmasa da birkaç dakikaya ayarladığınız ısı derecesine göre ısıtmaya geçer. Bu konumda ayrıca sıcak su beklentinizi de karşılayabilirsiniz.

Eca Novastar

Nova Star
Yaz KonumuYAZ Konumu

Eca Novastar Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solunda yer alan musluk simgeli düğmeyi en sola “güneş” sembolü olan yere çevirdiğinizde kış konumunu kapatmış yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi bu konumda yalnızca sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Eca Novastar Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda bulunan petek simgeli düğmeyi en soldaki “güneş” sembolünden sağa doğru çevirirseniz eğer kış konumuna geçmiş ayrıca kaloriferler için sıcaklık derecesi de ayarlamış olursunuz. Ayarladığınız sıcaklığı ekran olmadığı için görüntüleyemezsiniz. Ancak üst kısımda yer alan ledlerin anma durumlarına göre tahmin edebilirsiniz. Birkaç dakika sonrasında peteklerinizde ısı durumu olur. Musluğu açarak bu konumda sıcak su beklentinizi de karşılayabilirsiniz.