Chaffoteaux Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Chaffoteaux ALIXIA

Chaffoteaux ALIXIA
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux ALIXIA Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin üstünde yer alan petek simgeli düğmeyi en sola “0” konumuna çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kalorifer devresi kapatılınca kombi yaz konumuna alınır ve sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux ALIXIA Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solundaki petek simgeli düğmeyi “0” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş aynı zamanda kaloriferler için sıcaklık derecesi belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumuna alındıktan ve ısıtma derecesi ayarlandıktan birkaç dakika sonra kaloriferleri ısıtmaya başlar ve musluklardan sıcak su alabilirsiniz.

Chaffoteaux MC FF

Chaffoteaux MC FF
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux MC FF Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solundaki düğmeyi sadece “musluk” sembolüne getirmeniz gerekir. Musluk sembolü yaz konumunu temsil eder ve kombi sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux MC FF Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en solunda yer alan düğmeyi “petek/musluk” sembolüne çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde ise ısıtma derecesi ayarlamış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece sıcaklık derecesi yükselir, sola çevirdikçe derece düşer. Ledlerin yanma durumlarına göre ayarladığınız sıcaklığı tahmin edebilirsiniz. Birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısınmaya başlar, kış konumunda ayrıca musluklardan sıcak su da alabilirsiniz.

Chaffoteaux Talia

Talia
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux Talia Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin solunda bulunan 4 ile gösterilen “MODE” düğmesine ekrandan kalorifer sembolü kaybolup, musluk sembolü kalana dek arka arkaya basın. Musluk sembolü görüntülendiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz ve kombi sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux Talia Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solundaki 4 ile gösterilen “MODE” düğmesine ekranda hem kalorifer hem de musluk simgesini görene kadar basmalısınız. Bu iki sembol belirdiği zaman kombi kış konumuna geçmiş olur. Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde kalorifer sıcaklığını artırmış, sola çevirdiğinizde düşürmüş olursunuz. Beklentinize göre ısı ayarı yapabilirsiniz. Kombi yaptığınız değişiklik ve ayar neticesinde birkaç dakika sonra kaloriferleri ısıtmaya başlar. Kış konumunda ayrıca musluklarınızdan sıcak su da alabilirsiniz.

Chaffoteaux Pigma Nox

Chaffoteaux Pigma Nox
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux Pigma Nox Kombiyi Yaz Konumuna Alma12 ile gösterilen düğme “açma-kapama/reset/çalışma konumu seçme” düğmesidir. Kar sembolü kış konumunu, güneş sembolü yaz konumunu ifade eder. Bu düğmeye ekrandan kalorifer sembolü kaybolana dek basın. Ekranda yalnızca musluk sembolü belirdiği zaman kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux Pigma Nox Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen altında yer alan ve 12 ile gösterilen düğmeye ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene kadar basın. Bu iki sembolü de gördüğünüzde kombi kış konumuna alınmış demektir. Kaloriferlerin ısısını ayarlamak için de ekranın sağında yer alan kalorifer simgeli ▼ ve ▲ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz. Kombi kış konumuna alınıp ısıtma derecesi belirlendikten birkaç dakika sonra kaloriferleri ısıtmaya geçer. Bu konumda ayrıca sıcak su beklentinize de yanıt alabilirsiniz.

Chaffoteaux Maury

Maury
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux Maury Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağında bulunan kalorifer sembollü düğmeyi “off” konumuna çevirdiğiniz zaman kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi ısıtma devresini kapatır ve sadece sıcak su beklentisine yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux Maury Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında yer alan kalorifer sembollü düğmeyi “off” konumundan çıkarıp sağa doğru çevirirseniz kış konumuna geçmiş olursunuz ve kalorifer sıcaklığı da belirlemiş olursunuz. Panelde yer alan ledlerin yanma durumlarına göre ayarladığınız ısıtma derecesini tahmin edebilirsiniz. Yaptığınız ayarlamadan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Kış konumunda ayrıca musluklarınızdan sıcak su da alabilmeniz mümkündür.

Chaffoteaux Centora

Centora
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux Centora Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en solundaki düğmeyi “musluk” sembolüne getirdiğinizde (görseldeki gibi) kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux Centora Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan düğmeyi en sağdaki “musluk/petek” simgesine çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kalorifer sıcaklığını kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek ayarlayabilirsiniz. Ledlerin yanma durumuna bağlı olarak ayarladığınız sıcaklık derecesini tahmin edebilirsiniz. Ayarlamadan birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısıtmaya geçer. Kış konumunda ayrıca tüm musluklarınızdan sıcak su da alabilirsiniz.

Chaffoteaux Pigma Green 1

Pigma Green 1
Yaz KonumuYAZ Konumu

Pigma Green 1 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaÜst kısımdaki petek simgeli düğmeyi direk “0” konumuna getirdiğinizde yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Pigma Green 1 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan petek simgeli düğmeyi “0” konumundan çıkarıp sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranda petek ve musluk sembolleri de görüntülenir. Bu düğmeyi sağa çevirdiğinizde ayrıca kaloriferler için sıcaklık derecesi de belirlemiş olursunuz. Ekranda belirdiğiniz derece de görüntülenir. Birkaç dakika sonrasında kaloriferleriniz ısınmaya başlar. Bu konumda kombi ayrıca sıcak su beklentinizi de karşılar.

Pigma Green 2

Pigma Green 2
Yaz KonumuYAZ Konumu

Pigma Green 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPetek simgeli düğmenin altında 3 tane küçük düğme bulunur. En soldaki “mode” düğmesidir. Bu düğme çalışma konumu seçme görevindedir. Düğmeye ekrandan kalorifer sembolü yok olana kadar basın. Sadece musluk simgesi kaldığında kombi yaz konumuna geçmiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Pigma Green 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPetek simgeli düğmenin altında bulunan 3 düğmeden en soldaki düğmeye yani “mode” düğmesine ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene kadar basın. İki sembolün aynı anda görüntülenmesi kombinin kış konumuna alındığını belirtir. Kombi kış konumuna alındıktan sonra kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirin ve kalorifer sıcaklığı belirleyin. Ekranda ayrıca ayarladığınız dereceyi de görebilirsiniz. Birkaç dakika sonra kaloriferleriniz ısınır, bu konumda ayrıca sıcak suyu da kullanabilirsiniz.

Chaffoteaux Elexia Comfort

Chaffoteaux Elexia Comfort
Yaz KonumuYAZ Konumu

Chaffoteaux Elexia Comfort Kombiyi Yaz Konumuna AlmaSolda bulunan petek sembollü düğmeyi en soldaki “0” değerine getirdiğiniz zaman kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yalnızca sıcak su beklentinize yanı verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Chaffoteaux Elexia Comfort Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solunda yer alan petek sembollü düğmeyi “0” konumundan çıkararak “min” değerinin sağına doğru çevirin. Bu şekilde kombi kış konumuna alınır aynı zamanda ısıtma derecesi de belirlenir. Üst kısımda ledlerin yanmasına bağlı hangi sıcaklığı ayarladığınızı tahmin edebilirsiniz. Yaptığınız değişiklik ve ayardan sonra kombi kaloriferleri ısıtmaya başlar. Kombi bu konumda ayrıca sıcak su beklentinize de yanıt verir.