Bosch Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Bosch Classic Plus / Classic Silver

Bosch Classic Plus / Classic Silver
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Classic Plus / Classic Silver Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sol altında bulunan petek simgeli düğmeyi en sola (min. değerine) çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kaloriferler devre dışı kalır ve kombi sadece sıcak su konumunda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Classic Plus / Classic Silver Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altında yer alan petek simgeli düğmeyi min. değerinden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçer ve kalorifer sıcaklığını da belirlemiş olursunuz. Ekranda direk kalorifer ve musluk simgeleri görüntülenir. Ayrıca düğmeyi sağa çevirdikçe kalorifer sıcaklık derecesi artar, sola çevirdikçe derece düşer. Ekranda ayarladığınız dereceyi de görebilirsiniz. Kış konumunda kombi kaloriferleri çalıştırır, musluklardan yine sıcak su almanızı sağlar.

Bosch Condens 2500 W

Bosch Condens 2500 W
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Condens 2500 W Kombiyi Yaz Konumuna AlmaÖncelikle ekranın altındaki “mode” düğmesine basın. Ekranda çerçeve içinde yanıp sönen petek simgesi belirecektir. Hemen “ok” düğmesine basın. Daha sonra ekranda “. .” simgesini görene kadar “mode” düğmesine basın. Sonrasında ekranda parantez işaretini görene kadar “ok” düğmesine basılı tutun. Ekranda çerçeve içinde petek ve / işareti olan sembol görüntülenecektir. Bu şekilde kalorifer konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombiniz bu konumda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Condens 2500 W Kombiyi Kış Konumuna AlmaÖnce ekranın altındaki “mode” düğmesine çerçeve içinde yanıp sönen petek simgesi belirene kadar basın. Sonra “ok” düğmesine basın. Ekranda ayarlanmış olan maksimum gidiş suyu sıcaklığı belirir. Daha sonra “+,-“ düğmelerini kullanarak kalorifer sıcaklık derecesini belirleyebilirsiniz. İşlem sonrası yaptığınız değişikliği onaylamak için “ok” düğmesine ekranda parantez işaretini görene kadar basılı tutun. Bu şekilde kombiyi kış konumuna almış ve kalorifer sıcaklığı da belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su almanızı kolaylaştıracaktır.

Bosch Condense 2000 W

Bosch Condense 2000 W
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Condense 2000 W Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan petek simgeli düğmeyi en soldaki “güneş sembolü” olan yere kadar çevirin. Güneş sembolü yaz konumudur. Yani kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su devresini açmış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Condense 2000 W Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altındaki petek simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem de kalorifer ısıtma derecesini ayarlamış olursunuz. Ekranda kalorifer ile musluk simgesi belirir ve düğmeyi sağa çevirdikçe ısıtma derecesi o anlık görüntülenir. Bu şekilde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kombi kaloriferler ile ortamı ısıtacak ve sıcak su beklentinize yanıt verecektir.

Bosch Comfort Condense

Bosch Comfort Condense
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Comfort Condense Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin sol altındaki petek simgeli düğme hem petek sıcaklığını ayarlama hem de yaz-kış konumu seçme düğmesidir. Düğmeyi en sola “güneş sembolü” olan bölüme getirdiğinizde yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi kalorifer konumunu kapatır ve bu konumda yalnızca sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Comfort Condense Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sol altında yer alan petek simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçiş yapmış ve petek sıcaklığını da ayarlamış olursunuz. Ekranda o an petek ve musluk simgesi belirir. Ayrıca ayarladığınız ısıtma derecesi de görüntülenir. Kombi kış konumundayken petekleri ısıtır ve sıcak su almanızı sağlar.

Bosch Condens 7000i

Bosch Condens 7000i
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Condens 7000i Kombiyi Yaz Konumuna Alma12 ile gösterilen “güneş/kar” sembollü düğme konum değiştirme düğmesidir. Düğmeye ekranda yalnızca musluk ve kalorifer üzerine / işareti olan sembolü görene dek basın. Bu sembol görüntülendiğinde kombi kış konumundan yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Condens 7000i Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sol altında yer alan ve 12 ile gösterilen düğmeye ekranda hem kalorifer hem de musluk simgesini görene kadar basın. İki sembol belirdiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumu için kalorifer sıcaklığı belirlemek adına ekranın solunda yer alan petek simgeli düğmeye basın. Ekranda petek simgesi yanıp söner. Ekranın sağında yer alan “+,-“ düğmelerini kullanarak ısıtma derecesi belirleyebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir. Kombi kış konumundayken beklentinize bağlı musluklardan sıcak su verir ve kaloriferler ile ortamı ısıtır.

Bosch Euromax

Bosch Euromax
Yaz KonumuYAZ Konumu

Bosch Euromax Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin solunda yer alan petek simgeli düğmeyi en solda yer alan “güneş/şemsiye” konumuna getirin. Kombi bu şekilde kalorifer konumunu kapatır ve sıcak su konumunu açar. Kombi bu konumda sadece sıcak su konumunda çalışır, bu da yaz konumu demektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Bosch Euromax Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin solundaki petek simgeli düğmeyi “güneş/şemsiye” sembolü konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve petek sıcaklığını da ayarlamış olursunuz. Beklentinize göre ısıtma derecesi belirleyebilirsiniz. Kombi kış konumuna alındığı zaman kaloriferler ile ortamın ısınmasını sağlar ayrıca muslukları açtığınızda sıcak su alabilirsiniz.