Beretta Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Beretta Super Exclusive

Beretta Super Exclusive
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta Super Exclusive Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen altındaki düğme “musluk/off-reset/musluk-kalorifer” simgeli düğmedir. Bu düğmeyi sadece “musluk” sembolü olan tarafa yani sol tarafa çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Ekrandaki kalorifer simgesi de kaybolup sadece musluk simgesi görüntülenecektir. Kombi bu konumda sadece sıcak su beklentinizi karşılayacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta Super Exclusive Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen altında bulunan düğmeyi “musluk/kalorifer” sembolü olan yere çevirin. Kombi bu şekilde kış konumuna alınır. Kalorifer derecesini ayarlamak için ekranın en sağında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirin. Ekranda ayarladığınız derece o an belirir. Kombi kış konumunda çalıştırıldığında kaloriferler ısınacak ayrıca musluklardan sıcak su verecektir.

Beretta Kompact

Beretta Kompact
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta Kompact Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin en soluna baktığınızda “musluk-petek/musluk/0” konumlu düğme göreceksiniz. Bu düğme hem açma/kapama hem de konum değiştirme düğmesidir. Bu düğmeyi sadece “musluk” işareti olan yere çevirdiğinizde kombi sadece sıcak su konumunda çalışmış yani yaz konumuna alınmış olur. Kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta Kompact Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en solunda yer alan düğmeyi “musluk/petek” sembollü konuma getirdiğiniz zaman kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumuna geçtikten sonra kalorifer ısısını ayarlamanız gerekir. Bunun için de kalorifer sembolü olan düğmeyi sağa doğru çevirebilir, beklentiniz olan sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su almanızı sağlayacak.

Beretta CIAO

Beretta CIAO
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta CIAO Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağında bulunan düğmeyi en sola “musluk” sembolüne gelecek şekilde çevirin. Musluk sembolü yaz konumunu ifade eder. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir, petek devresi de kapatılmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta CIAO Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağındaki düğmeyi “musluk/petek” simgesi olan tarafa çevirdiğinizde kombi kış konumuna geçmiş olur. Kış konumunda kaloriferleri ısıtır ayrıca sıcak su beklentinize yanıt verir.

Beretta CIAO 2

Beretta CIAO 2
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta CIAO 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağında bulunan petek ve musluk simgeli düğmeyi yalnızca musluk simgesine gelecek şekilde çevirin. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatacaktır. Yaz konumuna geçecek ve sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta CIAO 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağında bulunan petek ve musluk simgeli düğmeyi “-“ konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Ekranda petek ve musluk sembolleri belirir. Bu düğmeyi çevirerek ayrıca kalorifer sıcaklığı da ayarlayabilirsiniz. Ekranda sadece o anlık ayarladığınız sıcaklık değeri görüntülenir. Kombi kış konumuna alındığında sıcak su verir ve kaloriferleri ısıtır.

Beretta CIAO Green

Beretta CIAO Green
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta CIAO Green Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağında bulunan düğmeyi (petek ve musluk simgeli) “musluk” sembolü görünen yere çevirin. Kombi bu durumda kış konumundan yaz konumuna alınmış olur. Ekrandaki kalorifer sembolü kaybolur, sadece musluk sembolü yer alır. Kombi sadece sıcak su beklentinizi karşılamış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta CIAO Green Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sağında bulunan petek ve musluk simgeli düğmeyi “-“ konumundan sağa doğru çevirmeniz gerekir. Bu işlemi yaptığınızda ekranda petek ve musluk sembolü görüntülenir. Kombi kış konumuna geçmiş olur ayrıca bu düğme ile kalorifer ısısını da belirlemiş olursunuz. Ekranda da ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Beretta Paros

Beretta Paros
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta Paros Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en solunda yer alan “petek ve musluk” simgeli düğmeyi yalnızca musluk sembolü olan yere getirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatır, sadece sıcak su devresini açarak sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta Paros Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan “petek ve musluk” simgeli düğmeyi “-“ konumundan sağa doğru çevirmeniz gerekir. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz, ayrıca ekranda kalorifer ve musluk simgesi de çıkar. Bu düğmeyi sağa çevirdikçe kalorifer ısısını da belirlemiş olursunuz. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Kış konumuna geçildiğinde vanası açık olan kaloriferleriniz ayarladığınız ısı derecesine göre ısıtma yapar ve musluklardan sıcak su alırsınız.

Beretta CITY

Beretta CITY
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beretta CITY Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ tarafında bulunan “kalorifer ve musluk” sembollü düğme hem kalorifer ısı ayarı yapma hem çalıştırma modu seçme hem de otomatik modu ayarlama düğmesidir. Bu düğmeyi “musluk” sembollü yere çevirdiğinizde kış konumunu kapatmış yaz konumuna geçmiş olursunuz. Ekrandan kalorifer sembolü silinir, yalnızca musluk sembolü yer alır. Kombi de yaz konumunda sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beretta CITY Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında yer alan “kalorifer ve musluk” simgeli düğmeyi “-“ konumunu geçecek şekilde sağa doğru çevirin. Kombi kış konumuna geçer ve ekranda direk kalorifer ile musluk simgesi çıkar. Bu düğme ayrıca kalorifer ısısının da belirlenmesini sağlar. Ekranda ayarladığınız sıcaklık görüntülenir. Kombi kış konumunda kalorifer devresini açar yani ısıtma yapar ve sıcak su almanızı sağlar.