Beko Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Beko BK 20 HP

Beko BK 20 HP
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beko BK 20 HP Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altına bakacak olursak “açma-kapama/güneş/kar” sembollü düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye arka arkaya basarak ekranda musluk sembolünü görüntülemeniz gerekir. Ekrandaki kalorifer sembolü kaybolduğunda ve sadece musluk sembolü belirdiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beko BK 20 HP Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki “açma-kapama/güneş/kar” sembolü olan düğmeye ekranda hem musluk hem de kalorifer simgeleri belirene dek basın. Bu iki sembol belirdiğinde kombi kış konumuna geçmiş olur. Ekranın sağındaki kalorifer simgeli “+” düğmesine basarak ısı derecesini artırabilir “-“ düğmesine basarak ısı derecesini düşürebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız değer o an için görüntülenecektir. Kombiyi kış konumuna aldığınızda kaloriferler ısınacak ve sıcak su beklentiniz karşılanacaktır.

Beko BK 20I LCD

BK 20I LCD
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beko BK 20I LCD Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ alt köşesinde yer alan “açma/kapama” düğmesine ekrandan kalorifer simgesi kaybolup, musluk simgesi belirene kadar basın. Arka arkaya bastığınızda ekrandaki semboller de değişecektir. Sadece musluk sembolü belirdiğinde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beko BK 20I LCD Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altındaki “açma/kapama” düğmesine ekranda aynı anda kalorifer ve musluk simgesini görene kadar basın. Her iki simge belirdiğinde kombi kış konumuna geçer. Kalorifer ısısını kalorifer simgeli + düğmesi ile artırabilir, – simgesi ile düşürebilirsiniz. Ekranda da o an için ayarladığınız değeri görebilirsiniz. Kış konumuna geçildiğinde kombi kaloriferleri ısıtacak, sıcak su sağlayacaktır.

Beko 30 EK LCD

Beko 30 EK LCD
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beko 30 EK LCD Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağ tarafındaki düğmeyi en sola “petek üzerine / işareti” olan yere çevirdiğinizde petek devresini kapatırsınız ve kombi yaz konumuna alınır. Bu işlem yapıldığında ekranda sadece musluk simgesi görüntülenir. Bu şekilde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beko 30 EK LCD Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağında bulunan düğmeyi petek simgesinden sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçer ve kalorifer sıcaklığı da belirlemiş olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ekranda kalorifer ve musluk sembolü belirir. Ayrıca ayarladığınız sıcaklık derecesi de sadece o an için görüntülenir. Kombi kış konumdayken kaloriferler ile ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Beko Eski Tip

Beko Eski Tip
Yaz KonumuYAZ Konumu

Beko Eski Tip Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombide toplam 3 düğme bulunur. Sağdaki düğmeye bakacak olursak eğer “musluk-petek/0/musluk” sembolü olduğunu görürüz. Bu düğmeyi sadece “musluk” sembolü olan tarafa çevirdiğinizde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz veya cihazı sadece sıcak suda çalıştırmış olursunuz. Bu konumda kalorifer devresi kapanacaktır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Beko Eski Tip Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin ortasında yer alan 3 düğmeden en sağdaki düğmeyi “musluk/petek” sembolü olan yere çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kalorifer sıcaklığını da ortada yer alan kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek ayarlayabilirsiniz. Kombi kış konumuna geçildiğinde kaloriferlerle ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.