Baykan Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Baykan Ay

Baykan Ay
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Ay Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının solunda yer alan düğmeyi üst kısımdaki “musluk” simgesine çevirdiğinizde kombiyi kış konumundan yaz konumuna almış olursunuz. Kombi yaz konumuna alındığında ekrandan kalorifer simgesi giderek sadece musluk simgesi belirir. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Ay Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda bulunan düğmeyi “kalorifer” simgesine getirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranda musluk ile birlikte kalorifer simgesi de görüntülenir. Kaloriferlerin ısı derecesini ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ekranda o an için ayarladığınız kalorifer ısı derecesi görüntülenecektir. Kombi kış konumunda kaloriferler ile ısıtma sağlar ayrıca musluklardan sıcak su verir.

Baykan Star Plus / Yıldız Plus

Harmony
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Star Plus / Yıldız Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın altında küçük 4 tane düğme vardır. Bu düğmelerden soldan ikinci düğmede “kar ve güneş” sembolü bulunur. Bu düğme çalışma konumu seçim düğmesidir. Düğmeye ekranda musluk simgesini görene kadar basın. Kalorifer simgesi yok olacak, sadece musluk simgesi belirecektir. Musluk simgesi görüntülendiğinde kombi yaz konumuna alınmış olur ve yalnızca sıcak su beklentisine yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Star Plus / Yıldız Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan düğmelerden “kar/güneş” sembolü olan düğmeye ekranda hem kar hem de güneş sembolü görünene kadar basın. Bu iki sembol aynı anda görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumu için kalorifer sıcaklığı ayarlamak adına ekranın hemen sağ üstünde yer alan kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanmalısınız. Kış konumunda kombi kaloriferler ile ortamı ısıtır ve musluklardan sıcak su almanızı kolaylaştırır.

Baykan Yıldız Plus

Baykan Yıldız Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Yıldız Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin sol kısmında bulunan düğmeyi sadece “musluk” sembolüne getirdiğinizde kış konumunu kapatıp yaz konumunu açmış olursunuz. Kombi yaz konumunda kaloriferleri kapatır ve sadece sıcak su beklentinize yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Yıldız Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin solunda yer alan düğmeyi “petek” sembolüne getirdiğinizde kış konumunu açmış olursunuz. Peteklerin ısısını ayarlamak için petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz gerekir. Bu şekilde beklentiniz olan ısıtma derecesini belirleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda sadece petekleri ısıtmaz ayrıca musluklardan sıcak su almanızı da sağlar.

Baykan Mars

Baykan Mars
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Mars Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombinin ekranının hemen sağında 2 tane düğme bulunur. Alttaki petek simgeli düğmeyi en sola “off” yazan konuma getirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Kombi bu durumda kış konumundan yaz konumuna geçmiş olur ve sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Mars Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağında yer alan düğmeyi “off” konumundan çıkarıp sağa doğru çevirdiğinizde ekranda musluk ve kalorifer simgesi belirecektir. Kombi bu şekilde kış konumuna alınmış olur. Bu düğmeyi ayrıca sağa çevirdikçe kalorifer ısısını artırmış, sola çevirdikçe kalorifer ısısını düşürmüş olursunuz. Ayarladığınız dereceyi de ekranda görebilirsiniz. Kombi kış konumunda tüm kaloriferleri ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Baykan Sunsmart

Sun Smart
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Sunsmart Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının alt kısmında bulunan 4 düğmeden soldan ikinci düğme “güneş/kar” sembolü olan düğme konum seçme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu düğmeye ekranda kalorifer simgesi kaybolana dek basın. Yalnızca musluk sembolü yer aldığında kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombiniz de sadece sıcak su beklentinizi karşılamış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Sunsmart Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının altında yer alan “güneş/kar” sembollü düğmeyi ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene kadar basmalısınız. Bu iki sembolü ekranda görüntülediğiniz an cihazı kış konumuna almış olursunuz. Kaloriferlerin ısısını da kalorifer sembollü “+,-“ düğmeleri ile ayarlayabilirsiniz. Kombi ekranında ayarladığınız ısıyı sadece o an için görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda vanası açık olan tüm kaloriferleri ısıtır ve tüm musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Baykan Sky

Sky
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Sky Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının altında yer alan “güneş/kar” sembollü düğmeyi ekranda kalorifer ve musluk sembolünü görene kadar basmalısınız. Bu iki sembolü ekranda görüntülediğiniz an cihazı kış konumuna almış olursunuz. Kaloriferlerin ısısını da kalorifer sembollü “+,-“ düğmeleri ile ayarlayabilirsiniz. Kombi ekranında ayarladığınız ısıyı sadece o an için görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda vanası açık olan tüm kaloriferleri ısıtır ve tüm musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Sky Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin en solunda yer alan düğmeyi “kalorifer sembolü” olan yere çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda kombi kaloriferlerle evi ısıtacak ve sıcak su beklentinizi karşılayacaktır. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilir, ayarladığınız dereceyi sadece o anlık ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Baykan Naila

Baykan Naila
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Naila Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol tarafında bulunan düğmeyi üst tarafta bulunan “musluk simgesi” ne doğru çevirdiğinizde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi direk sıcak su konumunda çalışır ve petek devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Naila Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan düğmeyi “kalorifer simgesi” olan yere çevirin. Kombi bu şekilde kış konumuna alınmış olur. Kalorifer sıcaklığını belirlemek için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ayarladığınız derece o anlık ekranda görüntülenecektir. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Baykan Nayla Plus

Baykan Nayla Plus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Nayla Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEn sol kısımda bulunan düğmeyi üst tarafta yer alan “güneş” sembolüne doğru çevirdiğinizde kombi yaz konumunda çalışır. Kış konumundan yaz konumuna geçmek için de kombiyi sadece sıcak su devresinde çalıştırmak için de bu düğmeyi güneş sembolüne getirmeniz gerekir. Kombi bu konumda kaloriferleri ısıtmaz, yalnızca sıcak su ihtiyacınızı karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Nayla Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaEn solda yer alan düğmeyi aşağıdaki “kar” sembolüne getirdiğinizde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ekran olmadığı için ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyemezsiniz ancak panelin sağında yer alan derecelerin yanma durumlarına göre tahmin edebilirsiniz. Mesela 30, 40, 50 ledleri aynı anda yanıyorsa ayarladığınız sıcaklık ortalama 50°C civarıdır. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır, musluklardan sıcak su verir.

Baykan Lena / Luxurylena

Baykan Lena / Luxurylena
Yaz KonumuYAZ Konumu

Baykan Lena / Luxurylena Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan düğmeyi “petek üzerine/” sembolüne gelene kadar çevirin. Ekranda sadece musluk sembolü belirirse kombi kış konumundan yaz konumuna geçmiş olur. Bu konumda kombi sadece suyu ısıtır, kalorifer devresini kapatmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Baykan Lena / Luxurylena Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın solunda yer alan petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem de petek sıcaklığını ayarlamış olursunuz. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi de sadece o an için görünecektir. Kombi kış konumunda vanası açık olan tüm petekleri ısıtır ve tüm musluklardan sıcak su almanızı sağlar.