Ariston Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Ariston Cares Premium

Cares Premium
Yaz KonumuYAZ Konumu

Cares Premium Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın tam solunda yer alan “kalorifer/musluk” simgeli düğme konum seçme düğmesidir. Ekranda yalnızca musluk simgesi belirecek şekilde bu düğmeye arka arkaya basmalısınız. Kalorifer simgesi kaybolduğunda ve musluk simgesi belirdiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Cares Premium Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın tam solunda bulunan “kalorifer/musluk” simgeli düğmeye ekranda hem kalorifer hem de musluk simgelerini görene kadar basın. İki simge de aynı anda ekranda görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kaloriferler ısınır, kombi sıcak su beklentinizi karşılar. Kalorifer ısısını belirlemek adına da kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basabilirsiniz. Düğmelere bastığınız sürece ekranda set ettiğiniz yani ayarladığınız sıcaklık derecesini görüntüleyebileceksiniz.

Ariston Class

Class
Yaz KonumuYAZ Konumu

Class Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol altında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi en sola “güneş” sembolüne getirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Ekrandan kalorifer simgesi silinir ve sadece musluk simgesi belirir. Kombiyi bu şekilde yaz konumuna almış olursunuz, kalorifer devresi de kapatılmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Class Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol altındaki kalorifer simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ayrıca kombi kalorifer sıcaklık ayarı da belirlemiş olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece sıcaklık derecesi artar, sola çevirdiğiniz sürece sıcaklık derecesi azalır. Yaptığınız ayarlamayı sadece o an ekranda görebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinize yanıt verir.

Ariston Genus Premium

Ariston Genus Premium
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Genus Premium Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin altında bulunan “mode” düğmesine ekranda sadece musluk simgesi belirene dek arka arkaya basın. Kalorifer simgesi kaybolup yalnızca musluk simgesi görüntülendiğinde kombi yaz konumuna alınmış olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Genus Premium Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelindeki “mode” düğmesine ekranda musluk ve kalorifer simgesini görene kadar arka arkaya basın. Musluk ve kalorifer simgesini gördüğünüzde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumunda ısıtma ve sıcak su sağlar. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için de kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız set edilen sıcaklık ayarını da o anlık görüntüleyebilirsiniz.

Ariston Genus

Ariston Genus
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Genus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının altında bulunan “mode” düğmesine basarak çalışma şeklini seçmeniz gerekir. “mode” düğmesine ekranda sadece musluk sembolü görüntülenene kadar basın. Kalorifer sembolü kaybolup sadece musluk sembolü görüntülendiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Genus Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin altındaki “mode” düğmesine ekranda musluk ve kalorifer sembolü aynı anda belirene dek basın. İki sembol de görüntülenirse kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kombi kaloriferleri ısıtır ve sıcak su almanızı sağlar. Kalorifer ısısını belirlemek için de kalorifer simgeli düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Ayarladığınız ısı derecesini de sadece o anlık ekranda görebilirsiniz.

Ariston Class Evo

Ariston Class Evo
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Class Evo Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının alt solunda yer alan “musluk/petek” simgeli düğmeye arka arkaya ekranda yalnızca musluk simgesi belirene dek basın. Petek simgesi kaybolup sadece musluk simgesi belirdiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz. Yaz konumunda kombi kaloriferleri kapatır sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Class Evo Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında yer alan “musluk/petek” simgeli düğmeye ekranda musluk ve petek simgelerini görene dek arka arkaya basın. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumunda kombi petekleri ısıtır ve sıcak su beklentinize yanıt verir. Kalorifer ısısını belirlemek için de kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basabilirsiniz. Düğmeleri kullanarak ayarladığınız sıcaklık derecesini ekranda o an için görebilirsiniz.

Ariston Clas Premium Evo

Ariston Clas Premium Evo
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Clas Premium Evo Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sol altında “musluk/kalorifer” sembollü düğme bulunur. Bu düğmeye ekranda sadece musluk sembolünü görene kadar basın. Kalorifer sembolü ekrandan kaybolup yalnızca musluk sembolü belirdiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Clas Premium Evo Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının solunda yer alan “musluk/kalorifer” simgeli düğmeye ekranda musluk ve kalorifer simgesini görene dek arka arkaya basın. İki sembolü gördüğünüzde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda kombi kaloriferleri ısıtır, sıcak su beklentinizi karşılar. Kalorifer ısısını ayarlamak üzere kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerine basabilirsiniz. Kalorifer simgeli + düğmesi ile kalorifer ısısını yükseltebilir, – ile düşürebilirsiniz. Yaptığınız değişikliği de o an ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Ariston Egis / Matis

Ariston Egis Matis
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Egis / Matis Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin sol altında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi sol taraftaki “güneş” sembolüne getirin. Bu şekilde kalorifer devresini kapatarak kombiyi sıcak su devresine yani yaz konumuna almış olursunuz. Kombi sadece sıcak su beklentinize yanıt verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Egis / Matis Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin sol altındaki kalorifer simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem de kalorifer sıcaklığı belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferler ile ortamı ısıtacak ve musluklardan sıcak su almanızı sağlayacaktır.

Ariston Cares X

Ariston Cares X
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Cares X Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en solunda yer alan “açma/kapama” düğmesi aynı zamanda musluk ve petek simgeli düğmedir yani konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda sadece musluk simgesi belirene, kalorifer simgesi kaybolana dek basın. Ekranda sadece musluk simgesi ile derece belirdiğinde yaptığınız değişikliği onaylamak adına ekranın sağ üstünde yer alan “+ (ok)” düğmesine basın. Bu şekilde yaz konumuna geçmiş olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Cares X Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol kısmında yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda musluk ve petek simgesini görene kadar arka arkaya basmalısınız. Bu iki sembolü gördüğünüzde kombinizi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kaloriferleriniz ısınır ve kombi musluklardan sıcak su almanızı sağlar. Kalorifer ısısını belirlemek için kalorifer sembollü “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Ekranda da ayarladığınız derece sadece o anlık görünecektir.

Ariston Uno

Ariston Uno
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Uno Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin hemen üst kısmında bulunan petek simgeli düğmeyi kullanarak kombiyi yaz konumuna alabilirsiniz. Petek simgeli düğmeyi en sola “güneş sembolü” olan bölüme çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olursunuz. Yaz konumunda kombiniz sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Uno Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin üstünde yer alan petek simgeli düğmeyi güneş sembolünden sağa doğru çevirmeniz gerekir. Kombi bu şekilde kış konumuna alınır, ayrıca kalorifer sıcaklığı da ayarlanmış olur. Kış konumunda kombi kaloriferler ile ortamı ısıtır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

MicroTec

MicroTec
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston MicroTec Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin en sol alt kısmında yer alan petek simgeli düğmeyi “0” konumuna getirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kombi ekranında sadece musluk simgesi görüntülenir. Kombi sadece yaz konumuna alınmış olur ve sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston MicroTec Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sol altında yer alan kalorifer simgeli düğmeyi “0” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde ekranda musluk ve kalorifer simgesi aynı anda belirir. Kombi bu şekilde kış konumuna geçmiş olur. Ayrıca kalorifer için sıcaklık derecesi de belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve musluklardan sıcak su almanıza yardımcı olur.

Ariston Egis Nox

Ariston Egis Nox
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Egis Nox Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın altında bulunan düğmeye ekrandan kalorifer sembolü kaybolup yalnızca musluk sembolü belirene kadar basın. Kalorifer sembolü ekrandan kaybolduğunda ve sadece musluk sembolü belirdiğinde kombi yaz konumuna geçmiş olur.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Egis Nox Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında yer alan düğmeye ekranda hem kalorifer hem de musluk simgesini görene kadar arka arkaya basın. Ekranda her iki simgenin de beliriyor olması kombiyi kış konumuna aldığınız anlamına gelir. Kalorifer simgeli “▲ ve ▼” düğmeleri ile kalorifer sıcaklık ayarını belirleyebilir ve yaptığınız ayarlamayı sadece o anlık ekranda görüntüleyebilirsiniz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su almanıza yardımcı olur.

Ariston Class X

Ariston Class X
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Class X Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sol altında yer alan “petek/musluk” simgeli düğmeye arka arkaya ekranda sadece musluk simgesi ve derece kalana kadar basın. Kalorifer simgesi ve derece kaybolduğunda kombi yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kombi kaloriferleri kapatacak sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Class X Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sol altındaki “petek/musluk” simgeli düğmeye görüntüde yer aldığı gibi hem musluk hem de petek simgeleri ile sıcaklık derecesi görüntülenene kadar arka arkaya basın. Bu iki görüntü de yer aldığında kombi yaz konumundan kış konumuna alınmış olur. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için ekranın sağında yer alan kalorifer simgeli “+/-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. İşlem sonrası kombiniz kaloriferleri ısıtacaktır. Ayrıca bu konumda kombi sıcak su beklentinize de yanıt verecektir.

Ariston Alteas X

Ariston Alteas X
Yaz KonumuYAZ Konumu

Ariston Alteas X Kombiyi Yaz Konumuna AlmaAlteas X serili yeni kombiler dokunmatik ekrandır. Ekranın sol alt kısmında yer alan “petek/musluk” simgesine arka arkaya ekranda sadece musluk simgesi ile sıcak su derecesini görene kadar basın. Ekrandan kalorifer simgesi ve derece gittiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kombi yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Ariston Alteas X Kombiyi Kış Konumuna AlmaDokunmatik ekran kombinin sol altında yer alan “petek/musluk” simgesine arka arkaya ekranda hem musluk hem petek simgesi ve dereceleri görünene kadar basın. Resimdeki gibi bir görsel belirecektir. Bu şekilde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kalorifer ısısını ayarlamak için en sağda yer alan petek simgeli “+,-“ düğmelerine dokunabilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenecektir. Kombi kış konumuna alındığında kaloriferlerinizi ayarladığınız sıcaklığa göre ısıtır ve musluklardan yine ayarladığınız sıcaklığa göre sıcak su almanızı sağlar.