Arçelik Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Arçelik DGK 20 EK LCD / DGK 30 EK LCD

Arçelik DGK 20 EK LCD / DGK 30 EK LCD
Yaz KonumuYAZ Konumu

Arçelik DGK 20 EK LCD / DGK 30 EK LCD Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağında yer alan düğmeyi “petek üzerine / işareti” olan tarafa çevirdiğinizde kalorifer devresini kapatmış olursunuz. Kombi yaz konumuna geçmiş olur ve sadece sıcak suda çalışır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Arçelik DGK 20 EK LCD / DGK 30 EK LCD Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağında yer alan düğmeyi petek sembolünden sağa doğru çevirdiğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Ekranda hem petek hem de musluk simgesi yer alır. Düğmeyi sağa çevirdikçe petek ısı derecesini artırmış olursunuz. Ekranda da ayarladığınız sıcaklık derecesi o an görüntülenir. Kombi kış konumunda petekleri ısıtır ve sıcak su verir.

Arçelik DGK 20 HK LCD

Arçelik DGK 20 HK LCD
Yaz KonumuYAZ Konumu

Arçelik DGK 20 HK LCD Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağında yer alan düğmeyi en sol kısımdaki “güneş” sembolüne getirdiğinizde kombi kalorifer devresini kapatarak yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda yalnızca sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Arçelik DGK 20 HK LCD 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağında bulunan petek simgeli düğmeyi güneş sembolünden çıkarak sağa doğru çevirdiğinizde kombi kış konumuna geçmiş olur. Ekranda aynı anda petek ve musluk simgesi görüntülenir. Düğmeyi sağa çevirdikçe petek sıcaklığını artırmış olursunuz. Ekranda o an için ayarladığınız dereceyi görüntüleyebilmeniz de mümkündür. Kombi kış konumunda petekleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Arçelik DGK 20 HP LCD / DGK 26 HP LCD / DGK 20 HPT LCD / DGK Y 20 HP LCD / DGK Y 20 Premix

Arçelik DGK 20 HP LCD / DGK 26 HP LCD / DGK 20 HPT LCD / DGK Y 20 HP LCD / DGK Y 20 Premix
Yaz KonumuYAZ Konumu

Arçelik DGK 20 HP LCD / DGK 26 HP LCD / DGK 20 HPT LCD / DGK Y 20 HP LCD / DGK Y 20 Premix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının sağ alt köşesinde yer alan düğmeye ekrandan kalorifer simgesi kaybolana kadar arka arkaya basın. Ekrandan kalorifer simgesi gidip sadece musluk simgesi yer aldığında kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda sadece sıcak su beklentinizi karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Arçelik DGK 20 HP LCD / DGK 26 HP LCD / DGK 20 HPT LCD / DGK Y 20 HP LCD / DGK Y 20 Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında bulunan düğmeye ekranda hem kalorifer hem de musluk simgesi görüntülenene kadar basın. Bu iki sembol görüntülendiğinde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kış konumunda kombi ısıtma ve sıcak su sağlar. Kış konumunda kalorifer derecesi belirlemek için de “kalorifer simgeli +,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. + ile derece yükseltilir, – ile derece düşürülür. Ekranda sadece o anlık ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz.

Arçelik DGK 20 HR / DGK 20 BI

Arçelik DGK 20 HR / DGK 20 BI
Yaz KonumuYAZ Konumu

Arçelik DGK 20 HR / DGK 20 BI Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKobi ekranının sağ altında yer alan “açma/kapama” düğmesi aynı zamanda konum seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda musluk simgesi görüntülenene, kalorifer simgesi kaybolana kadar basın. Ekranda sadece musluk simgesi yer aldığında kombi yaz konumuna geçmiş olur. Kalorifer devresini kapatır ve sadece sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Arçelik DGK 20 HR / DGK 20 BI Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının sağ altında bulunan “açma/kapama” düğmesine ekranda hem kalorifer hem musluk simgesi görene kadar basın. Bu iki simge de görüntülenirse kış konumuna ayarlamış olursunuz. Kış konumunda kombi ısıtma yapacak ve sıcak su verecektir. Kalorifer sıcaklığını belirlemek üzere “kalorifer simgeli +,-“ düğmelerini kullanmalısınız. Kalorifer simgeli + düğmesi ile kalorifer ısısı yükseltilir, kalorifer simgeli – düğmesi ile kalorifer ısısını düşürebilirsiniz. Düğmeye bastıkça ekranda kalorifer sıcaklık ayarını o an için görebileceksiniz.

Arçelik DGK 26 KB

Arçelik DGK 26 KB
Yaz KonumuYAZ Konumu

Arçelik DGK 26 KB Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın en sağında bulunan “açma/kapama” düğmesi aynı zamanda çalışma konumu seçme düğmesidir. Bu düğmeye ekranda sadece musluk sembolünü görene kadar arka arkaya basmalısınız. Kalorifer sembolü ekrandan kaybolduğunda ve musluk sembolü ile derece belirdiğinde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Arçelik DGK 26 KB Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın hemen sağında yer alan “açma/kapama” düğmesine ekranda musluk ve kalorifer sembolünü görene kadar basın. Her iki sembol de aynı anda görüntülendiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve musluklardan sıcak su almanızı sağlar. Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için kalorifer simgeli “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Düğmelere bastıkça ekranda sadece o anlık set edilen yani ayarlanan sıcaklık görünecektir.