Alpha Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Alpha CB 24 TF

Alpha CB 24 TF

Yaz KonumuYAZ Konumu

Alpha CB 24 TF Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sağ altında yer alan düğmeye ekrandan kardan adam sembolü silinene kadar ve sadece “şemsiye sembolü” belirene kadar basın. Bu sembol yaz konumuna geçtiğinizi ifade eder. Kombi yaz konumuna geçildiğinde sadece sıcak su verir, ısıtma yapmaz.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alpha CB 24 TF Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağ altında bulunan düğmeye ekranda “kardan adam” sembolü belirene kadar basın. Kardan adam sembolü belirdiğinde kombi kış konumuna alınmış olur. Kış konumuna geçtikten sonra kalorifer derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de ekranın hemen sağında bulunan kalorifer simgeli ok tuşlarını kullanabilir ve ısıtma derecesi ayarlayabilirsiniz. Ekranda zaten ayarladığınız derece görüntülenecektir. Talep ettiğiniz sıcaklığı ayarladığınızda kombi kaloriferlerle ortamı ısıtmaya geçecek, ayrıca musluklardan sıcak su da alabileceksiniz.

Alpha ECO 28

Alpha ECO 28

Yaz KonumuYAZ Konumu

Alpha ECO 28 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağ üstünde yer alan düğmeye ekranda sadece “şemsiye simgesi” belirene kadar basın. Şemsiye simgesi yaz konumunu ifade eder. Bu simge ekranda belirdiğinde kombi yaz konumuna geçmiş olur. Yaz konumunda kombi kaloriferleri kapatır sadece musluklardan sıcak su almanızı sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Alpha ECO 28 Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi ekranının hemen sağ üstünde yer alan düğmeye ekranda “kardan adam” sembolü belirene kadar basın. Bu sembol kış konumunu ifade eder. Kalorifer sıcaklığı ayarlamak için ekranın hemen sağında yer alan kalorifer simgeli döner düğmeyi kullanabilirsiniz. Düğmeyi çevirdikçe ısı derecesini ayarlamış olursunuz ve ekranda da ayarladığınız sıcaklık derecesi görüntülenir. Kombi kış konumunda ayarladığınız ısı derecesine göre ısıtma yapar ve muslukları açtığınızda sıcak su da alabilirsiniz.