Airfel Kombi Yaz – Kış Konumu

Lütfen aşağıdaki görselleri inceleyerek kombinizin modelini seçin ve anlatılan talimatları uygulayarak cihazınızın ayarlarını yapın.

Konu Başlıkları

Airfel Digifel Premix YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Digifel Premix

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Digifel Premix Kombiyi Yaz Konumuna Alma Öncelikle “kalorifer simgeli – “ düğmesine uzun süre basılı tutun. En düşük değere gelecek. Sonra yine “kalorifer simgeli –“ düğmesine basın. Ekranda “- – -“ simgesi çıkar. Bu ısıtma devresini kapatarak yaz konumuna geçtiğiniz anlamına gelir. Ekrandaki ◄ işareti kaybolur. Kombi bu konumda sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Digifel Premix Kombiyi Kış Konumuna AlmaÖnce “kalorifer simgeli –“ düğmesine bir kez basın. Ardından “kalorifer simgeli +” düğmesine basarak ısıtma konumu programını açın. Bu işlem sırasında ekranda ◄ işareti belirecektir. Kombi kış konumunda ısıtma ve sıcak su sağlar. Kalorifer sıcaklık derecesini kalorifer simgeli “+,-“ düğmeleri ile ayarlayabilirsiniz.

Airfel Digifix YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Digifel Premix

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Digifix Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen sağında bulunan petek simgeli düğmeyi en sola “off-petek üzerine /” konumuna doğru çevirin. Bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçiş yapmış olursunuz. Kombi yaz konumunda yalnızca sıcak su verir ve kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Digifix Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sağında bulunan petek simgeli düğmeyi “off-petek üzerine/” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna almış ve kalorifer sıcaklık derecesi belirlemiş olursunuz. Kış konumunda kombi petekleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Airfel Ecofel YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Digifel Premix

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Ecofel Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin sağında bulunan kalorifer simgeli düğmeyi en sola “petek simgesi üzerine / işareti olan” konumuna çevirdiğinizde kalorifer devresi kapanır ve kombi sıcak su konumunda çalışır. Bu düğmeyi “off” konumuna getirirseniz eğer cihaz korumaya geçer. Yani don koruma ve pompa antiblokaj modu aktif olur. O yüzden kış konumunu kapatmak için petek üzerine / işareti olan konuma yani en sola çevirmeniz gerekir. Kombi yaz konumunda ısıtmayı kapatır yalnızca sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Ecofel Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin sağındaki kalorifer simgeli düğmeyi “petek simgesi üzerine / simgesi olan” konumdan sağa doğru çevirdiğinizde hem kış konumuna geçmiş hem de kalorifer ısı ayarı yapmış olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su almanıza yardımcı olur.

Airfel Family Cond YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Family Cond

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Family Cond Kombiyi Yaz Konumuna AlmaÖncelikle 6 numarası ile gösterdiğimiz düğmeye ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Musluk simgesi belirdiğinde ve kalorifer simgesi ekrandan kaybolduğunda cihazı yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kombi sadece sıcak su verir, kalorifer devresini kapatır.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Family Cond Kombiyi Kış Konumuna Alma6 numarası ile gösterilen konum seçme düğmesine ekranda hem petek hem de musluk simgesi belirene kadar arka arkaya basın. Bu simgeleri ekranda görüntülediğinizde kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su beklentinizi karşılayacaktır. Kalorifer ısı derecesi belirlemek için önce 4 numaralı petek simgeli düğmeye basmalı ardından 8 numarası ile gösterdiğimiz döner düğmeyi sağa çevirerek sıcaklık derecesi belirlemelisiniz. Ekranda ayarladığınız derece kısa bir süreliğine görüntülenecektir.

Airfel Integrity YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Integrity

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Integrity Kombiyi Yaz Konumuna AlmaKombi panelinin üst kısmındaki kalorifer simgeli düğmeyi en sola “off” konumuna getirdiğinizde kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Kombi bu durumda yaz konumuna geçer yani kalorifer devresini kapatarak sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Integrity Kombiyi Kış Konumuna AlmaKombi panelinin üst kısmındaki kalorifer simgeli düğmeyi “off” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve kalorifer ısı ayarı belirlemiş olursunuz. Kombi kış konumunda kaloriferleri ısıtır ve sıcak su beklentinizi karşılar.

Airfel Riello Residence YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Riello Residence

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Riello Residence Kombiyi Yaz Konumuna AlmaPanelin ortasındaki düğmeyi sol kısımdaki “güneş” sembolüne getirdiğinizde kalorifer konumunu kapatarak kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Yaz konumunda kombi sadece sıcak su verecektir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Riello Residence Kombiyi Kış Konumuna AlmaPanelin ortasında bulunan düğmeyi sağ kısımdaki “kar” sembolüne getirerek kış konumuna geçmiş olursunuz. İşlem sonrası 7 numarası ile gösterilen petek simgeli düğmeyi çevirerek ısı ayarı belirleyebilirsiniz.

Airfel Integrity Plus YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Integrity Plus

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Integrity Plus Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol altındaki kalorifer simgesine basın. Bu sırada sıcaklık ayar düğmesinin etrafında yer alan ışıklar yanıp sönecektir. Sıcaklık ayar düğmesini sola doğru ekranda “- -“ görüntülenene kadar çevirin. Ayar sonrası ortalama 5 saniye sonra cihaz ana ekrana döner. Cihaz yaz konumundayken kalorifer simgesi sabit yanar. Bu şekilde kış konumundan yaz konumuna geçmiş olursunuz. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su verir.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Integrity Plus Kombiyi Kış Konumuna AlmaÖnce ekranın sol altında yer alan kalorifer simgesine basın. Kalorifer simgesinde bastığınızda sıcaklık ayar düğmesinin etrafında yer alan ışıklar yanıp söner. Sıcaklık ayar düğmesini sağa çevirdiğinizde kış konumuna geçmiş ve aynı zamanda kalorifer sıcaklık ayarı belirlemiş olursunuz. Kış konumunda kombi kaloriferleri ısıtacak ve sıcak su verecektir.

Airfel Minimax YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Minimax

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Minimax Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın sol üst köşesinde yer alan düğmeye ekranda sadece musluk simgesi belirene kadar basın. Musluk simgesi belirdiğinde ve petek simgesi kaybolduğunda kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda kalorifer devresini kapatır ve sadece sıcak su beklentisini karşılar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Minimax Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın sol üstündeki düğmeye ekranda musluk ve petek simgesi belirene kadar basın. Petek simgesi belirdiği zaman kombi kış konumuna alınmış olur. Isı derecesi belirlemek için de “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz.

Airfel Minimax 2 YAZ / KIŞ Konumu

Airfel Minimax 2

Yaz KonumuYAZ Konumu

Airfel Minimax 2 Kombiyi Yaz Konumuna AlmaEkranın hemen altında ortada yer alan düğmeyi en sağa “güneş” sembolü olan yere çevirdiğinizde kombiyi yaz konumuna almış olursunuz. Bu konumda kalorifer devresi kapanır ve kombi sadece sıcak su sağlar.

Kış KonumuKIŞ Konumu

Airfel Minimax 2 Kombiyi Kış Konumuna AlmaEkranın altında ortada bulunan düğmeyi “kar” sembolü olan yere çevirin. Bu şekilde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kalorifer ısı ayarını yapmak için de ekranın hemen sağ altındaki “+,-“ düğmelerini kullanabilirsiniz.