Viessmann Vitodens 100 Kombi Kullanımı

Viessmann Vitodens 100 Kombi Nasıl Kullanılır?

Viessmann Vitodens 100 Kombi Kullanımı

 1. A harfi
 2. Basınç göstergesi
 3. B harfi
 4. Ekran
 5. C harfi
 6. Sıcak su ayar butonu
 7. D harfi
 8. Kalorifer sistemi ayar butonu
 9. E harfi
 10. Açma / kapama anahtarı

Vitodens 100 Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

C harfindeki musluk simgeli düğmeyi “0” konumundan sağa doğru çevirdiğinizde D harfindeki kalorifer simgeli düğmeyi “0” konumuna getirdiğinizde yaz konumunu açmış kalorifer konumunu kapatmış olursunuz. Musluk simgeli düğmede ısı ayarı 0 (kapalı) konumunda başlar 1, 2, 3, 4, 5, 6 (maksimum) ya kadar devam eder. Düğmeyi sağa doğru çevirdiğiniz sürece ekrandaki sıcak su ayarı yükselir. Ayarı düşürmek için de düğmeyi sola çevirdiğinizde ise ayarı düşürmüş olursunuz. Beklentiniz olan sıcak su ayarını bu şekilde yapabilirsiniz. Musluğu açtığınızda birkaç dakika sonra su yavaşça ısınmaya başlayacaktır.

Vitodens 100 Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kombi hem sıcak su hem de kalorifer konumunda çalışsın diyorsanız eğer C ve D harfindeki düğmeleri “0” konumundan çıkarıp sağa doğru çevirmelisiniz. Yaz konumundan kış konumuna geçmek istediğinizde sıcak su ayar düğmesini (C) çevirmenize gerek kalmaz. Kalorifer ayar düğmesini (D) sağa doğru çevirdiğinizde ekranda petek simgesi görünür. Ayrıca ayarladığınız ısı derecesi ekranda belirir. Düğmeyi sağa çevirdikçe ısı ayarında artış olur, sola çevirdikçe ısı ayarında düşüş olur. Beklentiniz olan ısınma ayarı ne ise ona göre belirlemelisiniz.

Kombiyi Sadece Kalorifer Konumunda Çalıştırma

Bu durumda kalorifer konumunu açmalı, sıcak su konumunu kapatmalısınız. Sıcak su ayar düğmesini (C) “0” konumuna gelene kadar çevirin. Sıcak su konumu açılır. Kalorifer konumunu açmak için de kalorifer ayar düğmesini (D) sağa doğru çevirerek ısı ayarı yapmanız yeterlidir.

Vitodens 100 Kombiyi Resetleme

Kombi arızalandığı zaman genel olarak ekranda bir hata kodu yanıp söner. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihazı resetlemeden önce Viessmann Vitodens 100 arıza kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Viessmann Vitodens 100 Kombi Kullanımı sırasında arıza durumu ile karşılaşıldığında kalorifer simgeli (D) düğmesini 6’dan sonra gelen “RESET” konumuna doğru getirdiğinizde kombinize reset atmış olursunuz. İşlemi Açma / Kapama (E) düğmesine basarak da yapabilirsiniz. Uygulamayı yalnızca ekranda hata kodu belirdiği zaman yapmalısınız. Diğer arıza durumlarında resetleme işlemi sorunu çözümlemeyecektir. Her arıza durumunda resetleme işlemi de işe yaramayabilir. Bu gibi durumlarda da uzman yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (163 Yorum)

 1. Eyüp Karaardıç dedi ki:

  Mrb viesman vitodens 50 kombi kullanmaktayım petek ısı ayarı 1.2.3.4.5.6 diye artıyor bu rakamlar kaç dereceye denk gelmekte bilgi alabilirmiyim teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eyüp Bey… Düğmeyi 1 rakamına çevirin ve ekranı kontrol edin. Ekranda hangi derece beliriyorsa 1 rakamı o dereceye tekabül ediyordur. Bu şekilde diğer rakamlar için de deneme yapabilirsiniz. Dijital ekran yoksa eğer sol tarafta bulunan termomanometreye (yuvarlak saate) bakarak oradan dereceyi görüntüleyebilirsiniz.

 2. Gunay b dedi ki:

  Kirada oldugumuz dairede bu kombiden mevcut. Gostergedeki sicaklik istenen sicaklik mi yoksa sadece su sicakligi mi? Gosterge 50 gosterirken oda sicakligimiz 18-20 arasi oluyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Günay Hanım… Yaşadığınız normal bir durum. Gösterge o anda cihazın çalışma ısısını temsil eder. Mesela sıcak suyu açtığınızda gösterge 70°C’yi de gösterebilir. Cihazın çalışmasında herhangi bir sorun yok.

Petek Yıkama