Viessmann Vitopend 100 Arıza Kodları

Viessmann Vitopend 100 Hata Kodları

 1. A0 Arıza Kodu Brülörün blokajında gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş.
 • Çözüm Şebekeden gelen gaz basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak yardım almalısınız.
 1. E0/F6 Arıza Kodu Baca gazı sensörü kapalı.
 • Çözüm Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik Servis ile irtibata geçmelisiniz.
 1. F2 Arıza Kodu Brülör hatası, buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir.
 • Çözüm Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar. Cihazdaki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir. Bu durumda cihaz eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F3 Arıza Kodu Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda.
 • Çözüm Brülörün çalışır durumda olmasına rağmen cihazın alev aldığını belirtir. Bu durumda elektronik kartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

 1. F4 Arıza Kodu Ateşleme denemesi sonrasında alevin sönmesi.
 • Çözüm Yani cihaz ateşleme yapamıyor diyebiliriz. Servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenmek isterseniz ya da Vitopend 100 kombide F4 hata kodu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz linki  tıklayabilirsiniz.
 1. F30 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.
 1. F38 Arıza Kodu Kalorifer sensöründe temassızlık.
 • Çözüm Kalorifer sensörü kablolarındaki temassızlık durumunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir veya sorun kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile sorun çözümlenir.
 1. F51 Arıza Kodu Çıkış sıcaklık sensörü sorunu.
 • Çözüm Çıkış sıcaklık sensöründe sorun olduğunu ve sıcak su problemi yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu konuda detaylı bilgi almak için Vitopend 100 kombi F51 arıza kodu çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. B0/B8 Arıza Kodu Baca gazı sensörü sorunu.
 • Çözüm Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa devre veya borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır. Çözüm odaklı yardımları almak üzere mutlaka servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (63 Yorum)

 1. Reşat çetin dedi ki:

  Kombi vitopend
  100 50 derece çalışıyor daha sonra 35 dereceye indikten sonra yeniden çalışmıyor sorun ne olabilir.

 2. Güner Turan Yıldız dedi ki:

  Kombi petek ısıtması oldugu bir anda ekranda musluk isareti çıkıp peteklerde sogumakta sıcak su açılmadığı halde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Güner Turan.. Muhtemelen cihazın türbininden kaynaklanan bir sorun yaşıyorsunuz. Kullanıcı olarak evde yapabileceğiniz bir işlem yok. Teknik yardım almalısınız.

Petek Yıkama