yandex metrica
Vitopend 100 Arıza Kodları » Hızlı ve Garantili Çözümler

Vitopend 100 Arıza Kodları

 1. A0 Arıza Kodu Brülörün blokajında gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş.
 • Çözüm: Şebekeden gelen gaz basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak yardım almalısınız.
 1. E0/F6 Arıza Kodu Baca gazı sensörü kapalı.
 • Çözüm: Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik Servis ile irtibata geçiniz.
 1. F2 Arıza Kodu Brülör hata veriyor ve buna bağlı olarak da limit termostat atmış olabilir.
 • Çözüm: Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar. Cihazdaki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir. Bu durumda cihaz eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Mutlaka uzman yardımı alın.
 1. F3 Arıza Kodu Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda.
 • Çözüm: Brülörün çalışır durumda olmasına rağmen cihazın alev aldığını belirtir. Bu durumda elektronik kartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

Vitopend 100 Arıza Kodları

 1. F4 Arıza Kodu Ateşleme denemesi sonrasında alevin sönmesi.
 • Yani cihaz ateşleme yapamıyor diyebiliriz. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 resetleme sonrasında sorun devam etmekte ise servis yardımı alın. Anakartta, gaz valfinde veya elektrotlarda sorun olabilir.
 1. F30 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.
 • Çözüm: Bu sorunda kaloriferlerden sıcaklık alınamayabilir. Kalorifer sensöründe veya kablolarında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayınız.
 1. F38 Arıza Kodu Kalorifer sensöründe temassızlık.
 • Çözüm: Kalorifer sensörü kablolarındaki temassızlık durumunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir veya sorun kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile sorun çözümlenir.
 1. F51 Arıza Kodu Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm: Sıcak su sensöründe sorun olduğunu ve sıcak su problemi yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir ya da sorun sensör kablolarında olabilir. Net teşhis ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. B0/B8 Arıza Kodu Baca gazı sensörü sorunu.
 • Çözüm: Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa devre veya borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır. Çözüm odaklı yardımları almak üzere mutlaka servisi arayınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?