Viessmann Kombide Serv Uyarısı

Viessmann Kombide Serv Uyarısı Nedir?

Viessmann kombide “Serv” uyarısı bir arıza kodu değildir. Baca temizleyici kontrol modudur. Bu mod yalnızda teknik servis ekiplerince kullanılabilir. Genel anlamda kombi bakımları sırasında etkinleştirilir. Baca gazı ölçümü için çeşitli güç kademeleri sıralıdır. Bu kademelere göre sadece yetkili teknik servis ekiplerince ayarlama yapılabilir. Kontrol işletmesi, test modu, tam yük modu olarak da bilinir.

Kullanıcı Bu Durumda Ne Yapabilir?

Viessmann kombiye bir servis ekibi tarafından müdahale edilmediyse ve ekranda buna rağmen “SERV” yazısı beliriyorsa kullanıcı cihaza müdahale etmiş ve bu moda geçiş yapmış demektir. Bu modda çıkan brülör gücü kesinlikle servis yetkilisi dışında kimse tarafından değiştirilmemelidir. Aksi taktirde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmektedir.

Bu Moddan Nasıl Çıkılır?

Bu moda bir şekilde giriş yapıldıysa hiçbir ayarlama yapılmadan yarım saat kadar beklemek gerekir. İşlev yarım saat sonra otomatik olarak sona erer ve ekrandan bu uyarı silinir. Dilerseniz direkt kombiyi kapatıp birkaç saniye sonra açabilirsiniz. İşlev bu şekilde de sonlandırılacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

  1. Abdullah Erol dedi ki:

    Viesman Kombiye kablosuz oda termostatı taktırdım, oda sıcaklığının 23 derece olmasını istiyorum ama oda sıcaklığı 19-20 dereceden yukarı çıkmıyor, kombi ara ara çalışıp kapanıyor peteklerde sıcak ama oda sıcaklığını yükseltmiyor, termostat dışınfa kombiden yapmam gereken bir ayar varmı, kombi su sıcaklığını kaç derece ayarlamam gerekiyor, teşekkürler

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Abdullah Bey… Oda termostatı bağlantı veya ayarlarda bir sorun ya da eksiklik olabilir. Ürünü tedarik ettiğiniz firmadan bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Biz firma olarak oda termostatı hizmeti sunmuyoruz maalesef.

Petek Yıkama