Viessmann Kombide Serv Uyarısı

Viessmann Kombide Serv Uyarısı Nedir?

Viessmann kombide “Serv” uyarısı bir arıza kodu değildir. Baca temizleyici kontrol modudur. Bu mod yalnızda teknik servis ekiplerince kullanılabilir. Genel anlamda kombi bakımları sırasında etkinleştirilir. Baca gazı ölçümü için çeşitli güç kademeleri sıralıdır. Bu kademelere göre sadece yetkili teknik servis ekiplerince ayarlama yapılabilir. Kontrol işletmesi, test modu, tam yük modu olarak da bilinir.

Kullanıcı Bu Durumda Ne Yapabilir?

Viessmann kombiye bir servis ekibi tarafından müdahale edilmediyse ve ekranda buna rağmen “SERV” yazısı beliriyorsa kullanıcı cihaza müdahale etmiş ve bu moda geçiş yapmış demektir. Bu modda çıkan brülör gücü kesinlikle servis yetkilisi dışında kimse tarafından değiştirilmemelidir. Aksi taktirde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmektedir.

Bu Moddan Nasıl Çıkılır?

Bu moda bir şekilde giriş yapıldıysa hiçbir ayarlama yapılmadan yarım saat kadar beklemek gerekir. İşlev yarım saat sonra otomatik olarak sona erer ve ekrandan bu uyarı silinir. Dilerseniz direkt kombiyi kapatıp birkaç saniye sonra açabilirsiniz. İşlev bu şekilde de sonlandırılacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Cuma özdemir dedi ki:

    Serv uyarısı veren kombim bir türlü eski haline gelmiyor.kapatıp açıyorum olmuyor.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Cuma Bey… Bu mod genellikle servis ekiplerince kullanılmaktadır. Cihaza müdahale ederken fonksiyonu aktif etmiş olabilirsiniz. Ancak şalterden kapatıp açma/resetleme ve bekleme durumlarına karşın yine de ekrandan kod silinmiyorsa teknik servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama