Viessmann Vitodens 50 Kombi Kullanımı

Viessmann Vitodens 50 Kombi Nasıl Kullanılır?

Viessmann Vitodens 50 Kombi Kullanımı

 1. A harfli düğme
 2. MODE tuşu. İşlev seçilir ve işlevden çıkılır
 3. B harfli düğme
 4. Değer değiştirme ya da değer seçme görevinde olan düğme
 5. C harfli düğme
 6. Değer alınması/seçimin onaylanması görevinde olan düğme

Vitodens 50 Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

MODE (A) tuşuna ekranda musluk simgesi yanıp sönene kadar basmalısınız. Musluk simgesi belirdiğinde kombi sadece sıcak su yani yaz konumunda çalışır. ▲ ve ▼ (B) düğmelerini kullanarak kullanım suyu derecesini düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. ▲ dereceyi artırır, ▼ dereceyi düşürür. Düğmelere bastığınızda ekranda kullanım suyu derecesi belirecektir. Bu görüntü ile ideal kullanım suyu sıcaklık ayarlaması yapabilirsiniz. İşlem sonrası yaptığınız ayarı mutlaka “OK” (C) düğmesine basarak kaydedin.

►► Kombiyi sıcak su konumundan çıkarmak sadece kalorifer konumuna almak için ▼ düğmesine ekranda “OFF” yazısı görünene kadar basılı tutun daha sonrasında “OK” (C) düğmesine basarak yaptığınız ayarlamayı kaydedin.

Vitodens 50 Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

MODE (A) düğmesine ekranda kalorifer simgesi yanıp sönene kadar basmanız gerekir. Kalorifer simgesi yanıp söndüğünde cihazı kış moduna almış olursunuz. Kalorifer ısısını belirlemek için de ▲ ve ▼ (B) düğmelerini kullanmalısınız. Düğmelerden ▲ ile kalorifer ısı ayarını yükseltebilir, ▼ ile kalorifer ısı ayarını düşürebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız kalorifer ısı derecesi kısa süreliğine belirecektir. ayarı kaydetmek için de mutlaka “OK” (C) düğmesine basın.

Vitodens 50 Kombiyi Resetleme

Viessmann Vitodens 50 Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza belirdiği zaman açma-kapama işlemi yaparak cihazı resetleyebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (271 Yorum)

 1. D.Ali sarman dedi ki:

  Wiesman 24/50 tercih edermisşniz Konya Beyşehir’de yeni Dogal gaz baglatıyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Firma olarak kombi bakım ve onarımı hizmeti veriyoruz. Herhangi bir kombi markası için fikir beyan etmemiz etik olmaz.

 2. samet demir dedi ki:

  merhabalar hocam benm kombi 2 yildir sorunsuz calisiyordu 050 kombim.
  yigenim tuşlara basip ayarlari bozmus sicak suyu actigimda derece yukseliyor 2 dakika gecmeden tekrar sogutuyor. surekli sicak su gelmiyor cesmeden resetleme islemi nasil yapiliyor yada sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Cihazı açma-kapama işlemi yaparak resetleyebilirsiniz. Maksimum üç kez tekrar edin. Eğer düzelmez ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yok. Teknik destek almalısınız.

 3. Alaattin Sönmez dedi ki:

  Hocam kolay gelsin. Vitodens 050, peteklere giden sıcak su çıkışı, solda sağa kaçıncı boru

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alaattin Bey… Kombiyi karşınıza alınca soldaki ilk boru peteklere giden hat oluyor.

Petek Yıkama